"Kroniki wampirów" od twórcy "Amerykańskich bogów"

  • News
  • Facebook, Twitter
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, Anne Rice, Paramount Television i Anonymous Content przygotowują serial "The Vampire Chronicles". Wczoraj na Facebooku syn pisarki ogłosił, kto będzie showrunnerem projektu. To Bryan Fuller, który na Twitterze potwierdził swój udział w ten oto sposób:

Bryan Fuller jest ostatnio mocno zajętym człowiekiem, ale nigdzie nie potrafi na dłużej zagrzać miejsca. Przygotowywał "Star Trek: Discovery", ale odszedł z serialu jeszcze przed jego premierą. Prowadził "Amerykańskich bogów", ale półtora miesiąca temu rozstał się i z tym serialem. Czy przy "The Vampire Chronicles" dłużej zagrzeje miejsce?

Przypomnijmy, że projekt jest ekranizacją słynnego, 11-tomowego cyklu Rice znanego w Polsce jako "Kroniki wampirów". Pierwszy sezon "The Vampire Chronicles" oparty będzie na książce "Wampir Lestat".

Lestat de Lioncourt urodził się 7 listopada 1760 w zubożałej szlacheckiej rodzinie markiza Owernii. Był najmłodszym z synów i został pominięty w testamencie. Wyrusza zatem do Paryża szukać lepszego życia i zostaje aktorem. Szybko zwraca na siebie uwagę Magnusa, który przemienia go w wampira, czyni swoim spadkobiercą, po czym sam popełnia samobójstwo. Lestat pozostaje sam, niemal pozbawiony wiedzy na temat tego, co też może robić jako wampir, a czego nie. Przez kolejne 200 lat zgłębi swoją naturę.

Zobacz też:

Czy zwiastun filmu o Queen ukrywa orientację Mercury'ego?

Czy zwiastun filmu o Queen ukrywa orientację Mercury'ego?

A jednak! Bryan Fuller porzuca "Amazing Stories" Spielberga

A jednak! Bryan Fuller porzuca "Amazing Stories" Spielberga

Twórcy "Amerykańskich bogów" porzucają serial!

Twórcy "Amerykańskich bogów" porzucają serial!