Eli Roth

Eli Raphael Roth

7,3
5 912 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Eli Roth

Nie trawię tego gościa za to co mówił o Polaków. Ksenofob i rasista jeden.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
LoveKiller

obwinianie Polaków że nic nie robili boli bo ratowali masę Żydów a karą była śmierć całych polskich rodzin za ukrywanie a nie jak w Holandii miesiąc w pierdlu

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

a skąd wiesz, co się działa w tych czasach? Z pewnością jacyś Polacy wydawali Żydów. Czemu nasz naród zawsze kjest porzekonanjy, że jest taki bez skazy?! Bosh, ja nie czuję się polką!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
googaify

ok, dam mu 10 i jeszcze namówię do tego kilkoro koleżanek:D

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

...jacyś Polacy wydawali Żydów... była wojna, wykonywano kary śmierci za pomoc (więc znaleźli się tchórze którzy wydawali Zydów z różnych powodów) - uwierz mi że w takiej Francji byłoby gorzej. Ale niejaki Adolf sprał ludzią mózgi i zrobił rzeźnie ...akurat głównie w Polsce, chciał 2wJednym - Wymordować Żydów + Zniewolić Słowian...czy Eli Roth i jego ludzie nie mogą zrozumieć że MY wszyscy (tzn. nasi i jego dziadkowie byliśmy ofiarami, każdy w różnym stopniu, ale jednak...

Polak sprzedawał Polaka jeszcze nawet bardziej niż w czasach obecnych za garść przysłowiowych srebrników. Wiem bo widzę co się dzieję np w pracy między ludźmi w dzisiejszych czasach, więc na 100% istniały takie przypadki jak istnieją do dziś. Ja sam nie czuję się Polakiem po tym co wdzę w w Polsce dookoła , jeżeli tam wyglądać Polska to tak raczej wygląda burdel.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
666wszechmocny666

Być może byli tacy co wydawali, ale pamiętaj, że za kolaboracje z Niemcami Państwo podziemne karało śmiercią. Większość ludzi więc siedziała cicho. Ale to, że Polacy wsławili się na świecie ratowaniem Żydów nie można tego przemilczać. Kłopot w tym, że nie wiadomo ilu konkretnie Polaków brało udział w ratowaniu, bo mieliśmy, że tak powiem całe grupy zorganizowane. Były więc sytuacje, że jednego Żyda ukrywało nawet 30 Polaków, ale oni sami o sobie często nie wiedzieli, żeby Niemcy nie dorwali całej siatki. Można by powiedzieć, że donosicieli było mniej niż tych ratujących.
Przypomniało mi się jeszcze historia Jana Brzechwy, który też był Żydem. I jakimś cudem przeżył całą wojnę mieszkając normalnie w Warszawie. Nawet się nie ukrywał i nikt go nie podkablował.
Za to obcokrajowcy niesieni propagandą sprzedawali Żydów za pieniądze, a nawet sami brali sprawy w swoje ręce. Np w Einsatzgruppe działali głównie LitwinI, Łotysze i Ukraińcy. Czytałem o niemieckim oficerze, który prosił o przeniesienie, bo go przerażała brutalność jego oddziału Litwinów. W Kownie na przykład ludzie sami normalnie na ulicach zabijali Żydów. Poczytaj sobie o pogromie w Kownie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
krzycho123

a rozumiem że mówisz to z takim przekonaniem jako najbliższy przyjaciel rodziny? Ludzie zrozumcie wreszcie, że media robią z nami wszystko co chcą :/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_mosquito_

Oskarzanie polaków o wydawanie żydów jest niesprawiedliwe,to tak jak oskarzac wszystkich żydów że czesc z nich podczas drugiej wojny służyła w wermachcie,czesc polaków moze i jest antysemitami ale niczym nie różnia sie w tym od francuzów czy amerykanów,eli roth to zwykły ignorant który zapewne nie ma pojecia kim była irena sendlerowa czy inni zasłuzeni polacy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_mosquito_

Antysemityzm nie był nieuzasadniony. Wiem z opowieści dziadka, jak to było na wsiach, gdzie Żydzi sie pojawiali, wykorzystywali biedę i brak sprytu chłopów żeby się wzbogacić na korzystnych tylko dla Żyda pożyczkach, a potem znikali zanim zrobiło się gorąco z żywym inwentarzem, zabieranym w ramach odsetek, a głupi chłop w efekcie miał jeszcze mniej. Mój pradziadek sie na to nie dał nabrać, poza tym i tak nie miał gospodarstwa tylko stawiał piece. Żydowskim dzieciom nie pozwalano się bawić z dziećmi gojów, więc obrzucały dziadka i inne dzieciaki kamieniami, gdy byli w wodzie. Tutaj sprawa sie tyczyła Żydów ortodoksyjnych, z brodą, pejsami, w śmiesznych strojach - ortodoksi swoim podejściem do gojów, stosunku do kobiet itp nawet dzisiaj często denerwują nawet ateistów zamieszkałych w Izraelu, a co dopiero w tamtych czasach. Z bardziej cywilizowanymi ludźmi żydowskiego pochodzenia w miastach zapewne było inaczej, ale i tak oberwali za swoich ziomków od Niemców.

A na wsiach nienawiść miejscami była zbyt duża i wydawali "pejsatych cwaniaczków" okupantowi, bo mogli jeszcze na tym zyskać, po latach klepania biedy. Część dokonywała samosądów starszych braciach w wierze. Złożyło się na to wszystko wiele czynników i nie pochwalam tego, ale z drugiej strony nie powinnismy oceniac tego bez brania pod uwagę tego skąd wzięła sie ta nienawiść, jaka była wiedza i mentalnośc prostych ludzi w tamtych czasach. Wieśniak, który zabił Żyda widłami albo go wydał Niemcom, nie miał mentalności nawet dzisiejszego chłopa, a co dopiero mieszczucha, wyedukowanego i żyjącego w kosmopolitycznym świecie.

Jednak nie demonizujmy naszych przodków, nawet wiejskich. wielu z nich pomagało Żydom, partyzantom, sami walczyli w partyzantce z okupantem, ramię w ramię z elitą intelektualną z miast. Praktycznie każdy przypadek jest wyjątkowy i nie ma sensu generalizować.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
_mosquito_

Antysemityzm w II RP jest sprawa niejasna.
Raczej mial glownie oblicze ekonomiczne. Zydzi w XIX wieku zaczeli opanowywac media na zachodzie, a w Polsce warstwa zydowska byla dosc silna gdyz Polacy od zawsze nie chcieli sie babrac pieniedzmi, woleli sielanke i rolnictwo. Z kolei zydzi naplywajacy do naszego kraju chetnie zapelnili brakujaca warstwe handlarzy. skutki tego zaczely byc odczuwalne w XIX i XX wieku kiedy zydzi niezasymilowani z polakami stali sie jakby odrebnym panstwem w panstwie, czesto nieposlugujacym sie jezykiem polskim. Stad powstala niechec do zydow w sensie ekonomicznym, gdyz polacy sie nie bogacili na bogaceniu zydow.
Ponadto mimo ogolnego antysemityzmu jest wiele zwierzen ludzi - zydow i polakow ktorzy zyli ze soba w sasiedztwie i przyjazni nawet w II RP.
Co do komunizmu to tutaj dosyc zabawna rzecz - wielu zydow zajmowalo wysokie stanowiska w komunizmie, podobno nawet wiele osobistosci solidarnosci i nowych politykow jest tak naprawde zydami ze zmienionymi nazwiskami.

radzia

Eli wie kto to Irena Sendlerowa!!!!! Grała Rouge w X-Menach!!!!!!!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex_Tyler

"...za to co mówił o polaków" - imbecyl,który nie potrafi się nawet poprawnie wypowiedzieć bierze się za ocenianie :D
Ja też nie lubię polaków, a nazwę polska piszę zawsze z małej litery,ponieważ nie szanuję tego kraju i ludzi tam mieszkających.

użytkownik usunięty
androgenius

a siebie szanujesz:D W końcu mówisz po Polsku...
wWiecie obejrzałam już chyba wszystkie możliwe wywiady z Eli na youtube i moja ostateczna ocena: to bardzo dobry człowiek, wykształcony, w porzo, w żadnym nie mówił o nikim nic złego, była wzmianka o Polsce, w sensie, że tam ma korzenie, ale ... nie mam pojęcia skąd Wam się to wszystko wzięło. Wyrwane z kontekstu? Napisane na pudelku?

Skąd niby czerpiesz wiedzę na temat tego,że niby siebie szanuję? Otóż z różnych względów nie szanuję i wstydzę się,że jestem z pochodzenia polakiem. Nie mówię po polsku,po prostu piszę w tym języku na polskich forach od czasu do czasu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

10? Dziewczyno- rozumiem że są gusta ale Twojej oceny nie sposób nie skomentować.
Jesteś ignorantką co nie ma zbyt wielkiej wiedzy o kinie i widocznie mało filmów oglądałaś skoro najwyższą notę przyznajesz temu facetowi.
Chyba że lubisz sobie potrollować- to wtedy droga wolna...A może masz tak samo spaczony umysł jak on.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
androgenius

Ojkofobia jest przejawem sporych problemów psychicznych, mogę tylko współczuć, mam nadzieję, że podjoles jakieś kroki w kierunku terapii i leczenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex_Tyler

Dziwisz się, że rasista ?
"Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów." . Ktokolwiek to powiedział, miał zdrowo nawalone pod czaszką. Co więcej, nawet religijne aspekty życia pewnych grup ludności odwołują się do nienawiści narodowościowej, zaś to już jest okrutne i złe.
Ale cóż.. co by oni nie pwoiedzieli, nikt nie zareaguje. Gdy my odpowiemy, szydzą z Polaków czy innych narodów.

elte18

bo im wolno być rasistami. I tylko im. Ktokolwiek tego nie widzi jest zwykłym ignorantem.

Alex_Tyler

oh tak biedne polaczki i ten narodowy martyryzm. ile można?! za kogo Ty się uważasz negując kogoś po przeczytaniu wypowiedzi umieszczonej na serwisie plotkarskim?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Hipokryzja

elektroneuronowa

No tak, wrzuciła hasło z wikipedii i myśli, że pocisnęła cały świat.

Swoją drogą - to, że jego wypowiedź jest cytowana w tamtym serwisie tym bardziej świadczy o poziomie jego wiedzy - nikt go poważnie nie traktuje ;p

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
elektroneuronowa

Anon ale nie troluj XD

użytkownik usunięty
Alex_Tyler

Jest niedouczony i tyle , czego go mogli w Ameryce o II wojnie nauczyć??

Alex_Tyler

A czego się spodziewać po syjonistycznym fanatyku.

Alex_Tyler

Popłaczesz się ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Alex_Tyler

Aktorzy nie sa naszymi kolegami, mamy ich oceniac za to jak graja - (nie mowie ze Eli zasluguje na 10 za swoje umiejetnosci aktorskie bo tak nie jest :D ale fajnie sie go oglada....)

Alex_Tyler

ja się zgadzam też nie cierpię tego kolesia za jego wypowiedzi. zdaje się, że zapomniał jak to jego pobratymcy wydawali całe polskie rodziny na śmierć ale ciii o tym się nie mówi bo przecież w II WŚ ucierpiał tylko jeden, zupełnie niewinny, wspaniały naród mniejsza z tym, że jednocześnie jest to najbardziej znienawidzony naród od ponad 2tys lat. I to zupełnie bez przyczyny radzę obrońcą tego aktorzyny i jego wypowiedzi przeczytać "Przedsiębiorstwo Holocoust"

kahuko

To dla takiego koszernego troglodyty za trudne - niech chociaż poogląda zdjęcia z gett jak jego ziomki z policji żydowskiej z uśmiechem na ustach i wielką pasją pałują innych Żydów.

Alex_Tyler

Ja też. Ale ne tylko za jego wypowiedzi - jego gęba mnie po prostu drażni

Alex_Tyler

I żyd

Alex_Tyler

Nie wiem jak było do końca w czasach wojny ale obecnie większość Polaków sprzedała by rodziców za 1 zł .Pracuje w korporacji koledzy "podrzucają sobie świnie" jest konkurencja na każdym kroku,coraz więcej nienawiści w społeczeństwie i brak tolerancji tego nie da się nie zauważyć.Myślę że w czasach wojny gdy chodziło o własny tyłek nie jeden sprzedał by kolegę ,sąsiada skoro teraz człowiek człowiekowi wilkiem to i wtedy było pewnie jeszcze gorzej....Prawda nie jest przyjemna ale jeśli chodzi o społeczeństwo nigdy nie umieliśmy stać murem jeden za drugim to niestety nie jest nasza mocna strona...

dominik1980

Ludzie byli różni, ale uogólnianie że "Polacy sprzedawali żydów" jest czystym kretynizmem i nieuctwem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones