Eddie Redmayne

Edward John David Redmayne

8,6
61 777 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eddie Redmayne

Ze wszystkich zwycięzców, Eddie zasłużył na swojego Oscara najbardziej, brawo!

EloBoss

yeah i szkoda ze nortona i keatona :(

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
bjolog

Jej ! Ale sie ciesze kibicowalam żeby dostał byloby dziwne zresztą jakby mu nie dali

EloBoss

Aż krzyknąć się chciało z radości :)

EloBoss

Jupi.... trzymałam za niego kciuki.
Ale trzeba chyba uaktualnić fw bo się okazało że on ma żonę :P

EloBoss

Super, kibicowałam mu i bardzo się cieszę! W pełni zasłużony Oscar!

EloBoss

najbardziej nie ale zasluzony tak oscar dla keatona czy cumberbatcha zbrodnia tez by nie byl

EloBoss

Dla mnie Keaton najbardziej zasłużył, a od samego Redmayne'a znacznie lepszy był też Gyllenhaal w "Nightcrawlerze", którego wszyscy niestety olali. Redmayne nie był wcale zły w "Teorii...", ale jak na moje to wciąż jeszcze nie ten poziom aktorstwa. Na pewno pomogło mu to kogo grał.

criav

Też uważam, że jak już to Keaton, ewentualnie Cumberbatch, ale przyznałabym Gyllenhaalowi, który nawet nie został nominowany (o zgrozo!), a był genialny. Gra Redmayne mnie mega irytowała, trochę mu to tak wyszło jakby Hawking był chory także psychicznie, a nie tylko fizycznie. Nawet redaktorzy filmwebu tak myślą ;p

criav

W pełni się zgadzam. Podobnego bohatera zagrał Daniel Day-Lewis w "Mojej lewej stopie" - to było mistrzostwo i aktorstwo na najwyższym poziomie. Redmayne jest tylko rzemieślnikiem. Jego rola była bardzo dobra, ale kompletnie mnie nie przekonała. Szczególnie to widać na początku filmu, gdy dopiero dowiaduje się o chorobie. Jedynym pomysłem na pokazanie dramatyzmu tej sytuacji było zakopanie się pod kołdrą... Keaton i Gyllenhaal stworzyli kreacje, które były na wskroś prawdziwe i przejmujące. Nie płaczę z powodu Oscara dla Redmayne'a, ale nie był on moim faworytem...

EloBoss

Trzymałam kciuki za Eddiego, chociaż Cumberbatch i Keaton też byli świetni.

EloBoss

Szkoda, że nikt nawet nie powie nic o Stevie Carellu, a nie był wcale gorszy od Keatona czy Cumberbatcha. Wręcz przeciwnie - dla aktora komediowego pokazać kompletnie inne oblicze i wybić się z ram to ogromny sukces, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak zagrał w "Foxcatcher". Bardzo się cieszę za Eddiego, bo mu kibicowałam, ale nagroda dla Carella też by mnie ucieszyła :)

EloBoss

Dokładnie ! Pozostaje tylko gratulować :D

EloBoss

Ja od początku trzymałam kciuki za Eddiego, widziałam go w kilku filmach i uważam, że naprawdę potrafi grać i jeżeli będzie miał szanse wziąć udział w jakimś dobrym projekcie to myślę, że nie będzie to jego jedyna choćby nominacja a nawet i nagroda.
Rzeczywiście trochę szkoda mi Keatona bo mu sie już należy za całokształt, ale nie można przez to odejmować talentu Eddiemu.
Ja na pewno będę dalej śledzić produkcje z jego udziałem, ponieważ The Danish Girl który teraz kręci brzmi jak coś za co też w przyszłym roku może zgarnąć parę nagród :)

EloBoss

Wg. Mnie najlepszy był Eddie i Carell

qgrudziaz

Carell byl bezbledny

EloBoss

W jego przypadku złoty glob wystarczył, oprócz Bradleya Coopera wszyscy nominowani w tym roku zasłużyli bardziej łącznie z Fiennesem i Gyllenhaalem, którzy nie uzyskali nominacji. Dawid Ogrodnik, który rok temu zgarnął Orła za podobną kreacje pokazał więcej talentu i charyzmy. Według mnie to Keaton powinien otrzymać statuetkę.

EloBoss

Ja nie potrafię do końca docenić jego roli. Ciągle wydawało mi się, że widzę na ekranie samego Hawkinga albo jego sobowtóra.
Technicznie rola rewelacyjna, ale zabrakło mi osobowości Redmayna, jakiegoś "wkładu własnego" w postać.

bumcykcyk

Nie potrafisz go do końca docenić, bo idealnie odzwierciedlił postać...? Mhm... No cóż. To chyba dobrze, że ma w jego odzwierciedleniu roli nie ma nic z jego własnej osobowości. Przecież właśnie o to chodzi!

EloBoss

Oscar dla Redmayne'a to kpina, zwłaszcza w sytuacji gdy do nagrody nawet nie nominowano Timothy Spalla (Pan Turner), zresztą podobnież było w BAFTACH. Co tam się wyrabia?
Czy nagrody muszą zawsze dostawać postaci kryształowe, pozytywne, dobre? Taki Spall gra gbura, prymitywa nawet, ale nie zmienia to faktu, że jednocześnie wielkiego artystę i to obezwładnia.

AutorAutor

Kryształowe, pozytywne i dobre. Tak. Właśnie te słowa przychodzą mi na myśl, gdy patrzę na Heatha Ledgera w "Mrocznym rycerzu". Dokładnie o tym myślę.

jullleczka5550

To jest rola drugoplanowa. Tam wygrywają szaleńcy, odszczepieńcy, mordercy etc. W pierwszym planie to się zdarza niezwykle rzadko. Ostatnimi czasy tylko Daniel Day-Lewis (Aż poleje się krew) i Phillip Seymour Hoffman (Capote), ale aktorzy tacy jak Mickey Rourke (Zapaśnik), Woody Harrelson (Skandalista Larry Flynt) tzw. wraki ludzkie, ponoszą klęskę na Oscarach.

AutorAutor

Ostatnimi czasy tylko Daniel Day-Lewis (Aż poleje się krew) i Phillip Seymour Hoffman (Capote), co? Przepraszam, domyślam się, że... wygrywają, ale ta ucięta wypowiedź strasznie mnie irytuje.

jullleczka5550

Piękne kobiety zostawmy mężczyznom bez wyobraźni.

AutorAutor

Mhm... jak miło. Jak miło, cholera. Może po prostu irytują mnie nieumiejętnie napisane zdania? Ale serio, miło.

jullleczka5550

A co tam niby jest ucięte:)

Dude_

To jest pytanie, czy zdanie oznajmujące? Skoro nawet postawienie znaku zapytania na końcu pytania, jest takie mało oczywiste, nie dziwi mnie, że nie zauważasz tego uciętego fragmentu.

jullleczka5550

Zabawna jesteś ... sorry NUDNA.

Dude_

Ale dowaliłeś... łał. Aż normalnie teraz rzucę się z dywanu.

jullleczka5550

Ależ jesteś kreatywny... sorry, jednak nie, to tylko ten pięciolatek we mnie poczuł się skrzywdzony. Tylko jego potrafiłeś poruszyć.

jullleczka5550

Proszę Cię nie bawi mnie to, litości:)

Dude_

Łał, jest nieźle, ale brakuje przecinka i kropki.

Zresztą, to zdecydowanie nie miało Cię bawić. Co najwyżej wywołać u mnie samej ironiczny uśmieszek, kiedy przeczytam, że myślałeś, że taki był mój główny cel.

jullleczka5550

Zlituj Ty się nade mną.

EloBoss

ogromnie się ucieszyłam, że wygrał Redmayne a nie Keaton. Keaton jest przereklamowany (a sam film "Birdman" słaby - nie wiem skąd tak dobre opinie). Redmayne jak cholera zasłużył na Oscara ;) w tym roku też jest nominowany, ale słyszałam że w "Dziewczyna z portretu" Vikander go przyćmiła i ma raczej małe szanse na wgraną w tym roku. wszyscy stawiają na DiCaprio bo nie ma aż tak silnej konkurencji :3

EloBoss

Ha ha ha. Powinien dostać Złotą Malinę za zrobienie z Hawkinga Stupid Jacka

https://www.youtube.com/watch?v=BPvl0-QyOAE

Dude_

Otóż to!
To jest dokładnie ta rola!
:-)

EloBoss

Polemizowałabym. Zagrał dobrze, ale żeby aż tak się ekscytować....

użytkownik usunięty
Increibla

cichaj

EloBoss

Po obejrzeniu tych dwóch uważam że powinni obaj dostać po oscarze. Szkoda że Akademia nie robi wyjątków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones