Andrew GarfieldI

Andrew Russell Garfield

8,5
38 735 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrew Garfield

Zainteresował mnie swoją interpretacją Petera Parkera: ze sztampowego komiksowego bohatera stworzył postać momentami zabawną, chwilami dramatyczną, a przy tym pozostał naturalny i bezpretensjonalny. Podszedł ambitnie do - mogłoby się wydawać - oklepanego tematu superbohatera. Jego gra aktorska mnie zaskoczyła; ewidentnie odstawał od reszty. Starałam się obejrzeć jak najwięcej filmów z jego udziałem i doszłam do wniosku, że Garfield powoli staje się ofiarą czegoś co nazywam Syndromem DiCaprio. Moim zdaniem należy mu się Oscar za Hacksaw Ridge, Nie opuszczaj mnie, a nawet za rolę drugoplanową w Social Network (gdzie zniszczył swoim warsztatem Eisenbera). Bezapelacyjnie należał mu się Oscar za Silence, w którym był fenomenalny. Mniej znany, choć równie dobry Boy A, Wilcze Prawo, czy w końcu Breathe - chłopak nie ma na swoim koncie filmu, w którym nie zostałby niezauważony. Takie coś mi się podoba; nie gra kogo w czym popadnie tylko (on lub jego agent) świadomie wybiera role dzięki którym pnie się w górę. Nie jest naturszczykiem tylko zawodowym aktorem i to słychać - ma kapitalną dykcję. I naprawdę, Drodzy Kinomaniacy, nie czepiajcie się jego głosu, bo facet ma na to taki sam wpływ jak na swój kolor oczu czy wzrost. Pewnych cech się nie zmieni. Ja mam nadzieję, że podobnie jak DiCaprio, będzie grał w głośnych filmach, będzie wybierał ambitne role i w końcu zostanie za to doceniony. Życzę mu Oscara.

LePetitSoir

Garfield jest po prostu wybitny, za kilka lat na pewno będzie miał swojego Oscara.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones