Denis Villeneuve

8,5
10 915 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Denis Villeneuve

Po świetnym 'Blade Runner 2049' prawdopodobnie następcą będzie 'Dune'. Zastanawia mnie jednak jakie filmy w przyszłości będzie robił Denis. Pierwsze produkcje były w języku francuskim, począwszy od '32 sierpnia na Ziemi', skończywszy na moim ulubionym 'Pogorzelisku'. W zasadzie do 'Politechniki' szlifował warsztat reżyserski. 'Pogorzelisko' dostało nominację do Oscara, dzięki czemu Villeneuve zdobył większy rozgłos. Od sierpnia 2013 do dziś zrobił 5 angielskojęzycznych filmów, które kompletnie różnią się stylem od wcześniejszych dzieł. Wystarczyły 4 lata by wskoczyć na listę najlepszych współczesnych reżyserów. Często zdarza się że jeśli reżyser robi filmy raz na rok, nie przekłada się to na jakość. Nie w tym przypadku. Mam nadzieję, że Denis Villeneuve będzie dalej konsekwentnie podążał stylem pełnym tajemnic, mroku i dawał nam odrobinę wolnego miejsca, do zastanowienia się nad dzisiejszym ponurym światem.

użytkownik usunięty
KochamKino17

Prawda. Dla mnie Denis taje się reżyserem multi gatunkowym jakimi byli Kubrick czy Tarkowski - najpierw kino trochę eksperymentalne ,całkowicie niszowe, później mocne thrillery psychologiczne, a teraz sf. Dla mnie w gatunku science fiction stał się teraz twórcą równym Kubrickowi, Tarkowskiemu i Cuaronowi. Oni mają w portfoli 2-3 filmy tego gatunku, Denis z Diuną będzie też mieć trzy filmy sf. Sadze, że wtedy powinien zrobić zwrot w stronę innego gatunku - czytam, że dobry byłby z niego reżyser dla jakiejś ekranizacji Lema, ale nie wiadomo, czy wtedy nie zostałby zbytnio zaszufladkowany jako "twórca sf" lub nagle nie skończyłaby sie (oby nigdy) jago passa tworzenia idealnych filmów sf- wielu twórców zaczynał perfekcyjnie, a potem nagle ich zdolność kreacji, gdy dalej brnęli w jednym gatunku nagle pryskała jak sen - przykład Shyalamana: trzy Dzieła z początku, potem puf!9dobrze, że teraz znów wraca na szczyt lub jego okolice). Najlepszym kolejnym gatunkiem dla Denisa moim zdaniem jest Horror - dlaczego?Gdyż już od czasów Labiryntu tworzy sceny Prawdziwie Niepokojące, Tajemnicze, które chwytają widza i trzymają w strachu, grozie długo i z kolejnymi filmami to doskonali - Sicario: scena z noktowizorami, Arrival: wejście do Shell (klimat lepszy niż w wielu horrorach), Nowy Łowca: scena, gdy K znajduje figurkę w sierocińcu - w tym przypadku klimat grozy miał symbolizować odkrywanie Sekretu, który wstrząśnie bohaterem, ale oglądają tą scenę czuje się jakby miał nastąpić koniec świata, jakby bohater miał za chwile umrzeć, zginąć z reki jakiejś mrocznej siły. Dlatego mistrz Denis nakręciłby horror mistrzowski jak Lśnienie.

Od Denisa nie chciałbym jedynie filmów art-housowych, jakie robił na początku kariery. Zaproponowałeś horror i myślę, że to byłby strzał w dziesiątkę. Masz całkowitą rację porównując go do Kubricka, czy Tarkowskiego, a horror w reżyserii tego Pana mógłby być na miarę wspomnianego przez Ciebie Lśnienia. Mimo tego, że z sci-fi kręconego w tych czasach, w 90% czekam jedynie na coś od Villeneueva, to jednak mam nadzieję, że na jakiś czas do sobie spokój z tym gatunkiem po Diunie i zrobi albo horror, albo mocny dramat. Aktualnie nie widzę lepszych współczesnych reżyserów. Nolan?Aronofsky? Jest wielu przyzwoitych, ale w mojej opinii nie mają tego daru co właśnie Villeneuve.

KochamKino17

https://naekranie.pl/aktualnosci/denis-villeneuve-chce-nakrecic-gwiezdne-wojny-j est-pewien-szkopul-2648931

darecki77

Zobaczymy co przyszłość pokaże :D Teraz 'Diuna', w planach Bond, Star Wars, Cleopatra, będzie ciekawie!

KochamKino17

Ja bym się nie obraził gdyby Disney oddał Denisowi spin-off o łowcach nagród, w którym miałby więcej swobody. Główny film sagi rządzi się swoimi prawami, a w spin-offie jest miejsce na poważniejszy ton jak w Rogue One.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones