Kinowy "The Flash". Kto zasiądzie na stołku reżysera?

  • News
  • The Wrap, Variety
Warner Bros. nie spieszy się z wyborem reżysera widowiska "The Flash". Jeśli jednak wierzyć najświeższym doniesieniom, proces powoli zbliża się do końca. W rywalizacji ponoć liczy się już tylko kilka osób. Nazwiska dwójki z nich już poznaliśmy.

flash.jpg


Portal The Wrap podaje, że faworytem do otrzymania angażu jest Robert Zemeckis ("Sprzymierzeni"). Z kolei Variety podaje, że spore szanse ma Matthew Vaughn ("Kingsman: Złoty krąg").

Może się jednak okazać, że żaden z nich za kamerą "The Flash" nie stanie. Warner wybrał sobie bowiem reżyserów, którzy mają już w planach inne widowiska. Zemeckis latem rozpocznie prace nad niezatytułowany filmem ze Steve'em Carellem w roli głównej. Obraz powstanie na bazie dokumentu "Marwencol", który opowiadał historię Marka Hogancampa. Został on brutalnie pobity przez pięciu wyrostków i przez 9 dni pozostawał w śpiączce. Kiedy się obudził, okazało się, że utracił pamięć - nie wiedział nic o sobie, o przyjaciołach, o rodzinie.

Z kolei Vaughn chce dokończyć trylogię "Kingsman". Variety uważa, że jego zainteresowanie "The Flash" jest formą nacisku na 20th Century Fox, by studio dało mu wolną rękę, jeśli chodzi o realizację "Kingsman 3".

Przypomnijmy, że "The Flash" już trzykrotnie stracił reżyserów. Pierwotnie ofertę realizacji filmu otrzymali Phil Lord i Christopher Miller. Ci jednak zdecydowali, że wolą nakręcić "Hana Solo". Ich miejsce zajął Seth Grahame-Smith, ale i on po kilku miesiącach rozstał się z projektem. Kolejnym reżyserem komiksowego widowiska został Rick Famuyiwa, ale pod koniec października ubiegłego roku porzucił projekt, twierdząc, że kością niezgody były różnice artystyczne.

Od tamtej pory film pozostaje zawieszony w próżni. Wiadomo już, że "The Flash" nie trafi do kin w przyszłym roku, lecz najwcześniej dopiero w 2020 r. Wiemy też, że widowisko jest w trakcie zmiany scenariusza. Nowy tekst przygotowuje Joby Harold, czyli współautor drogiej klapy Warner Bros. "Król Artur: Legenda miecza".

Powiązane:

Zobacz też:

Film o Flashu to nie "Flashpoint"?

Film o Flashu to nie "Flashpoint"?

Kto może zostać wrogiem kinowego Flasha?

Kto może zostać wrogiem kinowego Flasha?

Scenarzyści "Spider-Mana" za kamerą "The Flashpoint"

Scenarzyści "Spider-Mana" za kamerą "The Flashpoint"

Iris West do wymiany?

Iris West do wymiany?