Karnety na Nowe Horyzonty tańsze, nagradzana "Nina" w programie

  • News
  • Informacja nadesłana
"NINA" OLGI CHAJDAS W PROGRAMIE 18. MFF NOWE HORYZONTY. FESTIWALOWE KARNETY W NIŻSZEJ CENIE TYLKO DO 15 KWIETNIA! 

image302487.jpg


Presja konserwatywnej rzeczywistości polskiej rodziny czy ucieczka do nieodgadnionego świata pragnień? Intrygujący debiut Olgi Chajdas stawia ważne pytania o to, co definiuje naszą tożsamość, a otwarty, bezpruderyjny, ale też zmysłowy erotyzm czyni ten film absolutnie wyjątkowym. "Nina", to kolejny ważny punkt programu 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty.

Nagrodzony na festiwalu w Rotterdamie prestiżową VPRO Big Screen Award obraz młodej reżyserki opowiada o emocjonalnym trójkącie, jaki tworzy się pomiędzy tkwiącym w stagnacji małżeństwem, a niezależną, młodziutką lesbijką. Nina (Julia Kijowska) i Wojtek (Andrzej Konopka) od lat starają się o dziecko, a Magda (Eliza Rycembel) wpada im w oko, jako idealna kandydatka na surogatkę. Rozpoczynają podchody, które nieoczekiwanie zamieniają się w grę pomiędzy małżonkami rywalizującymi o względy dziewczyny oraz emocjonalne rozdarcie pomiędzy oficjalnymi, przykładnymi rolami w życiu, a prawdziwymi pragnieniami. Czy rzeczywiście to Nina marzy o dziecku? Czy może jednak potrzebuje go Wojtek, a Nina pragnie jedynie uciec od otaczającej ją zewsząd presji?

Karnety w specjalnej, niższej cenie 350 zł dostępne są tylko do niedzieli, 15 kwietnia. Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 26 lipca do 5 sierpnia.

Powiązane: