"Toy Story 4" traci reżysera. "Auta" dostają kosmiczny spin-off

  • News
  • Deadline
Rozpoczęło się D23 Expo, czyli doroczna impreza, na której Disney chwali się tym, co szykuje dla widzów na najbliższe lata. Dzień pierwszy poświęcony został produkcjom Pixara. Oto najważniejsze informacje z prezentacji studia.

toy-story-20th-anniversary.jpg


Zaczynamy od informacji dotyczącej "Toy Story 4". John Lasseter ogłosił, że rezygnuje z reżyserowania animacji. Powody tej decyzji nie są znane. W ten sposób jedynym reżyserem projektu będzie debiutujący w tej roli scenarzysta "W głowie się nie mieści" Josh Cooley. Lasseter pozostanie producentem wykonawczym i ma pełnić też funkcję konsultanta.

Ogłoszono również powstanie kolejnego spin-offu "Aut". Jednak nie wyprodukuje go Pixar, a Disneytoon Studios, które odpowiedzialne było za poprzedni spin-off – "Samoloty". Projekt nie ma na razie tytułu, ale wiadomo, że opowiadać będzie o dwóch myśliwcach walczących w kosmosie z przebiegłym wahadłowcem kosmicznym.

Taraji P. Henson dołączyła do obsady animacji "Ralph Breaks the Internet: Wreck-It Ralph 2". Wcieli się w postać Yesss – algorytmu, który potrafi zmieniać swój wygląd.

Pixar ogłosił też plany realizacji nowej oryginalnej animacji. Projekt nosi roboczy tytuł "Suburban Fantasy World" i odpowiadać za niego będzie Dan Scanlon ("Uniwersytet Potworny"). Inspiracją dla fabuły mają być jego własne doświadczenia z dzieciństwa i próba poradzenia sobie ze śmiercią ojca i chęcią dowiedzenie się więcej na jego temat. Ma to być połączenie codzienności ze światem wyobraźni z elfami, duchami i wszystkimi innymi rzeczami, jakie można było znaleźć namalowane na vanie w latach 70.

Wreszcie Brad Bird ujawnił nowe szczegóły filmu "Iniemamocni 2". Główną bohaterką będzie Elastyna, która wyrusza w świat, podczas gdy Pan Iniemamocny zostaje w domu, opiekując się rodziną.

Powiązane:

Zobacz też:

BIULETYN: Rekordowy powrót "Roseanne"

BIULETYN: Rekordowy powrót "Roseanne"

WIDEO: Kto zdemolował internet?

WIDEO: Kto zdemolował internet?

FOTO: Nawet Iniemamocni muszą prać swoje kostiumy

FOTO: Nawet Iniemamocni muszą prać swoje kostiumy

Taraji P. Henson zacznie słyszeć myśli mężczyzn

Taraji P. Henson zacznie słyszeć myśli mężczyzn

Gwiazdy "Breaking Bad" w "Iniemamocnych 2"

Gwiazdy "Breaking Bad" w "Iniemamocnych 2"