Zacznij bezcenne™ chwile z gwiazdami filmu.

Pokaż, że pasujesz do roli krytyka filmowego i wyjedź na festiwal w Cannes!

Uwielbiasz wyrażać swoje filmowe opinie, możesz pochwalić się ostrym piórem i posiadasz kartę Mastercard? Wciel się w bezkompromisowego krytyka, pokaż swoje prawdziwe emocje związane z ulubionym filmem i wygraj wyjazd dla dwóch osób na festiwal filmowy w Cannes!

Wygraj

Wyjazd dla dwóch osób na festiwal filmowy w Cannes 12-14.05.2018 r.
Oprócz udziału w Festiwalu, pakiet obejmuje przeloty oraz noclegi w czterogwiazdkowym hotelu - Hôtel Barrière Le Majestic wraz z posiłkami.

Weź udział

  1. 1Popisz się znajomością kina, trafnością ocen i uruchom swój cięty język: podsumuj ulubiony film nadając mu nowy, bezlitośnie szczery tytuł i kreatywny opis.
  2. 2Prześlij nam swoje zdjęcie inspirowane nowym tytułem, pokaż w niebanalny sposób emocje z nim związane.
  3. 3Nie bój się krytyki, uwolnij wodze fantazji, a być może wygrasz bezcenną nagrodę - wyjazd na festiwal filmowy w Cannes!

Przykłady konkursowych zdjęć

zobacz więcej

Na zdjęcia czekamy do 22 kwietnia do godziny 23:59

Zaloguj się, aby wziąć udział w konkursie.

Wasze zgłoszenia

monikawitko
monikawitko dodał/a zdjęcie pod tytułem "Bejbi deal" do filmu "Rozmowy kontrolowane"

PRL, rok 1993.
Boazerie na ścianie, świecące rajtuzy, fiaty 126p i gumy kulki za 10 groszy.
Ja mam 6 lat i zniesmaczona wszechobecną szarością mieszkań i kiepskim zaopatrzeniem sklepów spożywczych w rafaello i śmiejżelki postanawiam wspomóc rodziców w walce o lepsze jutro.
Zbieram więc karteczki z gum turbo, sprzedaję segregator z pracami z przedszkola i postanawiam zrobić deal życia.
Z banknotu z nominałem 50.000 zł uśmiechał się do mnie wierzący w mój sukces Stanisław Staszic.
Taki był hajs, proszę Państwa!
Uzbrojona więc w ściągi z najlepszymi coachingowymi mądrościami w stylu "Dasz radę!", czy "Świat należy do Ciebie!" dzwonię do Ryszarda Ochódzkiego.
Ponoć to niezła szycha, bo nie dość, że pokazywali go w Rubinie to jeszcze ciągle gadali do niego "Panie Prezesie".
Pytam mamę: kto to ten Ochódzki?.
Mama: to prezes klubu sportowego "Tęcza".
Myślę: "klub sportowy to moje klimaty, pani w przedszkolu powiedziała, że zdrowo rosnę, DZWONIĘ".
Podnoszę słuchawkę i mówię ciszy w tle, że chcę rozmawiać z Prezesem.
Cisza, cisza, cisza.
Matka woła na obiad. Trzeba iść. Plany odkładam na później.
Dobrze, że mądry rodzic odłączył telefon od prądu.
Nie wiadomo bowiem gdzie bym się mogła dodzwonić.
Chociaż patrząc jak wysoko wisi telefon-pewnie nigdzie.
Jemy obiad, w tle leci "Obywatel świata".
Film oglądam pierwszy raz, ale oglądając go wydaje mi się dziwnie znajomy,,,

jurek23
jurek23 dodał/a zdjęcie pod tytułem "Mój dzień " do filmu "Dzień świra "

Dobry film to taki, który zostaje z nami na dłużej i wracamy do niego najczęściej myślami w codziennych sytuacjach. Takim filmem dla mnie jest "Dzień świra", którego tytuł mógłbym śmiało zmienić na "Mój dzień". Każdy z nas był kiedyś przez kogoś uznany za świra lub zachowywał się jak świr. Ludzie zazwyczaj nie doszukują się przyczyn, ale oceniają skutki, które mogą być bolesne dla otoczenia i dla tej osoby. A przyczyn jest bardzo dużo i wynikają one w większości z naszych wyborów życiowych.

Główny bohater filmu Adaś Miałczyński ma rozbity życiorys, nie potrafi odnaleźć się w społeczeństwie. Wszystko go drażni, denerwuje. Rzeczywistość go przytłacza. Mimo tego jest szalenie ambitny i ma literackie aspiracje, które nie spotykają się ze zrozumieniem otoczenia. Adaś jest po rozwodzie, pracuje w szkole, kontakt z ludźmi wpływa na niego negatywnie. On nienawidzi ludzi i ludzie jego. Te błędne koło powoduje paranoje u Miałczyńskiego i uczucie osaczenia, przed którym nie może się ukryć. Żyje we własnym umyśle i w tym filmie patrzymy jego oczami na świat.

Nie każdy jest zrozumiany przez otoczenie - czasami nasze intencje są błędnie odczytane przez ludzi i tak jest z głównym bohaterem. Czasami mam wrażenie, że w coraz większym pędzie dnia codziennego ludzie zagubili zdolność komunikacji - to powoduje wyobcowanie, którego doświadcza Adaś Miałczyński oraz po trochu my wszyscy, którzy choć raz zastanowimy się nad tym jak jesteśmy odbierani i co sobą komunikujemy. Ten film pokazuje co może się z nami stać, gdy dokonamy złych wyborów życiowych, poddamy się oraz będziemy nadmiernymi marzycielami oderwanymi od rzeczywistości.

Joanne_B
Joanne_B dodał/a zdjęcie pod tytułem "Marzenia bez granic" do filmu "LalaLand"

Nic nie jest niemożliwe , jak mówią marzenia. Tylko oby wszystkie były możliwe do spełnienia. A o ileż łatwiej je spełnić , gdy się jest sławnym i bogatym. Podróż jachtem , kosmiczna wyprawa , ślub z bogatym znajomym , podróż nad morze , na rajd do Monte Carlo czy do Las Vegas - to wszystko wydaje się takie realne. Tylko czy marzenia , najskrytsze , będą łatwe do spełnienia. Jeśli pomogą bogaci znajomi , kto wie , czy nie spełnią się w rzeczywistości.
Naprawdę jest to możliwe. W życiu wystarczy uwierzyć i zaufać sile marzeń , nawet tych najbardziej niemożliwych do spełnienia. Wszystko będzie na wyciągnięcie ręki.