Denis Villeneuve

8,5
11 029 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Denis Villeneuve

Doczekalismy sie kogos kto moze uratowac kino :D

Parnassus

Całkiem możliwe... I do tego słucha Radiohead :)

użytkownik usunięty
Piekny_Roman

widzialem tego pana na american film festival we wrocławiu :P

Piekny_Roman

To dlatego robi takie nudne filmy! ;]

zenek_8

10/10

Parnassus

Zgadzam się w pełni, obok McQueena to chyba najbardziej obiecujący reżyser ostatnich lat. Zarówno "Pogorzelisko" jak i "Labirynt" to rewelacyjne, niewiarygodnie dopracowane filmy. Ktoś może wie, które z jego pozostałych filmów są warte uwagi? Bo z tego co widzę, nie mają już tak dobrych ocen jak te wyżej wymienione.

Qshell

Ja widzialem Politechnike i tez daje rade.
Nie jest to samo kino, ale calkiem dobry obraz.

Qshell

Enemy

Qshell

Enemy to zdecydowanie najciekawszy z filmów Villeneuve'a. Nie tylko daje do myślenia, ale jest fenomenalnie nakręcony. Drugie w kolejności są dla mnie ex aequo Prisoners (za pięknie wpojoną symbolikę i świetną kreację Gyllenhala) i Incendies, bo tak ciekawego drama/mystery nie widziałem bardzo długo. Maelstrom jakoś do mnie nie przemówił, ale bardzo ładnie opowiedziana bajka dla dorosłych, a teraz zabierać się będę za Politechnikę. Dawno żaden reżyser nie spowodował we mnie takich przemyśleń i nigdy nie sądziłem, że jako wychowany w kulturze amerykańskiego kina będę w stanie - z ochotą - oglądać filmy francuskojęzyczne. Szkoda, że na następną produkcję trzeba czekać jeszcze 2 lata, oby "mainstream" go nie zespuł.

Parnassus

Rzeczywiście, świetny reżyser. Jestem pewien że da sobie radę z nowym Łowcą Androidów ;)

Parnassus

Tak się robi nudne filmy :)

użytkownik usunięty
Parnassus

Kina nie trzeba ratować, bo trzyma się bardzo dobrze.

Napisał to człowiek mający na avatarze postać z filmografii Jarmuscha, nie słuchaj go

To prawda teraz jak pandemia to tak nie do konca dopiero wraca do normalnosci ale przed pandemia kina mialy sie swietnie dlatego nie trzeba ich ratowac dobrych filmow nie brakuje tak samo jak dobrych reżyserów nie uwazam zeby tez sie wyruznial sprsrod innych reżyserów steven Spielberg taki rerzysr jak on to tak on sie wyroznia jego filmu sa świetne

Parnassus

A to kino trzeba ratować? Chyba tylko przed malkontentami.

No dobra - polskie kino jest w słabej kondycji, ale ogólnie Jak dobrze poszukasz, znajdziesz wiele dobrych filmów i polskich i zagranicznych, wysoko- i niskobudżetowych.

Parnassus

Jedyne czego w jego filmach brakuje, to trochę więcej akcji.

PS_86

Robi mega nudne filmy SF.

baniu25

Blade Runner 2049 mega nudny? Nie kompromituj się.

baniu25

Ty zamieszczasz giga nudne komentarze.

PS_86

Gdzieś ci się śpieszy ?

Parnassus

dla mnie wszystkie jego filmy sa dobre a nie sa to arcydzieła lepszym rerzyserem jest steven spielberg czy peter jackson park jurajski 1993 spilberga i władca pierscieni petera jaksona to filmy nie do pokonania

Parnassus

Na szczęście Villeneuve nie jest na tym polu sam i jest jeszcze sporo innych doskonałych twórców, dzięki którym można być spokojnym o przyszłość kina :) Z pokolenia Denisa to chociażby Paul Thomas Anderson, Wes Anderson, Bong Joon-ho, Yorgos Lanthimos, Luca Guadagnino, a z tych młodszych to Robert Eggers, Damien Chazelle, Ari Aster czy bracia Safdie.

kryst007

dodałbym jeszcze Jordan Peele

glogi

Zgadzam się. Cenię wysoko zarówno "Get Out", jak i "Us" (szczególnie ten drugi).

użytkownik usunięty
Parnassus

póki co masz rację.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones