PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

Zjawa

The Revenant
7,2 267 694
oceny
7,2 10 1 267694
6,5 44
oceny krytyków
Zjawa
powrót do forum filmu Zjawa

2,5 godziny męki :))). Mroczny, meczący, powolny. Naprawdę nuda i w dodatku bez większego sensu, bo doszło do zemsty i po to było męczyć widza tyle czasu? No i co z tego, że facet wspomina ciągle żonę? Że mu się pokazuje jako ta "zjawa"? Nie ma to nic do rzeczy w tym filmie. Brak fabuły, brak pomysłu, lenistwo intelektualne i Di Caprio też nie błyszczał. Już raczej Hardy lepiej zagrał.
Realizm przetrwania? Też nie, bo ci wszyscy ludzie mają jakąś dziwną tendencję do ciągłego moczenia się w zimnych rzekach i nie mają ani odmrożeń, ani nikt nie umiera na hipotermię :).
Scena z niedźwiedziem - to było całkiem niezłe i realistyczne, ale tyle samo jest niedorzeczności. Film chaotyczny, raczej bezsensowny, a jak będę chciał pooglądać krajobrazy jakiejś Północy, to włączę sobie Discovery ;).

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

Ten film jest na podstawie książki Michaela Punke, to nie wina filmu, który bardzo dobrze się zapowiada, zresztą książka była interesująca.
Pana krajobrazy mogły być kiepskie przez pirackie źródła.

ocenił(a) film na 5
omasto

Ja idę oglądając film, a nie czytać książkę ;). Nie moja też wina, że reżyser wybrał taką książkę lub tak spieprzył jej zekranizowanie.
Nie napisałem, że krajobrazy były kiepskie, ale np. na Discovery oglądam wiele razy takie same lub o wiele lepsze - to żaden powód do nazywania całego filmu "arcydziełem". W tej chwili lecą chyba dziesiątki filmów dokumentalnych, reportaży, reality show - właśnie o Alasce i dalekiej Północy. Jest wyraźny trend na te klimaty. Przy dzisiejszej technologii cyfrowej krajobrazy i zdjęcia to żadna sztuka. Sztuką jest stworzyć treść filmu, scenariusz - bo z tego technologia już twórcy nie wyręczy ;).

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Widziałem twoje oceny :D Piraci z Karaibów to dla ciebie arcydzieło a Drogówka 1/10 czy Nienawistna ósemka 3/10. Nie wiem skąd ty wziąłeś te swoje oceny ale takie osoby jak ty powinny mieć zakaz oceniania filmów na tej stronie.

WsCieklak

O, dziesiąteczka, to jest to, i jak tam wrażenia po Zjawie? Jakieś najlepsze momenty?

MadFuriosa

Dla mnie najlepszy moment - uwaga spojleruje - to jak spędził noc w środku konia.

ocenił(a) film na 9
m0n1c23k

Zupełnie jak Bear Grylls tylko że on zrobił to na pustyni z wielbłądem https://www.youtube.com/watch?v=X-YsSINT75c

ocenił(a) film na 5
Thrasher_09

Znam tą scenę i wygląda na to, że "Zjawa" inspirowała się poniekąd Bearem;). Jak wszystko wyrwane z kontekstu, bo więcej było scen moczenia się w lodowatej wodzie bez skutków ubocznych. Na przykład Bear prawie zawsze rozbiera się przed skokiem do wody, a zanurzenie się w niej w ubraniu, jeszcze w futrach zwierząt - jak sam mówił - spowoduje utonięcie, gdyż przemoczone ubranie będzie jak kamień u szyi i im go więcej tym szybsze utonięcie. Tymczasem Leo płynie jak korek po rzece opatulony w śmiercionośne futra :).

mordachamordasinski

W Rob Royu główny bohater chowa się w rozkładającym się jeleniu.

mordachamordasinski

Każda szkoła uczy chowania się w ciele większych zwierząt w razie niebezpieczeństwa (burze piaskowe, śnieżyce etc.).

ocenił(a) film na 8
Thrasher_09

Pierwszy i tak był Luke Skywalker, który przeżył tak w bebechac tantana.

ciosina

(y)

Thrasher_09

(y) i w realu!!! :)

ocenił(a) film na 7
m0n1c23k

Taki motyw się pojawi już wcześniej np. w książce u Jo Nesbo, ale tam był martwy (od przynajmniej kilkudziesięciu godzin) renifer.

ocenił(a) film na 7
malgosia75

Chyba nie pamiętacie filmu "Ace Ventura"... i sceny z nosorożcem hhe :D

ocenił(a) film na 7
McCoval

albo SW episode 6 :)

ocenił(a) film na 7
jon124

Raczej 5 :)

ocenił(a) film na 7
Kandara

ofc ;)

McCoval

Przypomniał mi się przy okazji osioł z filmu "Mafia!".

McCoval

Hejehehe

ocenił(a) film na 6
malgosia75

http://www.filmweb.pl/film/Lu%C5%BAny+go%C5%9B%C4%87-2001-31900 w tym filmie tez jest taki motyw - koles rysuje komiksy o zwierzetach i bierze sobie do serca zbyt doslownie kogos rade, ktora brzmi "musisz wejsc w zwierzeta". Pozniej jadac samochodem znajduje na drodze martwego losia i reszty sie domyslcie.

ocenił(a) film na 5
celebes

Najlepsze było Rekinado 3 i (SPOILER) scena w której główna bohaterka rodzi we wnętrzu rekina :D

ocenił(a) film na 3
m0n1c23k

Miał szczęście, że śnieżyca mu ciuchów nie zabrała, bo by musiał z tym koniem na plecach zapierdzielać aż do fortu :-)

ocenił(a) film na 3
Marek_155

hahahahahaha, padłam :D

ocenił(a) film na 5
MadFuriosa

1) Jak Leoś chucha i zaparowuje obiektyw :)
2) Jak geje tańczą w knajpie na Sylwestra.

ocenił(a) film na 5
WsCieklak

Haha :). A to dobre - moja ocena "Drogówki" na 1 to argument w obronie "ambitnego arcydzieła" pt. "Zjawa".

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

Chooja sie na filmach znasz tak ci powiem :b

ocenił(a) film na 5
TylmaN

Aleś dowalił :D

ocenił(a) film na 4
TylmaN

pełna kultury wypowiedź :P

ocenił(a) film na 5
mordachamordasinski

Tymi samymi argumentami dostałem po mordzie jak dawałem jedynkę Miastu'44 ;]
Również uważam, że Zjawa to stracone 2,5 godziny życia.

Edit: Ło Panie, 8 dla Miasta'44. Masz rozrzut xD

ocenił(a) film na 5
offtza

Mam wielki sentyment do Powstania Warszawskiego. Film pokazywał prawdziwe wydarzenia, łącznie z "deszczem krwi" i klimatem wszechotaczającego niemal nieziemskiego zła mieszanego z walką człowieka o miłość... Pierwszy raz tak realistycznie, że nie mogłem dojść do siebie po tym filmie. Wstrząs to mało powiedziane. Cały czas łzy w oczach... Nigdy więcej tego nie obejrzę, za trudne.

ocenił(a) film na 10
mordachamordasinski

jeśli Miasto 44, film o Powstaniu dla gimbazy jest dla Ciebie za trudny, to... wszystko jasne.

ocenił(a) film na 7
mordachamordasinski

byłem jakis czas temu na spotkaniu z powstańcami, byli oburzeni miastem 44 i mówili że to jest bezczeszczenie historii i że powinni to zdjąć
chyba musisz się zastanowić nad kluczowym faktem, czy masz ty w ogóle rozum i godność człowieka żeby ci się taki chłam podobał
Co ta telewizja i komputery wypełnione zachodnią popkulturą robią dzieciom z mózgów

ocenił(a) film na 9
sebagalczynski

Tak co do Miasta 44', to powiem tyle, że inni Powstańcy byli proszeni o konsultacje w sprawie filmu, a jeszcze inni byli dumni, że coś takiego powstało i twierdzili, że oddaje to wydarzenia z PW bardzo wiernie. Także opinie - jak i nawet w sprawie samego Powstania - są różne i zawsze takie będą.

użytkownik usunięty
offtza

5? Gustu to tez nie masz..
2001Aso to chyba z 3 dales. Hahahah, ale mam beke

ocenił(a) film na 8
mordachamordasinski

Dobry w doskonałym tego słowa znaczeniu. Jak można dać Drogowce 1 a Piratom których nie da się oglądać ani porównywać 10? Czy Twój brat lat 11 oceniał?

ocenił(a) film na 5
loveyoubejbe

Odpowiadam: żebyś miał zagadkę :).

ocenił(a) film na 1
loveyoubejbe

Każdy ma swój gust

ocenił(a) film na 9
mordachamordasinski

popieram loveyoubejbe, raczej nie wchodzilbym w dyskusje z kims kto piratów ocenia na 10 i do tego pewnie jest milosnikiem gniotów typu star wars. Zjawa swietny film i takich zdjęć na Discovery na pewno nie oglądałeś bo takich nie ma. Praca kamry w tym filmie to majstersztyk a Leo byl zajebisty w swojej roli. Dzęki temu nie trzeba już wyrafinowanego scenariusza - ten był życiowy i swietnie zilustrowany.

ocenił(a) film na 7
blade1982

No tak, jedyne dobre filmy to dramaty!!!!!! wszystkie sajensz fikszyn czy jak to tam się nazywa to gniot!!1!!1! Gratuluję ograniczenia umysłowego.

ocenił(a) film na 9
juzegg00

uderz w stół a nożyce się odezwą. Oto wyznawca religii star wars. Uwielbiam science fiction głąbie ale dobre. ty jestes ograniczony myslac ze star wars to szczyt kinomatografii

mordachamordasinski

Szczerze? To tak. Jest to argument. Bo jeśli każdy powiem, że Piraci są słabi a jeden z tłumu mu daje 10/10, to z tym jednym jest coś nie tak, czy z tymi wszystkimi? Istota, to film niszczony przez krytyków... a ty dajesz 8. Jeśli twoje oceny są subiektywne to okej, ale nie wyrażaj wtedy poglądów na forum. A jeśli są obiektywne... to sam nie wiem co ma ci powiedziec.

ocenił(a) film na 5
Ounterios

Przestań po prostu pieprzyć od rzeczy... ;). Ja nie mam zamiaru dyskutować tu o "Piratach z Karaibów", a Ty zobacz lepiej jakie ma oceny - nieco lepsze od "Zjawy".
Nie mam też zamiaru być w jakimś "tłumie", który ulega trendowi, a jeśli Tobie przeszkadza, że ktoś ma inne zdanie niż tłum, to może zweryfikuj swoje pojęcie "wolności twórczej", bo jeśli ja mam "nie wyrażać swoich poglądów na forum" z powodu "większości", to sam wystawiasz ocenę sobie - i to się już nadaje do leczenia. Mnie wystarczy poziom komentarzy większości wielbicieli "Zjawy", w których uderza prostactwo i agresja zupełnie nie pasujące do "kina ambitnego". Po tym co przeczytałem tylko pod swoim wątkiem, jestem absolutnie pewien, że więcej jak 50% dających "Zjawie" 9 i 10 ma w d... ten film i nawet nie próbuje ukrywać swojego prostactwa, podobnie ja i Ty.
Amen.

mordachamordasinski

Więc ja, jak i cała reszta użytkowników IMDB jest prostacka. Sayonara

ocenił(a) film na 7
WsCieklak

no, jak ziomek dał hateful eight 3/10 to rzeczywiście biedak. spadaj oglądać discovery, a nie wypowiadaj się :D

użytkownik usunięty
WsCieklak

Jak dajesz 10tkę bzdurnemu filmowi, który powinien mieć w opisie "Fantasy" a nie "Przygodowy", to nie krytykuj innych. Nudna fabuła, wręcz absurdalna kwestia nieśmiertelności i cudownego samouleczania głównego bohatera. Ostatnia scena pojedynku kretyńska do bólu. Generalnie scenariusz napisany dla bezmózgich idiotów. Krajobrazy mogę sobie w filmach dokumentalnych pooglądać.

ocenił(a) film na 9

Brakuje wybuchów? Film był bardzo dobry, klimat mroczny i gęsty, powoli się rozkręca.

WTTW_FILM

To już kwestia gustu. Film ma prostą jak drut fabułę, jednowymiarowe postacie. A gdy fabuła starcza na 80 minut to co zrobili z resztą filmu? Zapchali ładnymi widoczkami w których Leo stęka, tarza się, turla. czołga a i nawet fruwa na koniu. Film jest jak wydmuszka. Ładniutki ale pusty w środku

ocenił(a) film na 9
mirekmazurkiewicz28

A jak bardzo miała być złożona historia o człowieku w czasach Indian który dostał od miśka i musi walczyć o przetrwanie?

WTTW_FILM

Ale czy postacie nie mogły być mniej płaskie? Dobry i kochany Leo. Kontra zły Yosemite Sam Hardy który jest mordercą, złodziejem, kłamczuchem. Brakuje tylko aby zabijał urocze kotki z memów. Fabuła prosta może być, problemem jest rozwleczenie jej do bólu. Historię na maksymalnie 1,5 h rozciągnięto do prawie 3 h. Oczywiście film ładny. Ale po Oskarowym filmie spodziewam się jednak więcej niż prościutkiego filmu zemsty z czarno-białymi postaciami. Ładnego, ale z kulejącą narracją. Dla mnie 5 na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones