Witam, wie ktoś do kogo można się zwrócić jeżeli się wie iż jedna z ciekawostek filmowych/serialowych jest błędna??

Krzychu1986Krzychu

Do nikogo nie musisz się zwracać, wystarczy, że masz potwierdzające źródło błędnej ciekawostki.
Na końcu ciekawostek masz taki wykrzyknik, kliknij na niego i będzie tam coś takiego jak "zgłoś poprawkę", podajesz źródło, zmieniasz ciekawostkę i czekasz aż ktoś to zweryfikuje i zaakceptuje.

WujekChu1ek

" ... i czekasz aż ktoś to zweryfikuje i zaakceptuje ... "
- to jeszcze napisz chłopakowi ile się tu czeka, zwłaszcza jak on ma "czyste" konto i nikt go nie zna, ani nawet nie kojarzy ;p

ZSGifMan

Min 10 lat:P

WujekChu1ek

Tam na tym liczniku jest chyba prawie ze 3 lata ;p

Krzychu1986Krzychu

Jest tak jak Ci WujekChu1ek odpowiedział, lecz jeśli sam nie czujesz się na siłach, to możesz wkleić link do błędnej ciekawostki w tym temacie:
http://www.filmweb.pl/forum/portal+filmweb.pl/Co+dodawa%C4%87+poprawia%C4%87+Vol .+5,2791740
Na pewno jakiś łowca się na to rzuci i być może ma on np. autoweryfikację z ciekawostek, to zostanie ona sprawdzona znacznie wcześniej.

A jeśli chcesz sam, to zapoznaj się wcześniej np. z tym:
http://www.filmweb.pl/user/FAQ_weryfikatorow/blog/529827-*TEKSTY*

Dear_Prudence

" Na pewno jakiś łowca się na to rzuci ... "
- hehe, są jeszcze tu tacy?

;p

ZSGifMan

Są, są tzw łowcy padlin:P

WujekChu1ek

Dobre ;)
I... adekwatne!

Dear_Prudence

A skąd mam wziąść to źródło?? Ja wiem że jest błąd w ciekawostce bo znam film na pamięć.

Krzychu1986Krzychu

Na gębę nikt ci nie uwierzy. Podaj film i błąd, coś zadziałamy.

Krzychu1986Krzychu

Ps. Możesz np. udokumentować to chociażby kadrem z filmu, z resztą zależy jaka ciekawostka i weryfikator...

WujekChu1ek

Chodzi o to że w filmie wogóle nie ma sceny o której jest napisane w ciekawostce a widziałem różniste wersje filmu. Mianowicie "Gdy policjant zatrzymuje karetkę, nie słychać odgłosu strzału, widać sam dym." W tym filmie nie ma takiej sceny, tam 2 karetki gdy się zatrzymuja się normalnie przy budynku i nikt do nich nie strzela. Nawet w pobliżu nikogo nie ma.

Krzychu1986Krzychu

Zrób zrzut z zatrzymanego kadru z opisem o co chodzi. Poszukaj też na imdb czy nie ma tego w goofs albo na wikipedii czy wikii danego tytułu, jeśli taka ma. Używałem też parę razy skanów ksiażek, jeśli tam były ciekawostki. Napisz jaki to rodzaj błędu w ciekawostce, będzie prościej.

Dear_Prudence

Chodzi o to że w filmie wogóle nie ma sceny o której jest napisane w ciekawostce a widziałem różniste wersje filmu. Mianowicie "Gdy policjant zatrzymuje karetkę, nie słychać odgłosu strzału, widać sam dym." W tym filmie nie ma takiej sceny, tam 2 karetki gdy się zatrzymuja się normalnie przy budynku i nikt do nich nie strzela. Nawet w pobliżu nikogo nie ma.

Krzychu1986Krzychu

To nie zgłaszaj do poprawki tylko do usunięcia i dopisz w komentarzu dokładnie to co napisałeś, a jak masz ten film na jakimś nośniku, to możesz podać wydanie i konkretne minuty filmu, bo oglądałeś. Wydaje mi się, że taki argument by przeszedł. Przechodziły mi niektóre kontry na słowo jak szczegółowo opisywałem je i podawałem czas filmu. Zawsze wer może ściągnąć film i sprawdzić albo po prostu uwierzyć Ci na słowo. Jeśli jednak taka błędna ciekawostka jest też na imdb, to będą uważać ją za wiążącą.

Dear_Prudence

Dzięki za rade

Krzychu1986Krzychu

A konkretnie chodzi mi o pierwszą cześć filmu pt "Powrót żywych trupów" , znasz??

Krzychu1986Krzychu

Właśnie sprawdziłem, wszędzie chcą by podać źródło. Jak mam podać źródło skoro sam to zauważyłem??

Krzychu1986Krzychu

Jest jeszcze jedna opcja, choć karkołomna. Dodaj tę ciekawostkę na imdb (tam szybko idzie) i masz link do kontry tutaj ;) Ten film ma tyle błędów, że nikogo by to nie zdziwiło.

Dear_Prudence

To chyba nawet Marac o tym kiedyś pisał, że weryfikacja na FW jest "dosyć" ułomna, lecz wystarczy dodać coś na IMDb, by po chwili mieć już podstawy do wklejania z sukcesem na FW...
Smutne, trochę...

ZSGifMan

Chodzi mi głównie o amerykańskie filmy. Przy innych krajach okazuje się, że imdb jest wybrakowane i lepszym źródłem często są portale z kraju produkcji.

Dear_Prudence

A tego akurat to nie wiem, więc wielce możliwe skoro tak mówisz...

Dear_Prudence

Albo niech wyśle urywek filmu wrzucony na YT, akceptacja gwarantowana. Nie chce mi się pisać do mojego kochanego i ulubionego moda/admina, bo zaraz by to wyje*ał, ale niech inni się też choć trochę pogimnastykują, już trochę za dużo robię tu rzeczy za innych;)

WujekChu1ek

Powinna być w ogóle skrytka pocztowa Filmwebu, to by się wysyłało (ze znaczkiem i kopertą zwrotną) DVD albo VHS z dopiskiem na kopercie "Do rąk własnych weryfikatora X". I z uzasadnieniem. Najlepiej jakby VHS był przewinięty na opisywany moment. Pół żartem, pół serio - na to nie byłoby bata. Też miewam czasem takie problemy jak kolega-założyciel postu. Jak mi się chce to dodam do goofs na imdb, a jak nie, to zapominam i żyję dalej.

WujekChu1ek

Zrobiłem trochę inaczej, opisałem sytuację i jako źródło wysłałem link do filmu, nawet z lektorem. Choć nie spodziewam się żeby coś to dało, bardziej chodziło mi o spokój sumienia.

Krzychu1986Krzychu

Mnie raz coś takiego dało, ale już nie pamiętam u jakiego/kogo, a nie za bardzo mam jak sprawdzić, bo mi nie działają kontry, chociaż czekajcie - zerknę.

Dobra!
Znalazłem i to była Lucy ;)
Napisałem co i jak, i w której sekundzie filmu z linkiem do niego i poszło bez problemu, ale to było 4 lata temu!

http://www.filmweb.pl/3.Pila
o wyłączonej kamerze :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones