Co ciekawego będzie się działo w KINO.LAB

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Co+ciekawego+b%C4%99dzie+si%C4%99+dzia%C5%82o+w+KINO.LAB-45268
Oto przegląd najważniejszych wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie w warszawskim KINO.LABie.

16-17.08.: Zamknięcie wystawy - Stefan Themerson. O potrzebie tworzenia widzeń
Zamknięciu wystawy towarzyszą projekcje filmów prezentujących założenia teoretyczne i dorobek artystyczny Stefana Themersona - twórcy o pierwszorzędnym znaczeniu dla rozwoju polskiej i europejskiej kultury wizualnej.

** "Stefan Themerson i język" (Stefan Themerson en de taal), reż. Erik van Zuylen
Film, którego bohterem jest Stefan Themerson i jego poezja semantyczna.

** "Euklides był osłem" (Mysterie van de sardine, Het / The Mystery of Sardine, wg powieści Stefana Themersona) , reż. Erik van Zuylen
Tim Boerhave (jest to prawdopodobnie aluzja do nazwiska znanego XVIII-wiecznego niderlandzkiego uczonego Hermana Boerhaave) jest profesorem filozofii. Pewnego dnia widzi wychodzącego z wody psa z przywiązaną na szyi puszką sardynek, która eksploduje.


14-16.08.: ODJAZDOWE KINO.LATO: "Powrót"
, "Broken Flowers", "Nie wracaj w te strony", "Bonnie i Clyde"

14.08., czwartek, g. 20.00: "Powrót" (reż. A. Zwiagincew)
Po powrocie po ponad dziesięcioletniej nieobecności i powrocie do domu - ojciec zabiera swoich nastoletnich synów na wycieczkę, której cel z każdą chwilą staje się coraz bardziej tajemniczy, a zakończenie jeszcze bardziej nieprzewidywalne. Film opisywany jako połączenie Tarkowskiego i Hitchcocka. Muzyka zdecydowanie nie do zapomnienia.

15.08., piątek, g. 20.00: "Broken Flowers" (reż. J. Jarmusch)
Wielu na pewno zazdrościło Donowi Johnstonowi jego bujnego życia erotycznego, ale na pewno niewielu pozazdrości tego niefortunnego poranka, kiedy opuściła go dziewczyna i dowiedział się, że któraś z jego dawnych kochanek urodziła mu syna, zatajając przed nim fakt aż do tego dnia. I zapewne nie kłopotałaby nigdy tą informacją słomianego ojca, gdyby nie to, że prawie dorosły już dzieciak wyruszył samotnie na jego poszukiwania.

16.08., sobota, g. 20.00: "Nie wracaj w te strony" (reż. W. Wenders)
I znowu podróże w czasie spowodowane dawnym, bujnym życiem erotycznym. Howard to niemal zapomniany, starzejący się gwiazdor westernu sprzed lat, któremu pozostało już tylko grać w trzeciorzędnych filmach i użerać się z kaprysami marzących o wielkiej karierze aktoreczek bez krzty talentu. Postanawia wyrwać się z marazmu i alkoholowego zaćmienia – odgrywa swoja ostatnią rolę: wsiada na jednego z filmowych koni i w stroju kowboja ucieka prosto do… mamy.

17.08., niedziela, g. 20.00: "Bonnie i Clyde" (reż. A. Penn)
Film ważny z kilku powodów: po pierwsze zapowiada kino kontestacyjne, które wypowie się z pełną swobodą dopiero za kilka lat przez takie filmy jak 'Easy Rider' czy 'Zabrskie Point'. Po drugie przyczynił się do zniesienia krępującego amerykańską kinematografię od lat trzydziestych kodeksu Haysa, który zakazywał sugerowania erotyki (o seksie nie wspominając), przemocy, czy społecznych patologii. I wreszcie po raz pierwszy bodaj w historii kina poruszony zostaje problem impotencji.
 

19.08., godz. 18.00: FRANCUSKIE RENDEZ-VOUS: "Człowiek, który kłamie", reż. Alain Robbe-Grillet, Francja/Czechosł. 1968, 95'
"Człowiek, który kłamie" (L'homme qui ment) to ciągła gra z widzem, na granicy między prawdą a fałszem, łamiąca utarte schematy, które ustaliły się w filmach wojennych.
 

18, 20 i 21.08., godz. 19.00 oraz 19.08., godz. 20.00: "DWA DNI W PARYŻU", reż. Julie Delpy, USA 2007, 96'

Film opowiada historię pary z Nowego Jorku, która stara się wskrzesić żar swojego związku na wakacjach w Europie.Tydzień w Wenecji okazał się kompletną klapą. Obydwoje mają większe oczekiwania, co do ostatnich dwóch dni w Paryżu.

 
Więcej informacji na: www.kinolab.art.pl
 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones