James Wan chce zekranizować "Stukostrachy" Kinga

  • News
  • The Hollywood Reporter
Tuż przed Wielkanocą Hollywood rozgrzała informacja, że James Wan ("Obecność") chce wraz z producentem "To" Royem Lee nakręcić film "The Tommyknockers". Będzie to ekranizacja powieści Stephena Kinga wydanej w Polsce jako "Stukostrachy".

stukostr.jpg


Podczas spacerów po okolicznym lesie Bobbi Anderson potyka się o kawałek wystającego z ziemi metalu. Postanawia go wykopać. Znaleziskiem okazuje się ogromnych rozmiarów statek obcych. Wywiera on wpływ na Bobbi oraz na mieszkańców pobliskiego miasteczka Haven. Zmieniają się oni zarówno fizycznie (przybierając "galaretowaty" wygląd), jak i nabywają wiele zdolności psychicznych (np. potrafią czytać w myślach innych ludzi). Obiekt wytwarza "atmosferę", która nie pozwala mieszkańcom Haven opuścić swojego miasta, a która jest zabójcza dla przybyszów. Jedną z osób odpornych na jego wpływ jest Jim 'Gard' Gardener, alkoholik i poeta (przyjaciel Bobbi), posiadający w głowie metalową płytkę - "pamiątkę" po wypadku - uniemożliwiającą innym osobom z miasta, "wchodzenie" i czytanie w jego myślach. [źródło: Wikipedia]

Projekt został przedstawiony wytwórniom, a także platformom streamingowym. Kto go kupił, na razie nie zostało rozstrzygnięte.

3 21

Zobacz też:

Kolejne dzieło Stephena Kinga w drodze na ekran

Kolejne dzieło Stephena Kinga w drodze na ekran

Spielberg zekranizuje wreszcie "Talizman" Stephena Kinga?

Spielberg zekranizuje wreszcie "Talizman" Stephena Kinga?

Twórca "Obecności" i Netflix przygotowują horror

Twórca "Obecności" i Netflix przygotowują horror