Emil Karewicz

Emilian Alojzy Karewicz

8,3
18 915 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Emil Karewicz

93 urodziny

użytkownik usunięty

...wspaniałego aktora, jednego z najlepszych, najwybitniejszych w naszej historii. Tylko przykre mam wrażenie, że jest coraz słabiej rozpoznawalny a większość osób nawet jeśli go zna, to tylko z roli w "Stawce...".

Juz ma 94 choć filmweb jeszcze tego nie zanotował xd

Chciałbym bezpośrednio spotkać pana Karewicza, przekonać się, że nie jest tym cholernym Brunnerem.

Jack_Holborn15

Nie jest:) miałem kiedyś tę wielką przyjemność. Jeden z ostatnich "wielkich", którzy jeszcze żyją. Oby jak najdłużej, bo ta generacja już niestety odchodzi, a następców... nie widać

500movies

To fakt. A nie mówił Ci, kto to był ten poszukiwany gruppenführer Wolf?:-)
Tak serio to następcy są, tyle że nie ma jakichś dobrych scenarzystów, reżyserów, wszystkie polskie filmy to tylko depresyjne gnioty, tzw. "dramaty" ukazujące Polaków jako zgorzkniałych ludzi, albo wręcz jako małpoludy, jak to pokazuje Smarzowski. Tu nie ma czegoś takiego świeżego jak "Gdzie jest generał", albo "Głosy" z 2014 roku z Reynoldsem, a przecież do tego drugiego nie trzeba jakichś w tych czasach dużych pieniędzy.

JackHolborn

Masz rację! Ale mam wrażenie, że teraz polscy reżyserzy są zbyt ostrożni, ograniczeni, boją się pójść "na całość", niekonwencjonalnie, bo zaraz im jakiś zazdrosny konkurent naśle hejterów czy znajomych dziennikarzy chętnych do krytykowania, więc nikt się nie wychyla i prawie wszystkie te filmy takie same. To jest smutne niestety

500movies

Być może też w Polsce filmy robi się głównie na zamówienie polityczne, ideologiczne, a skoro takie jest zapotrzebowanie, to jak ktoś chce z filmu wyżyć, do wymogów się stosuje. Mam na myśli te nieustannie kręcone dramaty, ale z komedii też nie ma co raczej wybierać. Głównie "Kace WaWa" itp.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones