Alexander PayneI

Alexander Constantine Papadopoulos

7,5
1 366 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Alexander Payne

Nauczycielem tego znanego Pana jest nasz polski znany reżyser/aktor/scenarzysta - Jerzy Antczak, który od 1980 roku mieszka w USA, więc powiew polski nawet w kinie zagranicznym można znaleźć :D

marvelus

A skąd wiesz że akurat go uczy?

rurabomber

W czasie przyznawania antczakowi platynowych lwów na GFF wspomniano, że uczył payne'a.

marvelus

Proszę opowiedzieć o Pańskim nauczycielu z czasów studenckich, Jerzym Antczaku.
Był wspaniałym pedagogiem. W latach osiemdziesiątych studiowałem w szkole filmowej na Uniwersytecie Kalifornijskim, który był wtedy pod silnym wpływem wschodnioeuropejskim. Wśród naszych wykładowców byli Czesi, Słowacy, Węgrzy i Polacy. Jeżeli zaś chodzi o Antczaka, to rozpierała go niesamowita energia i był bardzo inspirujący dla swoich studentów.

Widział Pan jego „Noce i dnie"?
Tak, były nominowane do Oscara. To przepiękny film.

Zgadza się Pan z tezą, że reżyserzy są przemytnikami?
Jak najbardziej! Jerzy Antczak wpajał nam dużo rzeczy utrzymanych w podobnym tonie. Porównywał reżyserów nie tylko do przemytników, ale też policjantów, którzy nikomu nie ufają. Uwielbiam go i powinienem znów go odwiedzić. Wciąż wysyła mi maile, dzwoni do mnie i gratuluje mi sukcesów. Jest dobrym przyjacielem.

http://stopklatka.pl/wywiady/-/129120751,alexander-payne-dla-stopklatki-%E2%80%9 Eida%E2%80%9D-jest-cudowna-

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones