Byl temat o pokoleniu polonia-1, tak wiec czas na wspomnienia bajek z RTL7.

Nie mam na mysli tutaj tylko "Dragon Ball". Najbardziej utkwily mi rowniez w pamieci inne tytuly takie jak:

"Klejnot snow"- o wielkim dinozaurze ktory wysyla swoich dwoch
fajtlapowatych podwladnych do krainy snow.

"Tajemnicze zlote miasta"- przygody trojki mlodych bohaterow na tle mitycznej krainie Inkow.

"Gdzie jest Wally"- czekalem tylko na moment az obraz sie zatrzyma i bede mial okazje poszukac tytulowego bohatera:D

"Denver ostatni dinozaur"- bardzo sympatyczna bajka, milo ja wspominam

"Troskliwe misie"- nie jestem pewien czy to na RTL7 bylo, ale napisalem ten tytul, gdyz z charakterystycznym smiechem brzydala "sasasasa" zostalem zmuszony do umieszczenia


A wy jakie bajki pamietacie na ktorych sie wychowaliscie?

surfer_2

Gdzie te czasy się podziały, kiedy biegło się szybko ze szkoły, po to, żeby zdążyć na bajkę? "Denver" i "Wally" z tego co pamiętam, były nadawane rano, w któryś z wolnych dni ;) Poza tym "Casper", "Superpies", "Woody Woodpekcer", "Rocky łoś Superktoś i przyjaciele”, - trzy ostatnie weszły na antenę chyba kilka lat po Denverze i Wallym, o ile się nie myslę?

veritaserum

Kurczę, jak mogłam zapomnieć o "Czy boisz się ciemności?" i "Slidersach" ;)

veritaserum

"Czy boisz się ciemności" to klasyk. Pamietam jeszcze ten serial o tych ludziach co chyba sie przeniesli w czasie i zyli wtedy co dinozaury ale nie pamietam tytułu.

michal_mm1

Zaginiony Świat :)

marjou

Szukam bajki, chyba jeszcze wtedy z rtl7. Wydaje mi sie ze leciała w sobote bądź w niedziele rano, poza blokiem z bajkami. Zaczynała sie mocnym jazzowym (w stylu nowoorleanskim) numerem. Nie była zbyt kolorowa, raczej oldschool z lat 60. Bohaterami byly jakby jakies psy albo cos w tym stylu, w realiach amerykanskiego kapitalizmu. Główny bohater był chyba developerem z wiecznymi problemami z żoną. Naprawde dobry humor. Niesamowicie przedstawiony zgiełk wielkiego miasta. Do tego dobra jazzowa nutka. Proszę o pomoc, naprawde warte świeczki

citkomarek

o detektywie? był tam motyw z przejściem ze świata kreskówki do "realnego" z kukiełkami?
szukam tego od dawna!

izabelasp

Możliwe ze detektyw, pamietam tylko przez mgłe jakis odcinek, że bohater mial problemy z żoną i kombinował coś z kumplem w biurze. Jestem prawie pewien ze była rysowana bardzo niechlujną kreską

izabelasp

Ale nie wiem czy tam bylo przejscie do swiata realnego, nie pamietam nic w zasadzie, tylko tyle ze byla dobra :D

citkomarek

chyba wiem! Miasto psioprawia czy jakos tak. To na pewno to. Mi właśnie najbardziej podobał się motyw tych "realnych" postaci. Tam taka własnie pluszowa kukiełka- owczarek niemiecki była rysownikiem i rysowała przygody swojego alter ego.

izabelasp

Kurcze, to nie ta moja :( Chodziło mi o inną.. Ta którą wskazalas tez widzialem i niezła. Ta moja była bardziej "dla dorosłych" . Może nawet to był film, a nie odcinkowy... Minęło już tyle lat, że zaraz będe myślał że mi się ubzdurało.. Może kiedyś, kiedy strace sens życia i będę myślał o jego końcu, bóg da mi sygnał i wskaże mi tą kreskówkę

marjou

nie zaginiony świat tylko zaginiony ląd

michal_mm1

No jeszcze gesia skórka i fajne erotyki w weekendy

surfer_2

"Czy boisz się ciemności?" to kanon:D razem z całym anime z RTL7, wtedy to się dbało o młodego widza. Jak teraz patrzę czasem na to co puszczają w tv dla dzieci to aż się włos jeży na głowie.

F_L

"Klejnot snów"! Moja ukochana bajka:] To były czasy... Pamiętam jeszcze pełnometrażowe z serii: "O małym dinozaurku stopku" czy jakoś tak, czyli: "Zanim nastał czas", "Przygoda w wielkiej dolinie" itd. Mam je nadal nagrane na wideo;]

CyriaNa

Ja jestem z pokolenia polonia 1 , ale oglądałam bajkę Denver -ostatni dinozaur na RTL. Pamiętam, jak ten dinozaur wpieprzał zawsze te chrupki....

Justyna_0288

Oglądałem parę wymienionych już wcześniej bajek. Jedną z moich ulubionych były "Tajemnicze złote miasta".
A czy wy, pamiętacie jeszcze Estebana, Zię czy Mendozę?

Tatar

Ja sobie przypomniałam dopiero jak autor opisał o co chodziło w tej bajce, bo tytułu ni w ząb nie zapamiętałam. Czy głowni bohaterowie latali na takim wieeelkim ptaku? :D Co to było, kondor, orzeł? kurczę, pamięc mi szwankuje ;)

veritaserum

Tak to byl zloty kondor:)

Tu masz intro do tej bajki, na ktorym widac owego ptaka.
http://pl.youtube.com/watch?v=DcH_ZTF6smY&feature=related

surfer_2

Ja to oglądałem jeszcze na TVP 2, tak samo Denvera (TVP1, wtorki chyba).

Rezun

thx Surfer, dzięki temu filmikowi przypomniałam sobie o co chodziło w bajce, bo pamiętałam tylko tego kondora ;)

veritaserum

taaa tajemnicze zlote miasta i inne klasyki ktore tu juz wymieniono to byly naprawde dobre bajki bylo co ogladac a teraz choc jest tyle programow z samymi bajkami to nie jest to nawet 1/4 sily starych bajek

sparky

z RTL7 to pamiętam tylko anime,ale przypomniała mi się Polonia1 i Generał Daimos ;-)

F_L

Ten serial oglądałam z zaciekawieniem.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
zielona_fanatyczka

zielona fanatyczko usuneli Ci temat;/

_suspect_

„Anaruk chłopiec z Grenlandii” to była ta kreskówka o której mówiłeś...

zielona_fanatyczka

Dzięki! Pomogłaś mi;)

_suspect_

nie ma za co ;]]







za krótki

surfer_2

Ja tam bym wolał żeby RTL7 wróciło na stałe zamiast TVN7, wraz ze znakomitymi kreskówkami takimi jak Dragon Ball.

kalewra

Ja do dziś uważam że to była najlepsza stacja komercyjna i ogólnie najlepsza. Wprowadziła jako pierwsza zwięzłe informacje. TVN7 ma naprawdę, a przynajmniej miało, dobre seriale, ale nic po za tym. RTL7 to jednak było coś...

surfer_2

Nikt nie wymienił tutaj bajki o Superpsie.
Pamietacie jak to leciało? "To ptak, to samolot, nie! to superpies!"
Tak sie zaczynał każdy odcinek.

Kotula

ja tego nie pamiętam.
[ za krótki post ]

zielona_fanatyczka

A Czarodziejka z Księżyca gdzie była? Polsat czy RTL7, bo już nie pamiętam, choć oglądałem... :D

era

czarodziejka na Polsacie bo napewno nie na RTL7.
a z rtl pamieatm Cy boisz sie ciemnosci <wow> i oczywiscie dragon ball heh
i serial siodme niebo

karolinkaxx

Denver - ostatni dinozaur, to jest kumpel sprzed milionów lat... Denver morowy dinozaur, żyje sobie pośród nas jak ssak!:D

Aaa i Kapitan Planeta!
Ogień, woda, powietrze, ziemia, serce - z połączenia wszystkich waszych sil, powstaje JA - Kapitan Planeta! - Dalej Planeto!!!

Ahh pamiętam wszystko;)

Coraline_Jones

hmm.. a Kapitan Planeta Lecial chyba tez na cartoon Network? bo stamtad ta bajke pmaietam.

Coraline_Jones

Kapitan Planeta chyba był na tvn-ie już

era

Czarodziejka była na Poloni 1 (chyba). Mnie zawsze wku****ły "Motomyszy z Marsa" xp.

surfer_2

"Rycerze Zodiaku" to byla bajka ;D i oczywiście Dragonball !!!
Byl jeszcze taki serial o dziewczynie ktora miała taką kryształową piramidke ( i to niby byl jej ojcec z kosmosu czy cos) i potrafiła zatrzymywać czas .... tylko nie pamietak tytułu :( pozdro

Cube92

Nie z tego świata to o piramidzie

Cube92

Mi się mąci po głowie, że ja to oglądałam tzn ''Rycerze Zodiaku'', ale nie wiem, czy dobrze pamiętam, że tam była jakaś wojowniczka, co miała na twarzy maskę, fioletowe albo zielone włosy?

użytkownik usunięty
surfer_2

a niech mi ktoś przypomni, czy Kotopies (CatDog) leciał na RTL7? ledwo ledwo pamiętam tą bajke i tak się zastanawiam: gdzie ją oglądałem. pamięta ktoś?:)

surfer_2

Oczywiście "Rycerze Zodiaku" ;) "Dragon Ball", "Mona Wampirzyca", "Bonic Six", "Superpies","Soul Hunter", "Dr Slump" (o ile się nie mylę xD). Całe moje dzieciństwo ;> klasyka... Żałuję, że zdjęli RTL7... to była najlepsza telewizja... No, ale najbardziej to jednak szkoda mi "Rycerzy Zodiaku" :/ Mogliby to w końcu gdzieś puścić.

kossa91

nie mylisz się, ale możesz sprawdzić czy na pewno o to ci chodziło ;) http://www.youtube.com/watch?v=GUFsx6ggvZw&feature=related

kossa91

Też to pamiętam xD Potem chyba zrobili z tego tvn7 i jeszcze kilka anime leciało...

surfer_2

aaaaa.... i jeszcze był "Gan Dinozaurów" (???). Z tego pamiętam tylko takiego niebieskiego triceratopsa - Spike i pterodaktyla Bycze Oko xD... Pamiętam, że były trzy złe dinozaury i dwa z nich się nazywały Pluj i Żyleta (xD). I tu się kończy moja pamięć :/ szkoda, że tego nigdzie nie ma ;/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kossa91

to był "Gang Dinozaurów". Zgadzam się że mogły by powrócić te stare dobre czasy :)

surfer_2

Czy boisz sie ciemności ;) RTL7 Uwielbiałam ten program mogłam oglądać go godzinami,a teraz puszczają takie bajki beznadziejne dla młodych widzów,żal.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones