Diane Kruger

Diane Heidkrüger

7,9
19 107 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Diane Kruger

Świetnie mówi po angielsku i francusku, pomimo iż jest Niemką. Niesamowity talent.

civilpl

Ja ją za to podziwiam, mam nadzieję że kiedyś też dojdę do takiego momentu w życiu, kiedy będę się mogła pochwalić "mówię biegle w trzech językach".

DagnaMara

I co, mówisz?

civilpl

Kristin Scott-Thomas też gra we francuskich filmach :)

civilpl

A Tolkien znal ich ponad 30 i sam tworzyl wlasne jezyki. Tez talent ;)

civilpl

Niesamowity francuski - np. w "Żegnaj, królowo" - nie byłam w stanie uwierzyć, że to jej własny głos - a jednak !

civilpl

Ehhh... przecież takich ludzi, mówiących biegle w trzech językach, jest całkiem sporo. Sam wśród znajomych mam takich i wiem, że chodząc ulicą nie rzadko się takie "niesamowite talenty" mija. Mówię od razu, że nie odmawiam jej wcale umiejętności aktorskich, czy tym bardziej urody, ale nie widzę sensu w nazywaniu kogoś, władającego trzema językami wielkim talentem. (No chyba, że nie tylko tym się kierowałeś określając ją w ten sposób. Tak to przynajmniej "zabrzmiało".) To jest po prostu kwestia pracy i możliwość przebywania przez jakiś czas w krajach, w których języki przyswajane, używane są na co dzień. Tak jak Metropholis wyżej stwierdził, wielki talent to miał Tolkien. :>

Ycaktiw

hejka! myślę ,że koledze chodziło o świat aktorski ( szczególnie o ludzi uznawanych za gwiazdy). Niestety ( stety ) żyjemy w kulturze zdominowanej przez wpływy anglosaskie i zachwycamy się aktorami ,którzy w języku innym niż angielski nie powiedzą dwóch zdań poprawnie. Co nie zmienia faktu, że wśród obywateli europy kontynentalnej znajomość 3 lub więcej języków nie jest niczym niesamowitym. Trzeba jednak podkreślić fakt, że aby grać w filmach język danego kraju musi być opanowany niemal perfekcyjnie ( Francuzi są szczególnie czuli na tym punkcie ) i za to szacunek dla Pani Kruger.

Ycaktiw

Znajomość języków to nie wszystko - chodzi też o to, żeby ładnie w nich brzmieć. Ja np. znam dość dobrze 3 języki obce (po dodaniu polskiego to już wychodzą 4), ale niestety w żadnym nie mogę się pochwalić perfekcyjną wymową; wielu imigrantów po kilkudziesięciu latach wciąż zdradza akcent. Aktor, który w kilku językach gra jak w swoim ojczystym (ewentualnie z lekkim akcentem, który tylko dodaje kolorytu) to jest jednak jakiś talent. Bo takiej chociażby Boczarskiej w niemieckich produkcjach nie słucha się dobrze.

Ycaktiw

To kwestia zarówno pracy jak i talentu. Znać perfekcyjnie 3 języki to prawie nierealne, ale ktoś taki jest po prostu wybitny. Pewnie jakieś 70 procent rodaków języka polskiego dobrze nie zna

MartiniKS

Ucięli moja wypowiedź bez możliwości edycji

civilpl

To żaden talent!To po prostu praca i zaangażowanie zrobiły swoje, wiem coś o tym;)Nie trzeba mieć talentu by nauczyć 3,4 czy 10 języków.

NickManu333

Bez wątpienia to przede wszystkim ciężka praca, ale na pewno ludziom, którzy mają większe zdolności językowe (czyli ten "talent" do języków) łatwiej jest przyswoić w dobrym stopniu kilka języków obcych. Indywidualne predyspozycje mają duże znaczenie, jedni łapią obce słówka szybciej, inni wolniej. Jak komuś języki obce trudniej "wchodzą", to może szybciej zniechęcić się do dalszej nauki (no chyba, że jest bardzo zdeterminowany) niż ten, który opanowuje je z większą łatwością.

random_cinemalover

Dokładnie

random_cinemalover

ludzie którzy mieszkają w polsce przy granicy z czechami i niemcami mówią w trzech językach, a także telewizję naziemną już za czasów komuny oglądali w trzech językach i nikogo to w tamtym rejonie polski nie dziwiło

civilpl

Angielska wikipedia podaje, że jedna z jej babć była Polką.

civilpl

W dodatku piękną - przypomniało mi się jak kiedyś tam jakiś baran powiedział, że Niemki są brzydkie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones