Najlepsze gry ze smokami. Top 10 gier, w które warto zagrać

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+gry+ze+smokami.+Top+10+gier%2C+w+kt%C3%B3re+warto+zagra%C4%87-145473
Najlepsze gry ze smokami. Top 10 gier, w które warto zagrać
Smoki są z grami wideo praktycznie od samego ich początku (gier, nie smoków!). Najcześciej kojarzymy je z pozycjami RPG osadzonymi w krainach fantasy, choć zdarzało im się też parę razy przeskoczyć do innych gatunków. W poniższym rankingu wybraliśmy dla Was 10 gier ze smokami, w które możecie dzisiaj bez problemu zagrać.

Top 10 gier ze smokami


Od kilku lat gracze nie mogą się pogodzić ze skasowaniem przez Microsoft gry "Scalebound", którą tworzyło japońskie Platinum Games. Mieliśmy wcielić się w niej w podróżującego na smoku bohatera, który na polu bitwy z przeciwnikami współpracowałby ze swoim partnerem, zaś samego smoka mieliśmy móc ulepszać i kustomizować. Projekt został skasowany w 2017, jednak w jednym z niedawnych wywiadów deweloperzy z Platinum Games przyznali, że chcieliby wrócić do tego tematu, jednak wszelkie prawa należą do Microsoftu, więc potrzebna jest też dobra wola z ich strony. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale w międzyczasie - 10 gier ze smokami!

Zapraszamy również do naszych poprzednich rankingów, w których znajdziecie najlepsze gry ze świata Pokemonnajlepsze gry na Nintendo Switch, najlepsze gry na Xbox One, najlepsze gry na PlayStation 4, najlepsze gry wyścigowe, najlepsze gry darmowe, najlepsze gry podobne do "GTA", najlepsze gry z uniwersum "Star Wars" oraz najlepsze gry o zombie.

"Neverwinter" to darmowa gra akcji typu MMORPG, oparta na popularnej fabularnej grze fantasy Dungeons & Dragons. Gracze mogą poznać lokacje i klasy z uniwersum D&D podczas podróży po Zapomnianych Krainach, zaś monetyzacja została tak rozpisana, że od pierwszego do ostatniego poziomu można dotrzeć bez wydania ani złotówki. Do gry wyszła oczywiście masa rozszerzeń, a poza tym mamy dodatkowe waluty (za prawdziwe pieniądze) pozwalające na kustomizację postaci i ułatwiania sobie zabawy. Tytuł dostępny jedynie na PC, jest w nim dużo smoków (w końcu to Dungeon & DRAGONS), więc warto go sprawdzić.


9

Australia

Portugalia

USA

Kolumbia

Egipt

W "Ark: Survival Evolved", grze o oswajaniu gigantycznych stworzeń i sprzątaniu ich kupy, smoki nie służą do walki, a do ujeżdżania. Spokojnie tytuł ten mógłby uchodzić za oficjalną grę animacji "Jak wytresować smoka". "Ark: Survival Evolved" pierwotnie miał tylko jednego smoka: fioletowo-pomarańczową bestię, którą można odwiedzić tylko poprzez wygenerowanie Smoczego Portalu do Smoczej Areny. Jednak w DLC "Scorched Earth" jest wiele dodatkowych smoków z którymi można walczyć, oswajać je i latać po całej mapie. Oczywiście smoki to nie jedyne stworzenia jakie są w tej grze, a sam tytuł to dziś żyjąca społeczność z masą graczy, któremu koniecznie musicie dać szansę. Podstawowa wersja gry często pojawia się na promocjach czy w usługach pokroju Xbox Game Pass.


"The Elder Scrolls Online" to zupełnie nowa, sieciowa przygoda w lubianym przez graczy świecie. Odkryjemy w niej drugą erę Tamriel, pełną epickich zadań, ciekawych NPCów i wymagających przeciwników. Tytuł ten przeszedł długą drogę od bycia "kolejną kopią World of Warcraft", do solidnego i rozwijanego przez twórców świata. Twórcy, Zenimax Online Studios co rok praktycznie dostarczają nowy dodatek wprowadzający kolejne krainy, zadania i przeciwników, a sama gra tętni życiem - jeśli wierzyć słowom twórców, to gra w nią 18 milionów osób. Najnowszy dodatek, "High Isle", zadebiutuje w czerwcu tego roku, jednak jeśli teraz wskoczycie do Tamriel to czeka na Was masa zadań ze wszystkich poprzednich rozszerzeń.


Skoro tematem rankingu są smoki, to nie mogło w nim zabraknąć najpopularniejszego na świecie przedstawiciela gatunku MMO czyli "World of Warcraft". Gra zadebiutowała 18 lat temu i od tamtego czasu jest systematycznie rozwijana kolejnymi dodatkami, ulepszana i poprawiana, a co miesiąc grają w nią wciąż miliony graczy. Choć smoki funkcjonowały w świecie gry od samego początku, to przypieczętowaniem ich obecności był wydany w 2010 roku dodatek "Cataclysm", a wraz z nim całe zniszczenie Azeroth jakiego dokonał Deathwing. Ostatnie rozszerzenie do gry zadebiutowało w 2020 roku, jednak Azeroth zmieniło się do tego stopnia, że mało ma już wspólnego z tym co było na początku. Problem ten dostrzegł Blizzard i od jakiegoś czasu dostępne jest "World of Warcraft Classic" - oddzielna wersja gry, w której możemy zobaczyć świat przed tymi wszystkimi wydarzeniami.


W tej legendarnej już serii autorstwa BioWare wcielamy się w Szarego Strażnika, jednego z ostatnich przedstawicieli starożytnego bractwa, które przez wieki strzegło ziem Ferelden przed niebezpieczeństwem. Zdradzony przez zaufanego przyjaciela, Strażnik wyrusza zemścić się i wymierzyć sprawiedliwość. Gra jest RPGiem z krwi i kości - ponad 80 godzin zabawy, sześć różnych postaci do wyboru oraz rozbudowany edytor, wybory moralne, masa zaklęć i umiejętności oraz wciągające walki z przeciwnikami. Gra doczekała się dwóch kolejnych odsłon, a w tej chwili deweloperzy pracują nad kolejną częścią, jednak nie mamy jeszcze pojęcia kiedy się ukaże. Według fanów najlepszą częścią serii jest "Dragon Age II", jednak jeśli chcecie poznać całą opowieść to najlepiej zacząć od jedynki.


Umieszczona w świecie pełnym magii i fantastycznych wydarzeń, gra "Dragon’s Dogma: Dark Arisen" łączy walkę z całkowitą swobodą odkrywania i współdziałania w bogatym otwartym świecie. Do wyboru mamy osiem różnych klas postaci, a naszemu bohaterowi podczas rozgrywki będzie dodatkowo towarzyszył Pawns - posiadający własny styl walki i zdolności kompan. Gra oryginalnie ukazała się jeszcze na konsolach PS3 i X360, jednak Capcom zdecydował się na wydanie ulepszonych wersji na PS4 i XONE. Co więcej, w 2020 roku na Netflix zadebiutowało anime "Dragon's Dogma". Gra spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem przed graczy i media, jednak do dziś nie doczekała się kontynuacji.


Epickie RPG z projektami postaci autorstwa Akiry Toriyamy ("Dragon Ball"), opowieścią Hironobu Sakaguchiego ("Final Fantasy") i muzyką Nobuo Uematsu (również "Final Fantasy") - z taką ekipą mamy już całkiem niezłą gwarancję jakości. W grze wcielamy się w Shu, który wraz z grupką znajomych musi stawić czoła używającej pradawnej magii rasie. Gdzie w tym wszystkim smoki? Chociażby w specjalnym cieniu naszego bohatera, którego używa do walki z przeciwnikami. Gra oferuje przepiękną grafikę (zasługa Toriyamy), wciągającą historię i kilkadziesiąt godzin solidnej, japońskiej turowej zabawy. Choć tytuł ukazał się wyłącznie na Xboksie 360, to bez problemu możecie go uruchomić na kolejnych generacjach konsol Microsoftu dzięki wstecznej kompatybilności.


Większość smoków to groźne stwory, ale są też od tego wyjątki jak na przykład słodki fioletowy Spyro. Choć od dłuższego czasu nie pojawiają się nowe odsłony jego przygód, to w 2018 Activision zaserwowało nam odświeżenie trzech pierwszych gier ze Spyro w roli głównej - "Spyro the Dragon", "Spyro 2: Ripto's Rage!" oraz "Spyro: Year of the Dragon". To trzy fenomenalne platformówki pełne rozległych poziomów, przeciwników do pokonania i znajdziek do zebrania. Etapy są świetnie zaprojektowane, a poziom trudności odpowiednio wyważony, dzięki czemu do gry mogą usiąść zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi gracze. Nie bez znaczenia pozostaje tu też fakt, że ich oryginalnymi twórcami była ekipa Insomniac Games, którą dziś znacie z serii "Ratchet & Clank" czy "Marvel's Spider-Man".


"Monster Hunter: World" było największym sukcesem w historii tej serii i kto wie, może po części przyczyniły się do tego obecne w grze smoki! W tej grze wcielimy się w tytułowych myśliwych, którzy przyjmują zadania na wyśledzenie i upolowanie przeróżnych, nierzadko gigantycznych potworów zamieszkujących świat gry. Gra ma zaoferowania aż czternaście różnych klas broni oraz szereg survivalowych narzędzi, dzięki którym możemy przyciągać potwory do pułapek, a nawet napędzać je przeciw sobie w pojedynkach. Jedną z dostępnych w grze klas przeciwników są oczywiście smoki. W podstawowej wersji gry najmocniejszym z nich był niejaki Xeno’jiiva, jednak dodatek "Iceborne" dodał jeszcze Velkhane i Namielle. Niektóre ze starć potrafią być tak czasochłonne i wymagające, że warto podchodzić do nich w grupie ze znajomymi.


Na szczycie tego zestawienia nie mógł być kto inny jak "Skyrim". To druga gra z serii "The Elder Scrolls" w tym zestawieniu, jednak w tej wcielamy się w bohatera imieniem Dovahkiin, co w języku smoków znaczy po prostu Smocze Dziecię. Niektóre smoki będą stawały na naszej drodze, inne będą nam pomagały, jednak tak czy inaczej będą przewijały się przez cała rozgrywkę. W trzecim dodatku fabularnym nazwanym "Dragonborn" poza nowymi historiami dodano możliwość latania na smokach i prowadzenia z tego poziomu walki. Wspominając o Skyrimie nie sposób zignorować fakt, że choć gra oryginalnie ukazała się na Xboksie 360 i PlayStation 3, to niedawno doczekała się dedykowanej wersji na konsole najnowszej generacji. Jedyne na czym chyba nie odpalicie "Skyrima" to lodówka i pralka, ale kto wie czym zaskoczy nas Bethesda?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones