Czy filmweb przy pokazywaniu gustopodobnych mógłby brać pod uwagę liczbę obejrzanych filmów? Bo teraz wystarczy, że ktoś ma 50 wspólnych ze mną, przy czym ja mam ponad 1700, czyli te 50 to mniej niż 3%. A przecież są osoby, które mają znacznie więcej ocenionych.
Przy większej liczbie ocenionych jednak bardziej o podobnym guście świadczy oglądanie tych samych filmów, nawet jeśli różnica w ocenie jest o jedną gwiazdkę czy dwie, niż podobnie ocenionych 50, które w sumie można nastukać kompletnie przypadkowo, trafiając od czasu do czasu w tv na jakiś film z rodzaju "wszyscy to widzieli" (np. Sami swoi, Władca pierścieni, Zielona mila, itp).

Już mnie denerwuje, że w gustopodobnych mam listę osób, z którymi dzielę "aż" 50 filmów. Przy takiej liczbie to jest kompletnie mijająca się z celem funkcja.

Noane

Projekt Gustopodobnych został porzucony. Te dane są wykorzystywane przy rekomendacjach i wyliczaniu prawdopodobieństwa, że się spodoba, ale przy samych Gustopodobnych żaden szympans nawet palcem nie kiwnie.

Dlaczego został porzucony? Bo nigdy nie działał z sensem. Z wielu powodów, jak sam piszesz, "to jest kompletnie mijająca się z celem funkcja."

Marac

No to nie rozumiem, po co wciąż to wisi, skoro nie spełnia swojego zadania, a projekt został porzucony.
Szczerze mówiąc chętnie bym z tego korzystała, gdyby działało z sensem.

Noane

Jesteś na FW od 2006. Nie uwierzę, że poza G nie natrafiłaś dotąd na tym portalu na żadną bezsensowną funkcjonalność (lub bezsensowny brak funkcjonalności). :-)

A czemu tak jest? Zespół łebdeveloperów jest bardzo zapracowany, co widać na zdjęciach z biura FW, które wyciekły swego czasu:
http://cdn1.arkive.org/media/5C/5C0612C5-1FDC-4FF6-BAF2-3F7AD2352454/Presentatio n.Large/Three-young-eastern--chimpanzees-hanging-from-branch.jpg

"chętnie bym z tego korzystała, gdyby działało z sensem"

No ba. A ile osób by chętnie korzystało ze skrzynki nadawczej, powiadomień, belki przewijania w formularzach dodawania itede itepe...

EDIT:
"po co wciąż to wisi"

Zwróć też uwagę, że niby jeszcze wisi, ale zostało skrzętnie zagrzebane głęboko w interfejsie.

Poza tym, widziałem wypowiedzi ludzi twierdzących, że u nich G wyświetla z sensem (nie mam pojęcia jakim cudem - chyba mają farta).

Marac

Szczerze to to jest moje najstarsze konto w internetach, miewałam kilkumiesięczne (kilkuletnie?) przerwy, ale suma sumarum i tak chyba nigdzie nie siedziałam więcej niż na filmwebie. Ergo mogłam nie zauważyć bezsensownych funkcji.
Chociaż bardziej mi się wydaje, że filmweb pod tym względem po prostu bije na głowę inne miejsca, w których bywam.

Noane

Nigdy nawet tam nie zajrzałem, ale i bez tego większość znajomych mam podobnych w 50-70%, chyba główną tego przyczyną jest fakt, że mamy wspólnych grubo ponad 1000-2000 filmów.
I nawet przy jakichś ekstremalnych ocenach jakichś filmów, wszystko to wyrównuje się przy takiej ilości tytułów.
Wątpię, by nawet działająca funkcja Gustopodobnych mogła wyszukać dużo wyższe podobieństwa.

Montago

Na pewno algorytm można byłoby udoskonalić, ale to wiąże się z masą pracy...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones