Film "Czarna Wdowa" powoli staje się faktem

  • News
  • The Hollywood Reporter
Najważniejsza superbohaterka kinowego uniwersum Marvela w końcu doczeka się własnego filmu. Studio właśnie zatrudniło scenarzystkę do przygotowania scenariusza przygód Czarnej Wdowy. To Jac Schaeffer, autorka "Nasty Women", czyli kobiecej wersji "Parszywych drani" z Anne Hathaway i Rebel Wilson w rolach głównych.

scarlett_johansson_black_widow_5k-HD.jpg


Oczywiście na chwilę obecną nie wiemy nic na temat potencjalnej fabuły. W komiksowym uniwersum Czarna Wdowa to Natasha Romanova - szpieg, która po raz pierwszy pojawiła się w roku 1964 jako przeciwnik Tony'ego Starka. Kobieta przegrała pojedynek z superbohaterem, ale jej postać spodobała się na tyle, że powróciła w kolejnych albumach z czasem przechodząc na stronę dobra.

W MCU zadebiutowała w "Iron Manie 2" i od tamtej pory pojawiała się wielokrotnie w kolejnych widowiskach Marvela. Wciela się w nią Scarlett Johansson.

Filmu o Czarnej Wdowie fani domagali się od jej debiutu w MCU. Kevin Feige cały czas obiecywał, że tak się stanie. Ale plany nieustannie odsuwane były w czasie. Dopiero niedawno wytwórnia w ogóle zgodziła się na produkcję widowiska, w którym główna rola powierzona została kobiecie. I nie jest to "Black Widow", ale "Captain Marvel". Studio tak długo zwlekało z oddaniem kobiecie pozycji protagonistki, że w efekcie przegrało wyścig. Dla wielu kwintesencją żeńskiego widowiska o superbohaterkach stała się "Wonder Woman".

Powiązane:

Zobacz też:

"Czarną Wdowę" też nakręci kobieta

"Czarną Wdowę" też nakręci kobieta

PLOTKA: Zimowy Żołnierz w widowisku "Black Widow"?

PLOTKA: Zimowy Żołnierz w widowisku "Black Widow"?

Scarlett Johansson zgarnia rekordową gażę za solowy występ

Scarlett Johansson zgarnia rekordową gażę za solowy występ