Gra polega na podaniu opisowej wersji tytułu filmu.
Mile widziane są filmy znane, ale można podać też nieznany tytuł i dodawać podpowiedzi dla innych graczy.
1.Zagadki standardowo tworzymy do oficjalnych polskich wersji tytułów, a jeśli ma być odgadnięta wersja oryginalna lub obcojęzyczna, należy to zaznaczyć w zagadce.
2. Kto odgadnie, zadaje kolejną zagadkę.
3. Zagadkę wrzucamy jako odpowiedź na temat!
Pozwala to uniknąć niepotrzebnego bałaganu.
4.Po odgadnięciu i potwierdzeniu zagadki gracz ma 2 godziny na dodanie nowej zagadki, po tym czasie kto inny może ją przejąć. W ten sposób będzie mniej zastojów.
5.Jeśli gracz zadaje zagadkę, a potem znika na dłuższy czas (przyjmijmy, że 6 godzin) zadajemy nową zagadkę, a do potwierdzenia tamtej lub do dalszego zgadywania wracamy po powrocie zadającego, który przepisuje zagadkę jeszcze raz aby była widoczna.
6.Ważne! Jeżeli nie masz czasu to napisz jak najszybciej "Oddaje", lub zadaj prostą z dopiskiem - "Bez potwierdzenia".
7. Jeśli widzisz, że Twoja zagadka stoi dłuższy czas i nikt nie dopomina się o podpowiedź, miło by było gdy dorzucisz coś sam od siebie.
8. Uwaga - to nie jest temat do poszukiwania zapomnianych tytułów, z takimi wpisami zapraszamy na stronę główną forum...
▼▼▼

Montago

Link do ostatniej zagadki autorstwa Zweisteina z poprzedniego tematu...

http://www.filmweb.pl/forum/filmy/%E2%96%A0+Gra+%22Jaki+to+tytu%C5%82+%22+%2848% 29+...+%5Bpodajemy+opisow%C4%85+wersje+tytu%C5%82u%5D,2952752?page=20#post_15570 642

Montago

Zweisteine wpadnie to moze przepisze tutaj ta zagadke.

Aretus

Nie bardzo mam jak, ale trafiłeś pierwsze słowo: wyprawa.

zweistein

Już wcześniej przejrzałem filmy z "wyprawą" i nic odpowiedniego nie widziałem :/

zweistein

Tak myslalem ze trafilem pierwszte slowo. I sadze tez ze mam nastepne, nie wiem czy drugie, ale jedno z tytulu.

zweistein

wklej po prostu swoja zagadke w nowym poscie

Montago

Zagadka:

Alkoholowa podróż aż po kres podszyta klęską.

zweistein

Nie ma żadnego odpowiedniego tytuł z *wyprawa*, chyba że "Wyprawa na koniec świata", ale nie pasuje mi to i tak do zagadki .

Montago

Ja rowniez szukalem, i faktycznie nic pasujacego nie ma. Mnie zastanawia dlaczego ta wyprawa jest alkoholowa.

Aretus

Może to jakieś odniesienie do nazwy alkoholu, albo stanu upojenia, czynności typu libacja... tylko nadal tytuły nie pasują.
I jeszcze ta nuta klęski, czyli albo coś możliwie nieudanego/przerwanego lub ogólnie przygnębiającego...

Montago

Jestem prawie pewien ze nastepne slowo po "wyprawie" to "dno". Gdy obserwujemy upadek kogos, gdy ktos jest uzalezniony od alkoholu lub narkotykow to mowimy ze toczy sie na dno. A pozniej ze znalazl sie na dnie. To jest ten kres, czyli w sumie kleska zycia. Ale jedyny tytul i wyprawa z dnem to "Wyprawa na dno morza" a morza w zaden sposob nie jestem w stanie powiazac z alkoholem, chyba ze morze wodki ;)

Aretus

Wódka "Bols" kojarzy się z morzem z kampanii promocyjnej "Łódka Bols" ;)

adamus0101

Ano tak,:) I byla jeszcze taka wodka "Baltyk" ;)

Aretus

Wygląda na to, że to ten tytuł ;)
Jeśli tak, to zagadka naprawdę była pokręcona jak świński ogon :D :P

Aretus


Tak, brawo.
To "morze" alkoholu czy wódki.

zweistein

i gdzie ta epopeja? ;)
chyba jednak to odyseja jak ładnie napisał Aretus ;)
spierał się jednak nie będę ;)

VanKert

OK :)
Cóż, z mojej perspektywy tytuł "Wyprawa na dno morza" brzmi jakoś epopeicznie.

Montago

Zagadka.

"Kapeluszowy" modysta

Montago

Muchomorek ;P ;)

VanKert

"Drogi Żwirku !
Musze Cię z przykrością zawiadomić, że Twoja wielce przemyślana propozycja jest tak odległa od szukanego tytułu, jak to tylko jest możliwe. "

Podpisano :
Twój bagienny przyjaciel, Muchomorek.

:D ;) :P

Montago

nie wiem czemu to jest w " "
może coś z budownictwa?
Profil?

VanKert

Kapeluszowy w cudzysłowie, bo to trochę przymróżka.
Opis tytułu jest jednak bardzo prosty-dosłowny, nic zakręconego :P


Może na takie cuś zmienię ;)

"Okrycio-głowny" tekstylniarz :P

Montago

Szalony Kapelusznik?
wątpię...

ważne te okrycie: czapka, beret, itp. ? czy ogólnie?

Montago

Sprzedawca kapeluszy?

VanKert

a nie... w tytule był kapelusz... :(

Montago

jakiś perukarz? fryzjer? ale teraz nie pasuje ten tekstylny...

Montago

teraz to chyba sieczka jest modna... w głowie... :/

Montago

turban? chusta? kaptur? ręcznik? ważne co na tym łbie ma być?

VanKert

Bardziej ważne kim jest postać z zagadki.
Ten ktoś od tekstyliów...

Natomiast zwrot 'kapeluszowy' - odpowiedni wyraz ma dwa znaczenia - to jest i okrycie głowy, i coś, co jest częścią tego tytułu.

Montago

To sklejka?

Aretus

Nie, opisowa.
Może zbyt motam, zbyt odlegle/ogólnie to opisuję, ale ciężko coś dopowiedzieć, czy uściślić nie podając tytułu prawie wprost .
Słowa użyte w tytule są jednoznaczne, wskazują na coś związanego z kapeluszem i osobą z biznesu tekstylnego.







Widziałeś wcześniejszą zagadkę, gdzie skarpeta wcale na nogę by nie pasowała.

Montago

no nie wiem, prócz grzybów jeszcze się mówi czasem "nakryć kogoś kapeluszem" albo "wyciągnąć coś z kapelusza".... więcej nic nie kojarzę jakoś z tym wyrazem prócz tego co już wyżej...

VanKert

Eh, znów inaczej moje intencje podpowiedzi odczytałeś ;)

Kapelusz jest kapeluszem, tylko inaczej określony, tak jak "skarpeta" była autem. Ale czy wtedy użyłeś słowa auto/samochód/wóz ? Nie.
Było to bardziej konkretnie określone, i teraz też tak tu jest.

Montago

Krawiec z Panamy

Aretus

Tak, zgadza się :)

Uff, a już się bałem, że mój podsystem ds skojarzeń ukryty pod czapką (nie kapeluszem :P ) coś zaczął szwankować, i tworzyć teksty będące "terra incognita" dla innych ;)


Barwa na stojąco :-)

Montago

Nie, nie, zagadka byla dobra. W pierwszej chwili pomyslalem o sklejce -- cos jak kopciuszek, ( to tylko przyklad:)) Pozniej nie mialem czasu aby sie dluzej zastanowic jak napisales ze to opisowa. W koncu pomyslalem o wszystkim co dopisales (wazne byly te tekstylia:)), zaraz krawiec przyszedl na mysl i juz poszlo z gorki :)

Aretus

brawo! :)
ja tam od kilku dni już w ogóle nie myślę... jestem rozproszony :)

Montago

a jednak wyskoczył ten krawiec z kapelusza... ;)

Montago

"Natomiast zwrot 'kapeluszowy' - odpowiedni wyraz ma dwa znaczenia - to jest i okrycie głowy, i coś, co jest częścią tego tytułu."

a tej podpowiedzi nadal nie rozumiem, totalnie wprowadziła mnie w błąd (pewnie źle zrozumiałem), wyjaśnij?

Montago

Tak z ciekawości, (nie uszczypliwosci), gdzie w treści zagadki jest ta Panama, bo nie kumam.

kinoman77_filmweb

Na głowie :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Panama_(kapelusz)

Montago

I wszystko jasne. Dzięki.

Montago

podpowiedzi często są najgorsze ;)
może trza było nie dawać cudzysłowu... :)

VanKert

Może, ale po pierwsze uznałem że to zasugeruje nazwę własną, bo chyba model Panama można za takie coś uznać.
A po drugie też sugerowałem że to nie coś co jest związane tylko z nakryciem głowy, ale ma też inny sens.

Najgorzej było stworzyć pierwotną zagadkę bez "z" , w końcu litera występuje w szukanym tytule, a chciałem w 100% by nic z niego do zagadki nie trafiło.
Dopiero w podpowiedziach już wprost pisałem o co chodzi z tym tekstylniarzem :P

Mam jeszcze jedną zagadkę przygotowaną w tym stylu :D

Montago

Jeśli nie ma chętnych, to może ja coś na szybko i na luzie:

Zagadka:

Cześć Brodaczu

kinoman77_filmweb

ten brodacz to nieogolony wiking jakiś? ;) Mikołaj, Rumcajs?

VanKert

Jeden z trzech

kinoman77_filmweb

Tytuł z pewnej znanej serii, bez przedrostka, który ją określa (często występuje w takiej "gołej" formie, choć na Webie funkcjonuje wraz z nim)

kinoman77_filmweb

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju ?

VanKert

Tak jest:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones