1... 2... 3... startuje 4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/1...+2...+3...+startuje+4.+Festiwal+Filmowy+Kino+Dzieci-125020
W sobotę 23 września w 20 miastach rozpoczyna się Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto kina dla najmłodszych oraz rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy chcą rozbudzać w dzieciach ciekawość świata.   


Zanim festiwal zacznie się na dobre, jeszcze w piątek odbędzie się pierwsze wydarzenie specjalne w ramach "Kino Dzieci o wychowaniu", przeznaczone dla rodziców, edukatorów i nauczycieli. Wykład w kinie Muranów o sposobach skutecznej komunikacji z dziećmi i szukaniu odpowiedzi na pytanie: kim są i czego potrzebują od nas, dorosłych, poprowadzi Dušanka Kosanović – psycholożka, trenerka, terapeutka, szefowa FamilyLab Chorwacja. Wydarzenie powstało we współpracy z Familylab Polska, fundacją popularyzującą metody wychowawcze Jespera Juula, wybitnego duńskiego pedagoga. 

3... 2... 1... Start!

Festiwal oficjalnie otworzy projekcja filmu "Storm. Opowieść o odwadze" w Kinie Muranów. Gośćmi uroczystego otwarcia będą dziecięcy aktorzy, odtwórcy głównych ról Marieke i Storma, czyli Juna de Leeuw i Davy Gomez. Zobaczyć aktorów z wielkiego ekranu, którym można zadać pytanie, to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Szansa na spotkanie aktorów z filmu "Storm. Opowieść o odwadze" również następnego dnia, tym razem w Kinotece po seansie o 12:15.


W niedzielę o 15:30 w Kinie Muranów projekcja "Tarapatów", które w miniony piątek zadebiutowały w kinach. Po filmie spotkanie z reżyserką Martą Karwowską, producentką Agnieszką Dziedzic oraz młodymi aktorami Hanną Hryniewicką i Jakubem Janotą-Bzowskim – filmowymi Julką i Olkiem.

Pierwszy weekend warsztatów 
W sobotę 23 września, po seansie filmu "Błękitny tygrys" w Kinie Muranów z sekcji Ahoj! Kino czeskie, dzieci czeka krótka i kolorowa lekcja języka przygotowana przez Czeskie Centrum w Warszawie. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Natomiast po seansach filmu Niedoparki w niedzielę i poniedziałek (24 i 25 września), spotkanie i kreatywne warsztaty plastyczne z tworzenia własnych skarpetkowych bohaterów z czeską reżyserką Galiną Miklínovą

23 września organizatorzy przygotowali także bogaty program dla nauczycieli: seminarium "Dorosły jak latarnia morska", seans filmu "Tarapaty", a po nim spotkanie z reżyserką i producentką filmu, a także warsztaty metodyczne na temat wykorzystania filmów dla dzieci w praktyce szkolnej. W niedzielę 24 września w Kinotece, po zestawie krótkich metraży dla najmłodszych widzów (4+) Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie, odbędą się warsztaty beatboxu dla dzieci z Patrykiem Tik Takiem Matelą. Tego samego dnia w Muranowie, pierwszy wykład przygotowany przez Uniwersytet Dzieci Planeta Ziemia – najcenniejszy skarb, który odbędzie się po filmie Nic bez nas. 


Wymienialnia książek i MajsterkoVOX
W Kinotece, w pierwszy weekend Festiwalu, będą funkcjonować dwa wyjątkowe miejsca na festiwalowej mapie – w sobotę i niedzielę od 10:30 do 16:00 będzie działała wymienialnia książek dla dzieci. 

W niedzielę w godzinach 12:00-17:30, w holu Kinoteki, VOX i Kino Dzieci zapraszają na warsztaty MajsterkoVOX, na których dzieci z łatwych do złożenia części będą konstruowały i ozdabiały stołki swojego pomysłu.
 
Pierwszy weekend wydarzeń we Wrocławiu

Własny program wydarzeń i warsztatów ma także Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu. 23 września na dzieci czekają warsztaty dźwiękowe "Nagrywanie świata" (zapisy na www.kinodzieci.pl), a także weekendowe warsztaty plastyczne w holu kina.  

Kino Dzieci nie tylko w weekendy – pokazy w tygodniu
Po weekendzie Kino Dzieci nie zwalnia. Codziennie w Kinie Muranów, Kinotece i wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty festiwal proponuje seanse przedpołudniowe, będące świetną propozycją dla grup zorganizowanych i wielbicieli filmowych poranków, a także seanse po godzinie 17:00 dla rodziców, którzy chcą kreatywnie spędzić czas ze swoimi dziećmi nie tylko od święta.

Festiwal w 20 miastach w Polsce
8 tytułów Konkursu filmów pełnometrażowych pokazywanych jest od 23 września w 20 miastach w Polsce. Widzowie mogą głosować na swoje ulubione filmy w ogólnopolskim plebiscycie publiczności. Zwycięzca plebiscytu otrzyma jedną z czterech statuetek festiwalu – nagrodę Kwiatu Paproci. Tegoroczna edycja poza Warszawą i Wrocławiem odbywa się także w Braniewie, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Elblągu, Ełku, Gdańsku, Gliwicach, Jarocinie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Słupsku, Sosnowcu i Szczecinie. Harmonogram pokazów na www.kinodzieci.pl – bilety dostępne na stronach i w kasach festiwalowych kin. 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones