Jest to dosc stary film prawdopodobnie czarno bialy ale nie wiem. Byla to chyba komedia.
Na jakims obszarze ladowalo ufo I wtedy cala elektrycznosc zaczela wariowac, samochody sie zatrzymywaly itd.
Cos mi sie jeszcze przypomina ze zeby Sprawdzic czy jakas osoba nie byla przypadkiem kosmita, ktos wbil jej noz w tylek. Niestety nic wiecej nie pamietam :/

elsonbejbi

Luźna myśl, wiem, że nie jest to stary film, ale tak stylizowany...
http://www.filmweb.pl/film/Alien+Trespass-2009-466320

elsonbejbi

Jeszcze jedna luźna myśl
http://www.filmweb.pl/film/Przybysze+z+przestrzeni+kosmicznej-1953-124905
http://www.filmweb.pl/film/Marsjanie+atakuj%C4%85-1996-534

elsonbejbi

http://www.filmweb.pl/film/Kronos-1957-125223

elsonbejbi

To był spodek latający od jednego miejsca do drugiego?

Z bardzo słabymi efektami? tzn. jakby go na sznurku "latali"?

elsonbejbi

A mnie przyszedł na myśl film "Żandarm i Kosmici"

http://www.filmweb.pl/film/%C5%BBandarm+i+kosmici-1979-30790

Tutaj psuje się samochód (co ma miejsce kilka razy w filmie):

https://www.youtube.com/watch?v=a6NSF7ue0ek

Była też scena z wbijaniem, jeśli się nie mylę, śrubokręta w pośladek.

Pozdrawiam.

pellet

To świetny film jest!
Rewelacyjna komedia i wspaniały Louis i spółka :))

Była też scena z piciem olejku do opalania i sprawdzanie kto jest robotem/ufokiem, a kto nie, przez granie na baniach jak na bębnach ;D
Swoją drogą tandetne te roboty były, bo potrafiły zardzewieć w kilkanaście sekund po wyjściu z wody!
Jaki oni tam mieli ten metal słaby w tym kosmosie...?!
;p

ZSGifMan

Nina o nim wspominała jak szukałem, a ja do niej nie no co Ty, "nie wydaje mnie sie":P

WujekChu1ek

No bo to była pierwsza myśl - stary film o ufokach i w dodatku komedia:P

nina2001

:))
Świetne, teraz to klasyczna pozycja zarówno SF jak i komedii.

No, ale jeszcze nie wiemy, czy tego szukał, czy nie...?

ZSGifMan

Już nawet zbytnio tego filmu nie pamiętam:-P

Niektórzy to mają zwolnione tempo jeżeli chodzi o naprowadzenie czy padła właściwa odpowiedź:-P

nina2001

Ja pamiętam doskonale, widziałem wieki temu, dodatkowo w 2015 i 16 odświeżaliśmy sobie w domu klika razy całą serię z de Funèsem, bo leciało chyba na CBS w kółko Macieju. Zresztą leci dalej :)

To w ogóle pierwszy jej/jego post, więc pewnie sporadycznie tu zagląda i czekanie na reakcję może zająć kilka miesięcy ;)

ZSGifMan

Mo rodzice też tak non stop oglądali z Nim filmy i przy okazji ja dlatego znam, tylko jak pisałam nie pamiętam za dużo już:P

Zawsze musi być ten pierwszy ....post:P Pierwsze płoty za koty XD i takie tam hihi
No nic pozostaje tylko grzecznie czekać:D

nina2001

Te komedie z Louisem i cała seria Żandarma, to moje dzieciństwo, tuż zaraz obok Gangu Olsena, do tego Zmiennicy i Alternatywy :[]

Najśmieszniejsze moim zdaniem jest to, że mając ten słownie jeden post na koncie ma aż(!) 35 znajomych, czyli dosłownie ;D rozumieją się bez słów, bo nie zamienili ze sobą ani jednego...
Hihihi :)

To czekamy.

ZSGifMan

Pan Louis jest jednym z najlepszych aktorów komediowych :)

mania19

Chyba raczej był :

ZSGifMan

Ci "znajomi" to automatycznie przeniesieni z Facebooka, pewnie przez niego zakładał/a konto ;)

Ostatnio "zaznajomiłem" się z dość
aktywną użytkowniczką, która miała ponad pół setki znajomych , i przez chyba osiem lat nikogo z Filmwebu...
Tylko "fejsowych".
A czy takie osoby dodane z automatu w ogóle wiedzą że są na FW to nie mam pojęcia.

Nie dawno nowy użytkownik pytał się czy na FW jest w tle ustawione jego prywatne zdjęcie z FB (podobno właśnie automatycznie było - usunął z FB i znikło też z FW) , ale nie o tym pisze - miał konto parę dni i prawie 350 znajomych - właśnie "fejsowych"... ;)

ZSGifMan


I Ci wszyscy znajomi mają konta na FW - chyba też im to automatycznie zakłada FW ?
A każdy znajomy ma znajomych na Facebooku, i tak dalej, i tak dalej...
W końcu FW będzie miał zarejestrowanych wszytskich użytkowników FB, kilka miliardów ludzi :D

Patrz jaki to będzie sukces (ogólno-planetarny), jakie premie polecą dla wszystkich na górze :P

I w końcu okaże się, że to wszystko dzięki "dobrej zmianie" :O :P
Pewnie Nobla jej pomysłodawca dostanie :DD

Montago

Jaaa pieeerdzieeelę!

W życiu nie przyszło mi do głowy podejrzewać coś takiego, choć po chwili zastanowienia nad dobrą zmianą i klikalnością na profilu po niej, to faktycznie trzeba się było czegoś podobnego spodziewać!

Ci wszyscy znajomi z fejsa, to normalnie jakaś porażka, bo oni faktycznie mogą nie mieć pojęcia nawet o istnieniu FW, jeśli np. używają IMDb! Dodatkowo, sam ich import faktycznie byłby bez sensu, więc zakładanie im kont z automatu przy imporcie jednej osoby jest strzałem w dziesiątkę!
Oby tak dalej, dobra robota ;)
Co prawda te kukły z FB nie napędzą tu żadnej klikalności, ale już sam fakt, że np. w czerwcu przyszło tu powiedzmy z 50 osób z FB i założyli sobie konta i każdy miał po średnio 100 znajomych, to jest od razu 5000 więcej userów FW na samym starcie i pomyśl sobie teraz jak to się pięknie musi przedstawiać na wykresach dla zarządu?!

Brak słów na taką perfidię i takie wyrachowanie się w głowie nie mieści!
Kasa, kasa, kasa...

ZSGifMan

To przyjmowanie i dodawanie to od dawna jest, od lat działa.
Chyba dzięki temu zawsze FW ma wzrost liczby userów, i nawet jak po ostatniej zmianie jakiś promil userów skasował konta, to wystarczy kilkanaście nowych osób zakładających konta przez Facebook, i już ogólna liczba w statystykach będzie na plus.
Jak spojrzysz na znajomych Autora, to chyba wszyscy mają avatary z fotką, z FB, i podane imię/nazwisko też prosto z FB.
Po tym można właśnie rozpoznać takie osoby "z automatu" przyjęte...

Edit. Choć w tym przypadku konto nie jest nowe, bo z 2016 roku :o ;)

Montago

Faktycznie.
Ciekawe jak od strony prawnej, bo przecież te osoby nie kliknęły "wyrażam zgodę na założenie konta na FW" i te konta zostały im stworzone niejako na siłę i bez ich wiedzy.
Czy może dostają jakieś powiadomienie na pejsbuka o tym fakcie?

ZSGifMan

Nie mam pojęcia.
Nie mam Fejsa.
Może nie muszą się zgadzać, bo skoro są znajomymi tam, to jak ktoś wlezie do nas, to i ich tu ściąga...
Trzeba by kogoś z tamtych osób spytać, ale... mnie to raczej zerowo interesuje :P
Ich dane, ich RODO, ich cyrk :D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ZSGifMan

Chyba z 2 tygodnie temu o tym słyszałem, ale myślałem że to zostanie odrzucone/zmienione.
Ze skrajności w skrajność popadają :(
To i linka z YT tu nie wkleimy? :/


Teraz już z tym RODO tu u nas, taksówkę na hasło wzywasz, a nauczyciele boją się wymawiać nazwisko ucznia, tylko po numerkach wywołują !
Istna paranoja :P
A co potem???


Choć pomyśl, takie zanumerkowanie społeczeństwa to idealny pomysł, potem wystarczy każdemu wytatuować kod kreskowy (najlepiej na czole, by kamery monitoringu mogły łatwo zczytać) , i jesteśmy już w świecie SF który dogoniliśmy.
Pełna ochrona danych, bo nigdzie nic nie musisz mówić i pisać, a tylko uprawnieni będą mogli Twój
kod odczytać (+ hakerzy) :P
I wreszcie rządy będą dokładnie wiedzieć - co do metra - gdzie jest każdy obywatel...
Piękna przyszłość, prawda? :PPPP

Montago

Dokładnie - PA-RA-NO-JA ! ! !

Mnie to dziwi tylko, że jeszcze żaden cymbał nie wpadł na to, że pod to SMRODO można podciągnąć napisy w filmach, a zaraz potem skasować całą bazę FW za udostępnianie danych osobowych!
I tak filmy w nowoczesnej Europie będą miały rozmyte napisy początkowe i tylko muzyczkę na koniec zamiast... napisów!

Zaraz potem, przecież politycy i całe to uczone bydło też nie może być z imienia i nazwiska wytykane, więc w wiadomościach będzie tylko, że polityk nr 1 to to zrobił, a polityk nr 2 powiedział tamto itp.

Co do Orwella, wielkiego brata i kontroli nad masami, to czekam kiedy komitet centralny eurokołchozu wyda dyrektywę o obowiązkowym... czipowaniu plebsu.
Bo sami się przecież tak nie oznaczą!
Masakra!
Dokąd ten nowocześnie żałosny Świat zmierza?!

ZSGifMan

Ja się dziwię, że w wyborach jeszcze będą podawane dane, powinno być tylko logo partii i nr kandydata, a wyborca z zamkniętymi oczami na chybił trafił by wybierał :P



Pożyjemy to zobaczymy gdzie trafimy... Najwyżej trzeba się będzie przenieść gdzieś poza oczy tych wszystkich Wielkich Braci...
Interior Australii, dżungle Brazylii albo ... na Marsa :D (już przecież ochotników szukają :P )

Montago

Trump przecież już formuje kosmiczne siły zbrojne ;)
Można się pewnie zaciągać "na ochotnika" ;p

Dżungle Brazylii są wycinane i tylko kwestia czasu do kiedy wytną ostanie drzewo, w krainie kangurów faktycznie można próbować się chować, ale zapewne tylko w lodówce ;)
Z praktycznych miejsc zostaje tylko... tajga za Uralem!
Przyjdzie się pewnie jeszcze przeprosić z "braćmi" zza Buga...

ZSGifMan

Znajomych to pewnie pobrało bo połączył sobie konto z facebookiem :P

Gang Olsena kojarzę ale nie widziałam nie wspominając o tych polskich produkcjach co piszesz XD

nina2001

Z tym zaciąganiem znajomych z FB i tworzeniem im kont z automatu, to normalnie granda jakaś...

ZSGifMan

To jakaś abstrakcja, nie ma czegoś takiego, jeżeli to prawada to poproszę twarde dowody, gadać i gdybać to sobie możemy.

WujekChu1ek

http://www.filmweb.pl/forum/filmy/Szukam+filmu+o+kosmitach,3012218#post_15851625

Montago ma rację!
Wujek - weź se lupę i niczym Holmes ;p zbadaj tą sprawę:
http://www.filmweb.pl/user/elsonbejbi/friends

Przeleciałem z góry na dół losowe osoby i żadna nie ma ani ocen, ani postów, żadnej aktywności, NIC(!) - nic nie mają(!) tylko kolejne klony "znajomych" po imporcie z FB!
Klony tych klonów też sprawdziłem i... to samo!
A "znajomi" tych "znajomych" - to samo!

Wnioski nasuwają się same, bo jak wytłumaczysz, że z kilkaset (500-600) powiązanych osób z:
http://www.filmweb.pl/user/elsonbejbi
pozakładało konta na FW i nic kompletnie na nim nie robią!

Daty dołączenia do FW są co prawda różne dla nich, ale to jak nic efekt owego importu z FB!
( daty z FB )

Takie buty ;p

ZSGifMan

"I Ci wszyscy znajomi mają konta na FW - chyba też im to automatycznie zakłada FW ?
A każdy znajomy ma znajomych na Facebooku, i tak dalej, i tak dalej...
W końcu FW będzie miał zarejestrowanych wszytskich użytkowników FB, kilka miliardów ludzi :D

Patrz jaki to będzie sukces (ogólno-planetarny), jakie premie polecą dla wszystkich na górze :P

I w końcu okaże się, że to wszystko dzięki "dobrej zmianie" :O :P
Pewnie Nobla jej pomysłodawca dostanie :DD"


No i co to ma być, gdybania i dywagacje... Ja wiem tyle, że Ci ludzie co mają konta na FB jak I FW automatycznie konta i znajomi się zespalają tyle, nie tworzą się bóg wie jakie wirtualne konta, po pierwsze, każdy użyszkodnik FB musiałby wyrazić zgodę na to i udostępnić swojego maila i na mailu to potwierdzić, że zgadza się na konto tutaj, nie wierzę w to, istna abstrakcja...

Edit. Ludzie często zakładają tu konta żeby znaleźć film i logują się tu właśnie przez fajszbuka, ot cała magia waszej uknutej intrygi:P

WujekChu1ek

Jak chcesz, ale dalej wierzę w teorię spiskową globalizacji internetów ;p

Ciekawe ile jest kont takich jak mówisz, czyli ludzi po jednym logowaniu w celu znalezienia poszukiwanego filmu?

ZSGifMan

Jeszcze jeden kontrargument przeciw waszej tezie, zwróć uwagę, że na FB są tylko imiona i nazwiska, no zazwyczaj, a tu każdy dodatkowo ma nick, co niby nick wytworzyłby im się randomowo?

WujekChu1ek

Może dostali wiadomość pt. "potwierdź swoje konto na FW i nadaj mu nick, a coś tam coś tam i huk wie co jeszcze" ???

Po tym co tu widzę od ostatnich paru miesięcy nic mnie nie zdziwi i raczej podejrzewałbym spisek niż jasną sytuację ;p

pellet

Kurcze spolecznosc tutaj to niezwykle zaznajomieni z kinem ludzie. Nie kojarze w ogole tych aktorów ani Nawet Tej sceny.
Ale napewno bylo tam jakies wojsko I napewno bylo cos z piciem oleju, Wiec to musi byc to. Dzieki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

elsonbejbi

Aha, a Co to Pierwszego postu na fw, to sprawa wyglada tak ze z wiekszoscia filmow, gier czy seriali ktore gdzies tam obejrzalem lub zagralem kiedys, umialem sobie poradzic sam wpisujac jakies wazne slowa klucze. Tutaj natomiast meczylem sie bardo dlugo a na poradzenie sobie samemu nie bylo opcji.
Milego dnia

elsonbejbi

Czuję się cholernie staro oglądając pytanie od kogoś dla kogo Louis nie jest tak charakterystycznym aktorem, że są filmy z nim i te bez niego.

Samo kosmici i Louis by wystarczyło.

Znam tylko dwa z nim i kosmitami, a w tym drugim nic z wymienionych nie było.

Sam dopiero gdy ktoś oczywistość wymienił skojarzyłem, że bodajże widelec wbity w nogą w Żandarmie był.

Gaszenie się silników to raczej dosyć częsta cecha.

ArchieIl

Luis nie jest dla mnie charakterystycznym aktorem moze dlatego ze urodzilem sie 15 lat po jego smierci, nie wychowalem sie w latach w ktorych emitowano filmy z nim.

Dla ciebie moze jest kultowy, pewnie gdybys zapytal kogos mlodszego 'jaki jest najbardziej charakterystyczny aktor komediowy' to odpowiedzialby ze Leslie Nielsen, Ja odowiedxiabym ze Steve carell, a ktos jeszcze młodszy za 5/10 lat odpowie jeszcze inacxej

elsonbejbi

Ale w końcu, który to film?
Jesteś pewny tego "Żandarma i kosmitów", czy jednak nie i masz dalej wątpliwości?

ZSGifMan

Tak to ten film

elsonbejbi

No to super ;)

elsonbejbi

A kogoś francuskiego?

Bo ty chyba nie rozumiesz w czym rzecz.

To mniej więcej jak pomylić Titanica z Potiomkinem.

Można ale sam wiek raczej o tym nie świadczy.

Louis, Gang Olsena, Jaś fasola i Seksmisja/Kingsajz są tak samo charakterystyczne.

Zdarza mi się mylić Sandlera z kilkoma innymi aktorami. Bo maja w swoim regionie prawie wierne kopie.

W przypadku kanonu komedi typu Żandarm, Różowa pantera, Gang Olsena naprawdę ciężko jest nie zaszufladkować filmu.

Faktem jednak jest, że są osoby oglądajace te produkcje bo nie było co innego oglądać i te, które co najwyżej znają opis aktora.

ArchieIl

Generalnie to masz rację i ja sam to właśnie też tak widzę, ale on jako z innej epoki może faktycznie mieć głowę wypełnioną innymi filmami i aktorami oraz jest możliwe, że nie oglądając "starego kina" myli ciągle Charliego Chaplina z Oliverem Hardym... a może nie ma zielonego pojęcia, co to za dwa przedziwne nazwiska...?

Kto wie?
Choć zgadzam się, że pewne rzeczy powinno się znać, takie podstawy jak abecadło, tu kinowe ;)

ZSGifMan

Hardy to ten od kaskaderki i spadania z wierzowców w kapelusiku i okularkach o ile dobrze pamiętam?

Czy to prawdziwe nazwisko Flapa bodajże?

Charlie jest jeszcze bardziej kanonowy od Louisa.

Faktem jest, że to myli bo szukałem filmu, który tak bym +/- ja opisał.
Czasem przydałby się przybliżony wiek w profilu.

elsonbejbi

http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84%2C+w+kt%C3%B3rym+zatrzyma%C5%82a+si%C4%99+ Ziemia-1951-35012

kylo28

Film chyba raczej znaleziony...

WujekChu1ek

Dobra, raczej znaleziony, ale który?
Bo już się trochę pogubiłem...

ZSGifMan

@ elsonbejbi odpowiedział na post @pelleta, więc "Żandarm i kosmici" ;)
Dawno oglądałem, i też raczej tych scen nie pamiętam.

Dobrze, że nie był też podany "Kapuśniaczek", bo tam także kosmici byli u de Funesa ;)

Montago

elsonbejbi w odpowiedzi na post: ZSGifMan
" Tak to ten film "
- dopiero tu jest konkretna odpowiedź ;p

kylo28

http://www.filmweb.pl/film/Dzie%C5%84%2C+w+kt%C3%B3rym+zatrzyma%C5%82a+si%C4%99+ Ziemia-2008-442004

To remake.

Pierwowzór prawie na pewno oglądałem ale muszę odświeżyć zanim ocenię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones