Colin Firth

Colin Andrew Firth

8,5
68 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Colin Firth

Ten aktor to wisienka na torcie umiejętności, urody i wszystkiego w ogóle. Gdzie by nie grał czy kogo, od namiętnego kochanka po jąkającego się króla każda jego kreacja jest jak dla mnie warta oskara. Czy grając w szpiegu czy śpiewając w Mamma Mia jak przyciąga wzrok i zostawia niezapomniane wrażenia. Jakby w każdym filmie był sobą.

lady_ania

To prawda, Colin jest wspaniałym aktorem, ma w sobie wielki urok, charyzmę i w każdej roli spisuje się znakomicie. Wg. mnie już za Samotnego mężczyznę powinien zostać nagrodzony Oscarem, bo jest to jedna z jego najlepszych kreacji, o ile nie najlepsza.

lady_ania

Ja z kolei uważam, że owszem, ma dobre momenty (jak np. scena rozmowy o trudnym dzieciństwie w Jak zostać królem), a nawet świetne momenty (Samotny mężczyzna), ale mam wrażenie, że wciąż gra tą samą miną, tzn. wszędzie jest taki sam (mam za sobą 24 filmy z jego udziałem, więc nie jest to pusta opinia). Nie nazwałabym go genialnym aktorem. A mimo wszystko i tak mam do niego niesamowitą słabość i chętnie obejrzę każdy kolejny film, w którym się pojawi. Po prostu coś w sobie ma. A może to właśnie jest sekret aktorstwa? Ot, taki paradoks.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones