PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=586583}

7,2 10 1 267680
6,5 44
oceny krytyków
Zjawa
Kiedyś Alejandro González Iñárritu opowiadał głównie o klinczu przypadku i przeznaczenia. Dziś pochłania... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Zemsta jest jednym z najczęstszych motywów w literaturze i w filmie. Od horrorów przez dramaty aż po komedie romantyczne: jest wątkiem, który sprawdzi się wszędzie. W przypadku "Zjawy" jest główną osią fabuły, ale tym razem od samej historii zdecydowanie bardziej zachwyca sposób, w jaki ją opowiedziano. więcej
"Zjawa" to niewątpliwy faworyt w wyścigu po Oscary, jednakże czy produkcja utalentowanego Meksykanina rzeczywiście jest tak dobra, jak rysują ją amerykańskie media? A może to jedynie pseudointelektualny bełkot o naturze ludzkiej, pozbawiony głębi i jakiejkolwiek wartości? więcej
Oryginalny tytuł najnowszego filmu twórcy m.in. "Birdmana", "Babel" czy "Amores Perros" "The Revenant" poprawnie został na polski rynek przetłumaczony jako "zjawa". Jednakże znaczenie tego terminu... więcej
Zaledwie trochę ponad rok od udanego "Birdmana" reżyser Alejandro González Iñárritu pokazał światu swój następny film. Meksykański twórca po raz kolejny postawił na doborową obsadę i na zdjęcia Emmanuela Lubezkiego. więcej
Dostajemy pięknie zrobiony, dobrze zagrany film, który jest niestety po prostu przeraźliwie nudny. I choć niektórym zapewne wrażenia wizualne wystarczą, by się obrazem zachwycić, to będzie też wielu takich, którzy z trudem lub w ogóle nie wytrzymają tych 150 minut. więcej
Reżyser nagrodzonego Oscarem "Birdmana" nie spoczął na laurach, lecz zrobił krok do przodu w reżyserskiej karierze. Pracując z takimi gwiazdami jak Tom Hardy, a przede wszystkim Leonardo DiCaprio oraz Emmanuel Lubezki osiągnął moim zdaniem szczyt swoich umiejętności. Szczerze mówiąc, po obejrzeniu filmu byłem szczęśliwy, iż John Hillcoat zrezygnował z roli reżysera. "Zjawa" to poemat o granicach ludzkiej wytrzymałości, woli przetrwania oraz walce do samego końca, który złapał mnie za twarz i przytrzymał aż do ostatniej minuty. więcej
Ze świata teatru Alejandro González Iñárritu przenosi się na niebezpieczne, dziewicze terytoria XIX-wiecznej Ameryki, by opowiedzieć inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami historię o przetrwaniu i zemście. "Zjawa" to przede wszystkim wszechobecność natury, która uwidacznia się jako przestrzeń, oś konfliktu bohaterów oraz technika filmowania. Za jej wielopłaszczyznowym pięknem idzie wspaniałość filmu. "Zjawa" to obraz wart oklasków. więcej
Na tę produkcję wszyscy kinomani czekali z wypiekami na twarzy i popcornem w rękach. Już sam zwiastun "Zjawy" pokazał, że oceny przedstawiające film jako arcydzieło nie były wcale takie przesadzone. Rzeczywistość jednak brutalnie zweryfikowała te oczekiwania. więcej
Ostatnimi czasy Leonardo DiCaprio to gwarancja dobrego filmu, jeśli doda się do niego cenionego wśród krytyków Alejandro González Iñárritu można liczyć na arcydzieło. Czy takim filmem jest najnowsza produkcja tych dwóch panów. Moim zdaniem nie, ale i tak jest to film bardzo dobry. więcej
Nie ma tu żadnej romantycznej obrony pierwotnej kultury autochtonów przed inwazją zachodniej nowoczesności. Nie ma naiwnego uwielbienia dla całkowicie niezmienionych ręką ludzką ekosystemów. Wręcz przeciwnie. To Księga Wyjścia narodu amerykańskiego zapisana nie na papirusie, ale filmowej taśmie. więcej