OFICJALNIE: Będzie serialowy "Władca Pierścieni"!

  • News
  • Deadline
Niespełna dwa tygodnie temu pisaliśmy o możliwości zakupu przez Amazon Studios praw do prozy J.R.R. Tolkiena w celu realizacji serialu "Lord of the Rings". Dziś już mamy pewność – "Władca pierścieni" trafi na platformę Amazonu.

1.jpeg


Studio dogadało się ze spadkobiercami Tolkiena i za prawa do ekranizacji zapłaciło gigantyczną sumę prawie 250 milionów dolarów. Ile wyda na produkcję, tego na razie nie wiadomo.

Projekt nie ma prowadzących ani scenariusza. Nie wiadomo więc, o czym serial "Lord of the Rings" będzie dokładnie opowiadać. Z informacji, do których dotarł portal Deadline, wynika, że przynajmniej pierwszy sezon będzie prequelem "Drużyny Pierścienia" i zobaczymy w nim historie, które pominięto w kinowych widowiskach. Podobno też spadkobiercy narzucili ograniczenia na temat tego, co może zostać pokazane w serialu, a o czym nie mogą wspominać.

Umowa zakłada realizację co najmniej kilku sezonów "Lord of the Rings". Amazon będzie też mógł wyprodukować  spin-offy.

Spadkobiercy Tolkiena od dłuższego czasu szukali domu dla serialowego "Władcy Pierścieni". Wśród zainteresowanych był Netflix, który rzekomo oferował około 100 milionów dolarów za prawa do ekranizacji.

Zobacz też:

Gwiazda "Mad Maxa" napisze "Władcę Pierścieni"?

Gwiazda "Mad Maxa" napisze "Władcę Pierścieni"?

Specjalista od seriali nakręci biografię Tolkiena

Specjalista od seriali nakręci biografię Tolkiena

Hollywood szykuje biografię autora "Hobbita"

Hollywood szykuje biografię autora "Hobbita"