Daisy Ridley

Daisy Jazz Isobel Ridley

7,7
21 388 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daisy Ridley

W tej całej chłopięcości, i tym przeuroczym chłopskim bieganiu, Daisy kreuje nam tutaj niestandardową bohaterkę. Moim skromnym zdaniem wpasowała się idealnie w swoją rolę i za każdym razem kiedy była na ekranie nie mogłem oderwać od niej oczu.

borsucc

Zgadzam się absolutnie. Jestem zachwycony jej grą aktorską, widać że wykorzystała szansę życia jaką ją spotkała. Uwielbiam ją !

borsucc

Będzie SPOILER.

Fajna jest, 3 dni młodsza ode mnie. Szkoda tylko, że w najnowszym filmie nie zachowali balansu i szkolony od małego Kylo Ren (który wybił wszystkich rycerzy jedi?) dał się załatwić lasce, która pierwszy raz w ręku trzymała miecz świetlny... ale po za tym film niezły. Podobał mi się ten nowy, drgający miecz świetlny.

blizzarder

Ale weź pod uwagę że mając 3 lata Rey została sama na planecie i musiała walczyć o przeżycie. Świetnie posługuje się swoją włócznią, czyli umie walczyć , poza tym odkryła w sobie moc, więc ta przewaga Kylo Rena znika, po kolejne to Kylo był ranny, dostał z duszy od Chewbacci, a widziałeś co ta kusza robiła ze szturmowców. Walka zakończyła się remisem i czekam na VIII, chciałym aby Rey miała miecz dwustronny a'la Darth Maul.

Lantis

remisem? ona go tak zmasakrowała że w następnej części będzie bardziej podobny to swojego idola, Vadera. Vader się "w grobie przewraca pewnie" widząc kto go próbuje naśladować.

Lantis

Wziąłem pod uwagę, że została sama na planecie i walczyła całe życie tym swoim kijkiem, ale nic nie może równać się ze szkoleniem jedi, a on był najzdolniejszym uczniem, szkolił go sam Luke Skywalker. Bardzo mi się to nie podoba, ale ludzie łykają takie historie, że bez treningu i bez wysiłku, a tylko samym talentem można przewyższyć kogoś kto trenuje od lat, bo są leniwi i odnoszą to do samych siebie. Podobnie jak na statku Hana Solo te potworki wszystkich pożerały, a murzyna porwały... było kilka irytujących scen, ale odbiór filmu raczej pozytywny.

blizzarder

A co Luke Skywalker niby wie o szkoleniu Jedi czy walce mieczem? Sam nie ukończył szkolenia Jedi - nie wiadomo ile się nauczył. Możesz się zapisać i ukończyć kurs szermierki. Ale czy po tym będziesz na pewno mistrzem gotowym szkolić innych? Nie wiadomo też co Luke przekazał Kylo - który przecież żadnych Jedi nie pokonał - a jedynie innych uczniów. Za to dziewczyna miała twardą szkołę życia.

kaus

Dokładnie, o Kylo wiemy tylko tyle że świetnie jak na adepta posługuje się mocą , co nie znaczy że jego umiejętności walki mieczem są równie wyskie. Braki w szkoleniu widać ogromne skoro nie potrafił nawet stworzyć porządnego miecza świetlnego (nie kupuje tego że to jest celowy efekt)

polo508

Fakt, widać, ze żadnym specjalistą w walce nie jest
weźmy np to jak odbija strzały z blasterów: czy tylko ja miałem wrażenie, że bardzo się przy tym skupia? I w sumie dobrze, dla mnie wypada to lepiej niż to całe akrobatyczne szuru-buru z prequeli
Dodatkowo, gdzie Kylo miał się nauczyć walczyć? Albo inaczej, z kim Kylo miał się nauczyć walczyć i przeciwko komu? Jedi, miecze świetlne i moc są w momencie trwania filmu legendą i zapewne oprócz kilku poukrywanych na różnych planetach renegatach ( o których pewnie dowiemy się z komiksów i tym podobnych) pozostali tylko Kylo, Luke i Snoke.

Dominoo1

Tak,skupia się. Porównując to do mistrzów z rady jedi odbijających dziesiątki pocisków czy Anakina/Vadera nawet nie patrzącego,skąd padają strzały,wypada on nieco blado.

kaus

". Za to dziewczyna miała twardą szkołę życia." Te nowe SW są dla Ciebie. Luke siedział i pierdział w fotelu oglądając SW cały czas. A ona miała twardą szkołę życia. Trzeba jakoś tłumaczyć głupawą fabułę SW, w końcu wystarczy nowy drgający miecz świetlny i tona efektów komputerowych i plebs szczęśliwy :)

Lantis

Osobiście wolałby, żeby miecz świetlny został umieszczony w jej lasce. Jest nieodłącznym elementem jej stroju i szkoda by było, gdyby się zmarnowała.

Pawek_13

Odkąd zobaczyłem ją z tym kijkiem to byłem pewien że dostanie podwójny miecz świetlny
W końcu wszyscy je uwielbiają, po postaci Maula (imo największym plusem Mrocznego Widma) i KOTOR-ach
Nie zdziwię się jeśli pierwszy plakat ósemki będzie przedstawiał ją z takim cackiem

Lantis

A przedtem Kylo mocą zatrzymał strzał z blastera w powietrzu! Że dostał z kuszy? No tak, był ... rozkojarzony.

blizzarder

SPOILERY SPOILERY

Zaraz zaczną się spoilery...
Kylo nie tyle wybił rycerzy Jedi co wybił studentów Lukea... więc jeszcze adeptów, kandydatów. On był z nich najsilniejszy. Co do Rey, to mieliśmy małą próbkę jej możliwości gdy została zaatakowana przez gostków, którzy chcieli zabrać droida. Skopała im tyłki (swoją drogą zastanawiam się czy przypadkiem ostatecznie nie będzie używała podwójnego miecza? :) ) ... Sam Kylo Ren nie był jakoś specjalnie wyjątkowy. Wkurzony dzieciak z potencjałem, ale zbyt emocjonalny, próbujący się popisać by pokazać że potrafi dorównać legendzie Vadera. Rey była od niego fizycznie silniejsza, co było widać w ich walce... i choć nie była szkolona w używaniu miecza, to dało jej przewagę to oraz fakt, że wcześniej wszędzie nosiła ze sobą ten swój kijaszek, którego pewnie nie raz używała.

Thorongil83

To jest film, więc można to przełknąć, aczkolwiek razi mnie to, bo to tak jakby chłopa z cepem postawić naprzeciw rycerza, który stoczył dziesiątki walk. Umiejętność posługiwania się kijkiem, a gotowość do zabijania to dwie różne rzeczy. Uważam, że przegonienie kijkiem złodziejaszków to jednak mniejszy kaliber niż wybicie wszystkich adeptów, z których każdy otrzymał taki sam trening jak on, czyli Kylo był najzdolniejszy. Miał opanowaną moc do tego stopnia, że był w stanie wstrzymać na długi czas laser z blastera i to bez żadnego wysiłku. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że skoro ona bez żadnego treningu jest już praktycznie silniejsza od niego, to po treningu u Skywalkera powinna załatwić go 3 ciosami z ręką w kieszeni, a pewnie będzie tak, że się będą męczyć ze sobą przez dwie części. Moim zdaniem nie wyszło im to zbalansowanie mocy postaci. Zresztą ktoś fajnie skwitował Przebudzenie Mocy: "To taka nowa IV część, tylko, że Gwiazda Śmierci jest 4 razy większa i zniszczyli ją 3 razy szybciej".

blizzarder

Nie wiemy w jakich okolicznościach Kylo wyrżnął adeptów Luke'a ... to nie było raczej tak, że wszedł do pokoju, gdzie siedziało ich dajmy na to 20tu i powiedział "Odłóżcie to co w tej chwili robicie, mam wam coś do powiedzenia. Chcę was zabić, przyszykujcie się" ... Kylo zdradził, pewnie byli zaskoczeni, paru mogło zginąć jeszcze zanim ktokolwiek zorientował się co się dzieje. Ja tak to widzę. Dam również głowę, że pojawił się ten cały Snoke ze wsparciem i Luke zwiał...
Dodatkowo jest różnica w posługiwaniu się mocą, a w posługiwaniu się mieczem. Kylo wygląda na takiego, który w skupieniu może nabrać chwilowo dużej pewności siebie, a to potęguje jego umiejętności mocy, ale w walce ktoś taki posługuje się innym zestawem umiejętności, a te wygląda na to, nie były chyba zbyt duże. Kylo pewnie oblał jeden lub dwa egzaminy u Luke'a :)
Ja tak to widziałem podczas seansu: Kylo to taki geek, fanboy Vadera. Rey to z kolei chłopczyca ze wsi, które całe życie targała za sobą złom. Wychowana i pozostawiona, moim zdaniem celowo, na pustyni - by doświadczyć życia zbliżonego do tego jakie miał Luke...
Jak na ironię, to chyba właśnie Kylo obudził moc w Rey podczas przesłuchania, i to właśnie w tej scenie najbardziej widać było jego słabość.

użytkownik usunięty
blizzarder

Kylo Ren był ranny od postrzału z Kuszy Chewbacci która jest naprawdę potężną bronią.

Poza tym ej, nikt jakoś nie przejmuje się że taki Vader po walce z Lukiem i stracie ręki był wstanie podnieść Imperatora i jeszcze nim rzucić w otchłań statku

tym bardziej dziwne, że dał się postrzelić z kuszy, skoro pocisk z blastera pod początek filmu zatrzymał w powietrzu bez absolutnie żadnego wysiłku. Na początku wykreowali go na mega silną postać dla której posługiwanie się mocą to jak splunąć, a później robią z niego frajera, który dostaje bęcki od amatorów.

użytkownik usunięty
blizzarder

Być może nie przewidział że dostanie strzała od Chewbacca, nawet jeśli by go zatrzymał to i tak nie mógłby go przetrzymywać cały czas przez co byłby jeszcze wystawiony na kolejne strzały (Rey, Finn)

blizzarder

A ja myslalem że to Anakin jak przeszedl na ciemna stronę mocy zabil rycerzy jedi wraz z sidiousem "rozkaz 66" po 3 czesci byl już tylko yoda , obi i luke . Vader wykonczyl obi wana a z tego co pamiętam to nie bylo info co do yody ... Ale mimo wszystko zgadzam się ze Ren najslabszy jak narazie jeżeli chodzi o sithow , taka pipka☺ pozdrawiam

borsucc

Normalnie, żebym mógł mieć dwie żony :D

borsucc

parówa aż stoi jak się ją widzi w dodatku jest bardzo naturalna na ekranie!

borsucc

A dla mnie była irytująca. Można ją podsumować cytatem z jakiegoś filmiku na YT (nie dosłownym, ale mniejsza z tym): "Overly dramatic british drama-student with offensively exposed teeth". Oczywiście, to nie tylko jej problem - to problem prawie wszystkich młodych brytyjskich aktorów. Ale nie rozumiem, czemu brać dziewczynę z tak skrajnie POSH akcentem do roli zbieraczki złomu wychowującej się na piaszczystym zadupiu. xD Z kolei Boyega gra jak aktor z sitcomu z Disney Channel. Z młodego trio tylko Isaac był dość spoko, ale i tak dupy nie urywa.

użytkownik usunięty
Surine

Akurat Poe był słabo przedstawiony - niby brał udział w najważniejszych wątkach filmu ale nie ma charakteru, bo co można o nim powiedzieć poza tym że był pilotem w Resistance ?

Surine

Niestety dla mnie też i ten jej Angielski akcent najbardziej, mogli wybrać inną aktorkę. Nic dziwnego że w innych filmach nie odnosiła sukcesu, SW praktycznie samo w sobie dało jej tą szansę wybicia.
Równie dobrze ty czy ja czy ktokolwiek inny mógłby zając jej miejsce i też by się wybił w ten sposób. Niestety ale tak działa Hollywood, możesz być kompletnym beztalenciem a i tak się wybijesz i zarobisz gruby hajs.

Surine

Ale dzięki SW od razu wylansowano ją na gwiazdeczkę i gra w hitach. Przecież o to tam chodziło dla niej, czytając jej wypowiedzi, to pojęcia nie miała za bardzo czym są SW i ogólnie ma wyjebkę na ten SW. Zgarnąć kasę , odbębnić trójkę i startować w co lepiej płatnych rolach.

borsucc

Czy chłopskie bieganie oznacza wg. Ciebie męskie bieganie czy chodzi ci o klasę społeczną chłopstwo i to jak się poruszali?

tokszok

Celnie

borsucc

Jest bardzo zaradną chłopczycą i jednocześnie uroczą dziewczyną :)

Micman1995

dokladnie tak, ma w sobie potencjal, czuc od niej MOC, wróżę jej świetlaną przyszłość

zukasz

Będzie na pewno świetlana, ale i pełna bólu :(

użytkownik usunięty
Micman1995

no wiadomo :) bycie aktorem/aktorką łatwe nie jest.

użytkownik usunięty
zukasz

zgadzam się :)

borsucc

W pełni się zgadzam.

użytkownik usunięty
borsucc

zgadzam się w 100%

borsucc

w przebudzeniu mocy wszystko było słabe oprócz właśnie postaci Rey i jej odtwórczyni

borsucc

Zwinna pomimo lekko szpotawej lewej stopy, widać czasami jak lekko kuleje i inaczej ją stawia ale w bieganiu jej to nie przeszkadza. Nie wiem czy to aktorka czy Rey ale lekko to odwraca uwagę ;p

użytkownik usunięty
borsucc

Jest niesamowicie słodka.

borsucc

O, tak, wspaniała.

I uderzająco podobna z twarzy do Mathildy May ("Siła witalna").
Naga, nieskrępowana uroda Matyldy jest tam tak obezwładniająca, że pozwala wybaczyć filmowi "LIFEFORCE" wszystko.
Wielkie piersi i pupa Matyldy, przy proporcjonalnie niedużej budowie ciała, ogląda się z prawdziwą przyjemnością.
Sfotografowano je z taką miłością, że wprost nie można oderwać wzroku. Urzeka ta staranna cierpliwa kontemplacja tego przepięknego ciała. Być może jednego z najpiękniejszych w historii kina w ogóle.

borsucc

Chłopczyca ? hahahahahahahahhahahahaha

borsucc

Chłopczyca? czy ty widziales kiedys kobiete bez makijazu?

Balrogos

właśnie nie wiem o co chodzi... mały biust i od razu chłopczyca?

ELIKA_

Ja lubie kazde cycki i male i duze.

Balrogos

haha okey :)

borsucc

Zapomniałeś dodac że chłopczyca jest strasznie seksowna i kobieca!

borsucc

W TLJ to już z niej była zwykła femino-Mary Sue.

borsucc

Przeciętna uroda, jednowymiarowa mimika ograniczona do "wiecznej płaczki", kompletny bark kobiecości i gracji w poruszaniu się, niektórzy mężczyźni mają więcej wdzięku. Dla mnie oglądanie jej nie sprawia żadnej frajdy czy to pod względem artystycznym czy wizualnym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones