Idzie nowe! Uniwersum DC Comics w rękach producenta "Obecności"

  • News
  • Variety
Zgodnie z obietnicami DC Comics i Warner Bros. szykują zmiany w podejściu do ekranizacji komiksów. W grudniu od władzy w DC Films odsunięci zostali Jon Berg i Geoff Johns. Teraz poznaliśmy ich następcę. Został nim Walter Hamada.

justice-league-8.jpg


Te zmiany zostały podjęte, ponieważ DC Comics jest niezadowolone z tego, w jakim kierunku szły ekranizacje ich komiksów. A raczej ewidentny brak ogólnej wizji. Hamada ma za zadanie wprowadzić ostrzejszą "kontrolę jakości" nowych projektów. Co więcej, będzie on odpowiedzialny za wszystkie kinowe ekranizacje komiksów, a nie tylko te powstające w ramach uniwersum DC Comics.

Walter Hamada do tej pory znany był głównie fanom horrorów. Od wielu lat związany z New Line Cinema (które teraz opuści). Był producentem "Piątku 13-go" i nowego "Koszmaru z ulicy Wiązów". Bardzo blisko współpracował z Jamesem Wanem (reżyserem "Aquamana"), z którym rozwinął "Obecność" w przynoszący spore zyski cykl. W ubiegłym roku był producentem wykonawczym jednego z największych hitów Warner Bros. – horroru "To". Doskonale zna się z szefem Warner Bros. Tobym Emmerichem, który kiedyś zarządzał New Line Cinema.

Geoff Johns będzie wciąż zaangażowany w pracę DC Films, ponieważ zachował swoją kierowniczą pozycję w DC Comics.

Zobacz też:

Affleck do odstawki, Batman będzie znowu młody?

Affleck do odstawki, Batman będzie znowu młody?

Wytwórnia New Line chce powtórzyć sukces "Epicentrum"

Wytwórnia New Line chce powtórzyć sukces "Epicentrum"