Affleck do odstawki, Batman będzie znowu młody?

  • News
  • The Hollywood Reporter
Spieszmy się czytać newsy o uniwersum DC, tak szybko się zmieniają i przeczą same sobie. Opublikowany właśnie przez The Hollywood Reporter artykuł poświęcony ostatniej zmianie kierownictwa oddziału DC Films zawiera szereg potwierdzeń, zaprzeczeń i ciekawostek na temat filmowych planów DC. Czego się z niego dowiedzieliśmy?

superhero_wallpaper__hunter_by_mcnealy-d7hd7a3.jpg

- Matt Reeves przedstawił studiu pierwszy akt swojego scenariusza filmu o Batmanie. Podobno opowie on o młodym Człowieku Nietoperzu. Choć studio nie chce komentować tego wątku, prawdopodobnie oznacza to, że Ben Affleck będzie musiał odwiesić pelerynę i zastąpi go jakiś młodszy aktor.

- Opowiadający o Jokerze film Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem w roli głównej ma budżet rzędu 55 milionów dolarów. Zdjęcia do projektu mają ruszyć prawdopodobnie jesienią, a film ma zadebiutować pod nowym szyldem "DC Dark" bądź "DC Black". Wygląda na to, że studio chce odróżnić od siebie projekty bardziej klasycznie superbohaterskie od projektów ambitniejszych, mroczniejszych, z mniejszymi budżetami.

- Produkcja "The Flash" z Ezrą Millerem ma ruszyć na początku 2019 roku. Przygotowywany przez duet John Francis Daley/Jonathan Goldstein film będzie podobno utrzymany w lżejszym tonie niż dotychczasowe produkcje DC. Mówi się o tym, że wzorem dla twórców jest "Powrót do przyszłości".
 
- W bieżących planach studia pozostaje film "Birds of Prey" z Margot Robbie w roli Harley Quinn. Za kamerą stanie Cathy Yan. Porzucony przez Jossa Whedona film o Batgirl również jest w przygotowaniu. Pracuje nad nim scenarzystka Christina Hodson ("Bumblebee").

- Walter Hamada, nowy szef DC Entertainment, zapowiedział, że nie zamierza wdrożyć systemu pracy z "pokojem scenarzystów", jaki wzorem seriali próbowało przeszczepić m.in. studio Paramount przy serii "Transformers". Hamada podobno "fundamentalnie" nie zgadza się z taką koncepcją. Jak twierdzi anonimowy rozmówca magazynu, Hamada ma jednak konkretny pomysł - i plan - na rozwój kinowego uniwersum DC. 

Powiązane:

Zobacz też:

Idą zmiany w kinowym uniwersum DC Comics

Idą zmiany w kinowym uniwersum DC Comics

Plotka: Pingwin wrogiem Mrocznego Rycerza w "The Batman"?

Plotka: Pingwin wrogiem Mrocznego Rycerza w "The Batman"?

Koniec spekulacji. Czy Jake Gyllenhaal zagra Batmana?

Koniec spekulacji. Czy Jake Gyllenhaal zagra Batmana?

Maleją szanse na premierę "The Batman" w tej dekadzie

Maleją szanse na premierę "The Batman" w tej dekadzie