Czy może ktoś mi powiedzieć dlaczego usuwają filmy/seriale z napisami jak pojawi się lektor? Ja tego nie rozumiem... Lektor psuje grę aktorską!!!

Beata_99

Skąd usuwają?

ivaxxavi

na stronach takich ja np. Alltube potem nie mogę znaleźć filmów z napisami bo jest sam lektor

Beata_99

Chyba masz gorączkę...

Beata_99

Przecież przy każdym filmie są linki do wyboru czy to z lektorem, napisami czy dubbingiem.

adamus0101

No na przykład pierwsze odcinki Kości/Bones masz tylko lektor do wyboru... chciałam go sobie obejrzeć jeszcze raz ale już nie ma napisów. Normalnie oglądam w orginale, ale moja siostra nie umie aż tak dobrze angielskiego, a też nienawidzi lektora...

Beata_99

A może w ogóle nie było tego z napisami w ogóle, do niektórych seriali nie robią po prostu napisów jeżeli serial wychodzi bezpośrednio dla polskiej TV z lektorem... Tak samo jest z np. Navy Seals, nikt nie robił napisów i od razu wyszedł z lektorem.

WujekChu1ek

Często te napisy są "amatorskie", nie pobrane z płyt czy TV, i gdy gdzieś pojawi się oficjalny lektor, to te z tymi napisami usuwają.
A czy w wypadku posiadania wcześniejszych oryginalnych napisów też tak jest, to już nie wiem.

WujekChu1ek

To nie jest tak. Nie pisz jak nie wiesz. Nie zgaduj. Najpierw każdy film/serial jest z napisami bo ludzie go tłumaczą od razu po premierze. Dam ci przykład. Serial Lucifer. Oglądam go od początku. W poniedziałki jest premiera w USA, we wtorek jest już w internecie, w środę są napisy. Właśnie się skończył 3 sezon. Już nie znajdziesz pierwszego odcinka z napisami np na alltube.tv sam lektor. Tak mnie to denerwuje. Tak w ogóle to polecam ten serial... najlepszy kryminał/fantasy jaki oglądałam. http://www.filmweb.pl/serial/Lucyfer-2016-742520

Beata_99

Może usuwają bo te amatorskie napisy często aż roją się od błędów. Niektóre to chyba na google translatorze są tłumaczone. Np oglądałem film, gdzie głównym bohaterem był facet o imieniu Christian, a w napisach wszędzie było przetłumaczone jako "chrześcijanin".

ivaxxavi

Dokładnie, ale w sieci napisy są do wszystkich seriali, które uprzednio miały napisy. Z sieci nic nie znika.

Beata_99

NIe pisz jak nie wiesz. Nie każdy serial tłumaczą.

Po za tym normalnie możesz znaleźć każdy serial po angielsku w sieci i dobrać do niego napisy z napi. żegnam ozięble i mnie dziecko nie pouczaj jak czegoś nie wiesz.

WujekChu1ek

No napisy są, ale nie w odtwarzaczu online. Musisz go ściągnąć żeby samemu dobrać napisy. I proszę mnie dzieckiem nie nazywać bo nie wiesz ile mam lat.

Beata_99

"Musisz go ściągnąć żeby samemu dobrać napisy"


Czy widzisz w tym jakiś problem, bo ja nie... Szybciej ściągnę Ci odcinek serialu(około 1-2min) niżeli mam się użerać z tymi gównianymi alltubowymi bump page'ami.

WujekChu1ek

Ja nie nie umiem ściągać i tyle, jak ty umiesz to super dla Ciebie (zazdroszczę tak w ogóle o to) Ja pytałam czemu strony usuwają odtwarzacze z napisami. Ja dobrze wiem że można sobie ściągnąć i dodać napisy. Ja pytam o online. Nie musiałeś wchodzić tutaj i komentować jak nie znasz odpowiedzi.

Beata_99

Znam odpowiedź, jest prosta, przeczytaj co napisał ivaxxavi. Po co trzymać takie gówno na serwerze jeżeli tłumaczenie jest z gównianego translatora, może tobie to nie przeszkadza, ale innym owszem.
WoW, zazdrościsz mi... Ściąganie z neta jest łatwiejsze od robienia kupy czy jajecznicy...

https://www.youtube.com/watch?v=TcRlS-G3NhM

Pozdrawiam.

WujekChu1ek

Po pierwsze to nie jest dobra odpowiedź bo w większości czasu tłumaczenia są bardzo dobre(mówię z języka ang). Wiem bo posługuje się angielskim biegle i mogę ci powiedzieć że to czasami lektor ma gorsze tłumaczenia niż napisy. Po drugie jesteś wredną osobą i nie zamierzam dalej prowadzić tej konwersacji. Dobranoc.

Beata_99

Nie, nie jestem wredną osobą, zapytaj się tu na forum, po prostu irytują mnie osoby twojego pokroju.

Beata_99

http://www.filmweb.pl/serial/Seal+Team-2017-788553
http://www.filmweb.pl/serial/S.W.A.T.+-+jednostka+specjalna-2017-790131

Przykłady seriali, które wyszły dopiero grube miesiące po premierze z jakimkolwiek tłumaczeniem, nikt do nich napisów nie robił na hejnał jak do innych serial, trzeba było czekać na wypust z lektorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones