Skończyła się „Pierwsza miłość” i czytam reklamę, że zastąpi go nowy serial o tytule „Sekrety rodziny”. Myślę sobie – jakiś fabularny pewnie, zobaczę co to jest. Okazuje się, że to kolejny klon „Dlaczego ja?” Teraz jeszcze reklamują „To Twoja wina”.
Skąd to się bierze? Rozważałem sobie, że jest to tańsze/szybsze w produkcji – mało ujęć w poszczególnych scenach, tani aktorzy, mało wymagające zdjęcia (brak jazdy kamerą, wielo‐kadrowych dialogów itd.).
Takie filmy może montuje się trochę krócej, ale aktorzy i tak muszą uczyć się kwestii, a ekipa przemieszczać między lokacjami. Lektor potem musi jeszcze komentarz dograć.

Na Polsacie jest już wystarczająca ilość takich programów. Program na jutro:
7:50: Trudne sprawy
9:50: Dzień który zmienił moje życie
10:50: Dlaczego ja?
11:50: Gliniarze
12:50: Trudne sprawy
13:50: Sekrety rodziny
14:50: Dlaczego ja?
16:40: Gliniarze
17:40: Sekrety rodziny

Dlaczego kręci się takie programy mimo całkiem dużego wyboru spośród już istniejących?
Nie lepiej, oprócz tego, puszczać również jakieś stare powtórki inne niż paradokumenty?

Insekt6

Poważnie taka ramówka? Jeśli tak, to społeczeństwo kompletnie zdziczało; jest popyt, jest podaż.

Brehen

Też się drapię w głowę i nie jestem w stanie zrozumieć, co ludzie mają za gust, że taką kiłą się karmią...?!
A to, że kręcą kolejne i coraz więcej, to dokładnie jak piszesz: ludziska jedzą placki z kupy, to piekarz im takie robi ;D

Brehen

Tak samo wygląda ramówka na kilku niemieckich kanałach TV...

Brehen

Obrażanie kogoś za jego gust, to właśnie rodzaj zdziczenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Brehen

Jak porównujesz seriale paradokumentalne do tego czegoś co wymieniłeś, to powinieneś zastanowić się nad sobą. ;)

rockman_fw

Pożyjemy, zobaczymy.

Insekt6

Mój były nauczyciel matematyki i informatyki gra w takich serialach. Niezły ubaw był jak oglądaliśmy te głupoty z nim w roli głównej, choć nauczycielem był okej

Kusko11

xD

Znam kilka osób, które zagrały w W-11, to chyba jednak była odrobinę ambitniejsza produkcja. ;)

KRCK

Rzeczywiście wyższe sfery klaniam się nisko

Kusko11

Śmietanka.

Ja również, miłego dnia życząc. ;)

KRCK

Dziękuje i nawzajem :)

Insekt6

Trzeba czekać do Września ja tam nie oglądam Polsatu w wakacje a w ciągu roku tylko Pierwszą Miłość.

Ruben_fw

Ja w ogóle nie oglądam telewizji, sporadycznie. Pierwszą miłość? :D Jestem na tyle wstydliwy, że nie przyznam się jakie telenowele kiedyś oglądałem. ;) Zdarzało się.

KRCK

Ja z przyzwyczajenia ogladam i tak nic o 18 nie ma w tv.

Ruben_fw

A ciekawie sie sezon Pierwszej Milosci skonczyl?

mania19

Nie pamiętam trzeba było oglądać na atm rozrywka lecą stare odcinki te z przed wakacji. Pozdro

Ruben_fw

Nie mam polskiej tv od 3mcy

mania19

Był ślub Witka i Kaliny na który przyszedł Krystian i dali sobie po razie tyle pamiętam.

mania19

Krystian kolejny raz ukradł rower i pojechał do kościoła. Witek dał mu w mordę. Elżbieta wreszcie wyjawiła Kalinie prawdziwy powód zamążpójścia. Kalina z Krystianem na znak zgody zaczęli oblizywać się jak gimbusy w parku.
Ryszard zaginął.
Marysia rozjechała Materskiego, Michał się dowiedział. Domańskich odwiedził Sawczuk. Głupia Maryja chciała się przyznać, wtem Sawczuk stwierdził, że Materskiego szuka kolumbijska mafia.
Paweł pochwalił się Melce pocałunkiem z Sabiną. Paweł na rehabilitacji poruszył palcem u nogi.
Melka żaliła się Jowicie. Jowita zaczęła moralizować, jaki to Paweł zły (a ona sama to niby święta?). Radek kilkukrotnie w trakcie sceny spoglądał na Jowitę wymownie :D
Tomek zaczął gotować i są teraz „best friends forever” z Pawłem.
Mikser zorientował się, że nowa właścicielka baru chce ich wydymać. Wzięli do pomocy Radzia, żeby namierzył czyściciela kamienic.

Wadlewo:
Feministki wzięły udział w wyborach Miss Wadlewa. Emilka zaczęła wyśmiewać jurorów.

Insekt6

ŁOOO!
Robi wrażenie, mam nadzieję, że to przekleiłeś, a nie pisałeś z głowy po obejrzeniu ;p

ZSGifMan

To jest dużo tekstu – http://www.filmweb.pl/serial/Pierwsza+miłość-2004-155173/discussion/chce+mi+ktoś +streścić+XD,2959054 :D

Insekt6

O Chryste Panie... :O

Scenariusz pewnie był o wiele krótszy ;D

KRCK

Podobno spada im oglądalność https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/ogladalnosc-serialu-pierwsza-milosc

Ruben_fw

1,63 mln? To i tak strasznie dobra, jak na tanią soap operę która leci już od 14 lat. No ale widocznie widownia 50+ lubi.

Frix99

Ja też lubię ten serial.

użytkownik usunięty
Insekt6

Nie gadaj tylko szanuj. Dobre, bo polskie.

Insekt6

Polsat juz tym paradokumentami porabalo calkiem, logiczne jest ze jak konczy sie jakis serial przed wakacjami to wtedy powtarzaja caly sezon od poczatku . Jakies glupie Policjantki i Policjanci oraz Sprawiedliwi - Wydzial Kryminalny powtarzaja codziennie a Pierwszej Milosci nie . Tylko jakies nowe paradokumentale, dobrze przynajmniej ze mozna na Polsacie ogladac tylko Wydarzenia, Sport, Pogode i Kiepskich bo tam nic innego przez caly dzien do ogladania nie ma .

GTA1

Zgadzam sie dawniej to jakieś hity leciały w Poniedziałki a teraz jakie Avatary i inne bzdety tvn też nie lepszy z tych stacji to jeszcze na tv Puls coś można zachaczyć albo w necie coś sobie puścić.

Insekt6

Ty mi odpowiedz dlaczego kręci się takie szroty jak te z amerykanskimi lombardami w tytule. Namnożyło się tego plugastwa niczym karaluchow. Oferta kablowek to teraz oferuje sporo tego dziadostwa. Polacy kochają tego typu bzdety ?! Quo Vadis ?!

JohnTheBrave

Polaków podnieca, kiedy myślą, że trafili na okazję za grosze. Tak jest w tych programach. Amerykańscy liczą na to, że wśród pudeł z gratami leży legendarny Marshall JCM800 i przedwojenne zegarki za 2000$.

Insekt6

Czyli poraz stworzyć kanał "Janusz TV"

Insekt6

Nie wiem jak to w ogóle można oglądać.Ja przestałem oglądać tv już jakieś 3 lata temu właśnie ze względu na reklamy i takie puste ramówki nic kompletnie pożytecznego nie ma po drugie to tv jest technologicznym przeżytkiem po co się katować reklamami i głupawymi programami na własne życzenie i za to jeszcze płacić

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones