Chadwick Boseman

Chadwick Aaron Boseman

8,0
20 753 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Chadwick Boseman

Imponuje mi ta nowa fala czarnoskórych aktorów. Foxx, Ejiofor, Mackie, Elba, Oyelowo, Nate Parker, Terrence Howard, Ellis, teraz Boseman. Pewnie paru przegapiłem.

A stara gwardia czyli Denzel, Morgan, SLJ, Don Cheddle, Whitaker... też się trzyma.

Co dalej?

michal.2907

Mam nadzieje ze to nie jest kolejna Rasistowska podpucha ala Filmwebowi geniusze spisku???

Sabcio1234

Nie kapuje. Staram się gadać tylko o filmach. Czy potrafi ktoś pisać o czarnych bez słowa 'rasizm' w poście?

michal.2907

Nie. :D

deadrys

Zgadzam się :)

michal.2907

Nie zaliczyłabym Jamiego Foxxa do nowej fali - w latach 90. był całkiem popularny, potem zdobył w pełni zasłużonego Oscara za Raya i przypomniał się rolą w Django. Ale tak ogółem to się z Tobą zgadzam :) Tylko wielu nie zgodziło by się z Tobą a propos Morgana Freemana: są tacy co uważają że powinien pójść na emeryturę i że minął jego czas.

Bardzo nie mogę się doczekać Bosemana w roli Black Panthery. A to dopiero w 2018 roku :(

hooligan_hernandez

Ejiofor też świeżakiem nie jest - ma sporo filmów na swoim koncie od wielu lat. Tak samo jak Elba, Oyelowo i Terrence Howard - grają od połowy lat 90's - gdzie tu "świeża fala"?

Do tzw. "świeżej fali" zaliczyłbym tylko Nelsana Ellisa i Chadwika Bosemana i ewnetualnie Mackieg, który nie jest żadnym talentem aktorskim - jest zwykłym przeciętniakiem, który poza filmami akcji niczym się nie wykaże.

michal.2907

Teraz jeszcze Michael B. Jordan (po Creedzie). Też dorzucam gościa jako odkrycie i nadzieję bo brakowało mi trochę nowych twarzy w ostatnich latach.

Metropholis

Właściwie to wybił się już w Fruitvale station. Zapomniałem o nim, oczywiście klasyfikuje się na moją listę odkryć :)

michal.2907

Tak, wtedy "wypłynął" ale nie miał jakoś szczególnie wielkiej roli. W Creedzie jest bardziej obiecujący jako aktor (Stallone błyszczy między innymi dlatego że ma go przy boku).

michal.2907

Terrenca Howarda bym stąd wywaliła - aktor jednej miny

diana6echo

Ja bym nie wywalił. Chociażby z powodu 'Hustle & flow'.

michal.2907

John Boyega - kiedyś będzie wielki, lubię jego styl gry. I szkoda, że Ellis już nie żyje, zapowiadał się bardzo dobrze.

Pauleta

Stary post. Na pewno mogę dodać do listy Daniela Kaluuyę i Jasona Mitchella.

michal.2907

Samuel L Jackson?!

michal.2907

Uważam takim odkryciem jest Lakeith Stanfield (serial ''Atlanta'', i chociażby film ''Przepraszam, że przeszkadzam'')

buterfly

A także 'Przechowalnia numer 12' i 'Uciekaj!'. Zgadzam się, dobry jest.

michal.2907

Też tak uważam dość mądrze wybiera filmy w których gra i się w nich wyróżnia oby tak dalej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones