UPDATE: "Gwiezdne wojny IX" w kinach tydzień po "Wonder Woman 2"

  • News
  • Deadline
UPDATE: Po ogłoszeniu decyzji dotyczącej przekazania obowiązków reżysera i scenarzysty "Gwiezdnych wojen IX" J.J. Abramsowi, teraz Disney informuje o zmianach w swoich planach dystrybucyjnych.

Premiera "Gwiezdnych wojen IX" została opóźniona o pół roku. Obraz miał wejść do kin w maju 2019 roku, a pojawi się w grudniu. Amerykańska premiera została wyznaczona na 20 grudnia 2019 roku. A to oznacza, że Disney chce wprowadzić widowisko tydzień po premierze "Wonder Woman 2". Na 18 grudnia zapowiedziana jest z kolei premiera "Masters of the Universe". Czy Warner Bros. i Sony ugną się pod ewidentnym szantażem Disneya? Na razie obie wytwórnie milczą.

Majową datę dotychczas zajmowaną przez "Gwiezdne wojny IX" przejęło inne widowisko Disneya – "Aladyn".


Kathleen Kennedy postawiła na sprawdzonego reżysera. Poszukiwania następcy Colina Trevorrowa zostały zakończone. "Gwiezdne wojny IX" trafiły w ręce J.J. Abramsa.

tfa_poster_wide_header.jpg


Kennedy i Abrams potrafili się dogadać, czego efektem było "Przebudzenie Mocy". Obraz spodobał się widzom i stał się jednym z największych kasowych przebojów wszech czasów. Nic więc dziwnego, że w komunikacie szefowa LucasFilm, chwali Abramsa za to, czego dokonał na otwarcie nowej trylogii i już nie może się doczekać tego, jak ją zakończy.

Abrams nie tylko wyreżyseruje "Gwiezdne wojny IX", ale też będzie ich scenarzystą. W pracach nad fabułą wspierać go będzie Chris Terrio, który ostatnio pracował dla konkurencji Disneya, będąc współautorem scenariuszy do "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i "Liga Sprawiedliwości".

Jak tylko Trevorrow został zwolniony, nazwisko Abramsa wspominane było jako możliwego następce. Większe szanse dawano jednak Rianowi Johnsonowi. Ten jednak wczoraj zaprzeczył, jakoby miał stanąć za kamerą. I jak się okazało, nie kłamał.

Od czasu "Przebudzenia Mocy" Abrams skupił się na funkcji producenta. Pojawiały się co prawda doniesienia o różnych reżyserskich projektach (jak "Kolma", w którym ma ponoć wystąpić Daisy Ridley), ale żaden z nich nie był na tyle zaawansowany, by mógł mu uniemożliwić przyjęcie oferty LucasFilm.

3 21

Powiązane:

Zobacz też:

J.J. Abrams przygotowuje serial dla HBO

J.J. Abrams przygotowuje serial dla HBO

Oto nowy serial J.J. Abramsa

Oto nowy serial J.J. Abramsa

J.J. Abrams szykuje remake największego hitu Japonii

J.J. Abrams szykuje remake największego hitu Japonii

Rian Johnson nie będzie reżyserem "Gwiezdnych wojen IX"?

Rian Johnson nie będzie reżyserem "Gwiezdnych wojen IX"?

Dlaczego Colin Trevorrow stracił "Gwiezdne wojny IX"?

Dlaczego Colin Trevorrow stracił "Gwiezdne wojny IX"?