26. WFF: Wolny Duch

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/26.+WFF%3A+Wolny+Duch-65272
Poniżej przedstawiamy program konkursu "Wolny Duch" 26 Warszawskiego Festiwalu Filmwego.

KONKURS WOLNY DUCH / FREE SPIRIT COMPETITION


50/50, reż. Krzysztof Nowiński, Dominika Długokęcka (Polska 2010), 77 min.
Dokument powstał w całości z materiałów nakręconych amatorską kamerą przez 21-letniego studenta aktorstwa, Krzysztofa Nowińskiego, w szpitalu w 2006 roku. Z nagranych materiałów Krzysztof planował we współpracy z Dominiką Długokęcką stworzyć film. Jego tragiczna śmierć w styczniu 2010 roku przerwała te plany. Film 50/50 poświęcony pamięci Krzysztofa Nowińskiego powstał już po jego śmierci.

Boogie / Boogie El Aceitoso / Boogie The Oily, reż. Gustavo Cova (Argentyna 2009), 90 min.
Animacja na podstawie komiksu autorstwa wielkiego Roberto Fontanarossy. Płatny zabójca Boogie - rasista, seksista i brutal nie jest już najlepszy w mieście. Pojawił się Nowy - młody, wysportowany i przystojny niczym chirurg…

Brzmienie hałasu / Sound of Noise, reż. Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson (Szwecja 2010), 102 min.
Nienawidzący muzyki policjant ściga muzycznych terrorystów. Szalona szwedzka komedia, w której cała historia opiera się na surowej, żywiołowej, perkusyjnej muzyce.

Elvis i Madona / Elvis e Madona / Elvis & Madona, reż. Marcelo Laffitte (Brazylia 2010), 105 min.
Od pierwszego spotkania lesbijki Elvisa i transwestyty Madonny, ich drogi coraz częściej się splatają, aż zaczyna się pojawiać miłość i pożądanie. Kolorowy i tętniący życiem film, którego akcja rozgrywa się w słynnej Copacabanie.

Jesteśmy tym, co jemy / Somos lo que hay / We Are What We Are, reż. Jorge Michel Grau (Meksyk 2010), 90 min.
Rodzina kanibali traci ojca, który zwykle dostarczał pożywienia. Jego rolę musi przejąć teraz najstarszy syn. Szokujący, krwawy i niezwykle poruszający film pokazuje nowatorskie podejście do horroru.

Jo jak Jonatan / Jo pour Jonathan / Jo for Jonathan, reż. Maxime Giroux (Kanada 2010), 80 min.
Jo ma 17 lat i uwielbia swojego starszego brata Thomasa, miłośnika samochodów i nielegalnych wyścigów. Pewnego wieczoru biorą udział w zawodach, których nigdy nie ukończą. Jo zostanie Jonathanem. Film pokazuje jak związki między młodymi ludźmi, a ich samochodami zacieśniają się. Bohaterowie są określani przez swoje samochody.

Littlerock, reż. Mike Ott (USA 2010), 85 min.
Odbywające samochodową podróż przez Stany, japońskie rodzeństwo, jest zmuszone spędzić kilka dni w zapomnianym miasteczku Littlerock. Odkrywają tam mniej reprezentacyjną stronę amerykańskiego snu. Zabawny i słodko-melancholijny film pokazuje zagmatwany, a często także bolesny proces szukania tożsamości i podążania chwiejnym krokiem w kierunku dorosłości.

Mrówkojad / Aardvark / Aardvark, reż. Kitao Sakurai (USA/Argentyna 2010), 80 min.
Wychodzący z alkoholizmu Larry zapisuje się do szkoły jujitsu. Tam poznaje bratnią duszę, instruktora Darrena. Dzięki sztuce walki przemianie ulega ciało i dusza Larry'ego. Ewoluuje również jego przyjaźń z Darrenem…

Odjazdowe arie / Arias With A Twist: The DocuFantasy, reż. Bobby Sheehan (USA 2010), 86 min.
Dokument o pełnej energii twórczej relacji nowojorskiego performera stylu Drag Queen, Joey'a Ariasa oraz mistrza teatru kukiełek Basila Twista, którzy stworzyli niesamowity show "Arias with a Twist".

Opona / Rubber, reż. Quentin Dupieux (USA/Francja 2010), 85 min.
Autor i reżyser, filmowiec i kompozytor Quentin Dupieux (znany także jako producent muzyczny Mr Oizo) ujawnia swoją najdziwniejszą w branży filmowej wyobraźnię w prawdopodobnie jedynym na świecie filmie, którego głównym bohaterem jest zabójcza opona samochodowa posiadająca zdolności parapsychologiczne. Już po pierwszym pokazie w Cannes film zdobył status kultowego hitu.

Robert Mitchum nie żyje / Robert Mitchum est mort / Robert Mitchum Is Dead, reż. Olivier Babinet, Fred Kihn (Francja/Belgia/Polska/Norwegia 2010), 91 min.
Cierpiący na bezsenność aktor wraz z agentem wyruszają kradzionym autem na rzekome spotkanie ze sławnym reżyserem na Biegun Północny. W filmie zagrali m.in. Danuta Stenka i Wojciech Pszoniak. Premiera odbyła się na tegorocznym festiwalu w Cannes w sekcji ACID.

Słońce / El Sol / The Sun, reż. Ayar Blasco (Argentyna 2010), 72 min.
Kreskówka dla dorosłych maksymalnie niepoprawna politycznie i artystycznie, połączona z anarchistyczną narracją. Subkultura młodzieżowa w Buenos Aires dwadzieścia lat po nuklearnej apokalipsie.

Testament Drummonda / The Drummond Will, reż. Alan Butterworth (Wielka Brytania 2010), 80 min.
Czarna komedia osadzona w realiach butwiejącej małomiasteczkowej Anglii. Bohaterami są bracia Marcus i Danny Drummond, którzy wdają się w zaskakująco niebezpieczną przygodę, próbując odkryć tajemnicę pochodzenia majątku ojca.

Wiking / Vikingo / Viking, reż. José Celestino Campusano (Argentyna 2009), 90 min.
Obraz gnijących przedmieść Buenos Aires, z którymi reżyser wchodzi w głęboką interakcję i czyni to z zaangażowaniem i ostrym spojrzeniem kogoś, kto wie, z czym ma do czynienia.

Zaginiony bez wieści / Propavshyi bez vesty / Missing Man, reż. Anna Fenchenko (Rosja 2010), 96 min.
Opowieść o człowieku, który traci niezależność. Poszukuje wolności i własnej tożsamości. Próba odpowiedzi na jedno proste pytanie: co to znaczy być i pozostać człowiekiem?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones