PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=764039}
7,6 134 374
oceny
7,6 10 1 134374
7,9 52
oceny krytyków
Zimna wojna
powrót do forum filmu Zimna wojna

Dramat...

ocenił(a) film na 6

Ale przez cały czas nie doczekałem się emocji i dramatu. Warsztatowo super, nie ma o czym dyskutować, ale nie widziałem dramatu. Może już wzrok nie ten ;)
Główni bohaterowie odgrywają swoje role, ale w innych filmach w których grali widziałem jakieś emocje, a tu jakby pokaz krajobrazów, obrazów, melodii...ludzie są dodatkiem i to prawie zbędnym.
Nie przekonali mnie do siebie. To nie Ida, to nie Papusza.
Przekonała mnie jedna osoba, to nie będzie spoiler... wykonawczyni pierwszej wersji piosenki przewodniej, a właściwie to wszyscy wykonawcy pierwszych pieśni.

ocenił(a) film na 10
zby3szek

Tak, nie ma tam dramatów osobistych ani emocji. Wcale. Dziewczyna wcale nie ma za sobą doświadczeń wojny, wcale nie trafiła do więzienia za historię z nożem, bo ojciec był alkoholikiem i gwałcił i bił matkę. Celowo niewyraźna sugestia fabułą, że wcześniej nie znała tej piosenki, którą zaśpiewała na przesłuchaniach pokazuje doświadczenia człowieka, który ma za sobą ciężkie doświadczenia, w których musiał sobie radzić. Dzięki takiemu przedstawieniu niedopowiedzeniem pokazuje się znacznie więcej, ale nie komuś, kto musi dostać w mordę i parę kopów, żeby cokolwiek poczuć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones