Adam Ferency

7,8
25 918 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Adam Ferency

to ten aktor bedzie idealnie pasowal do roli Mike'a

Oswaldd

A do roli Waltera Juniora - Piotr Swend.

Oswaldd

Racja! Nie wpadłem na to. Możemy zrobić swój mały fanowski casting. Ja w roli Waltera Juniora prędzej bym widział Dawida Ogrodnika- rewelacyjnie zagrał podobną postać w "Chce się żyć". W roli Jesse'go bym widział Bartosza Obuchowicza, a co do najważniejszego, czyli Waltera 'Heisenberga" White'a, chyba jednak najbardziej by pasował zgłoszony w ramach primaaprilisowego żartu Piotr Cyrwus. Skyler to już obojętne- może być Kożuchowska, a Marie- Kulesza.

qoobab

Ferency pasowałby do roli Hanka (młodszy), a na Mike'a bardziej Sławomir Sulej.

adamcpdst

Tych dwóch panów dzieli zaledwie 2 lata, więc różnica niemal znikoma w tym przypadku. Natomiast jestem skłonny oddać Ci 'recht', bo Sulej chyba faktycznie by lepiej pasował na Mike'a.

qoobab

Nie wiedziałem, Sulej wydawał mi się sporo starszy.

To jedziemy dalej: Na Gusa Fringe'a pasowałby mi Andrzej Blumenfeld. Niestety, zmarł parę tygodni temu.

adamcpdst

Gusa to Cezary Pazura

Oswaldd

Zobacz sobie jak zagrał rolę Dario w polskim miniserialu "Ślepnąć od świateł" z 2018 (8odc) aktor Jan Frycz.
Nic nie słabiej od Bryana Cranstona, który zagrał Waltera White'a w Breaking Bad.
Ale wydaje się mi, że Jan Frycz zmiażdżył system i dlatego był tak przekonujący, bo grał dużo w teatrze.
Często aktorzy filmowi z prawdziwego powołania dużo grali wcześniej w teatrach i mogą zmiażdżyć aktorstwem dzięki temu 95% aktorów, którzy głownie grywali w filmach na jedno kopyto, ale talentu zbyt wielkiego nie mają.

Kiedyś genialnie grali polscy aktorzy.
Olbrychski, K.Janda, Cybulski, Niemczyk, Holubek, Wilhelmi, Pokora, Gajos, Zapasiewicz, Stuhr, Fronczewski itd.
Filmy z nimi z lat 1955-1989 to potęga polskiego kina. A także seriale jak Dekalog, Alternatywy 4, Janosik.
W latach 90' i XXI wieku poziom naszego kina spadł, ale czasem zdarzy się, że ktoś wypali jak Jan Frycz jako Dario..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones