Emil Karewicz

Emilian Alojzy Karewicz

8,3
18 744 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Emil Karewicz

"rączki, rączki, Hans..."
albo
"ależ pan jest naiwny, Reil..."

i wszystko na ten temat :)

misiek1548

"... Ty szmato, ty szczurze ..." , "... Nie mogę patrzeć na bitego człowieka. Nie mogę, jeżeli bije ktoś inny ..."

1974

Doooobreee :)))) Zachęcam innych do podrzucania fajnych tekstów.

misiek1548

"Piastke to ty masz nie najgorsza Hans, nigdy cie oto nie posadzalem" ;D

nadzia_filmaniak

...Nie ma gorszego widoku, niż oficer SS w gaciach:)

misiek1548

nie wiem z jakiej części...nie wiem czy w ogóle...ale najlepsze wg mnie.....ja nigdy nie przegrywam ostatniej bitwy...

misiek1548

Mnie najlepiej utkwił w pamięci i rozbawił tekst : " ba, Hans, na szczęscie my Obaj jesteśmy dyskretni..." (mogłem ciut przekręcić)
Poza tym świetny aktor, jako Jagiełło niemożiwy, ale najbardziej chyba jako Warszawiak z Bazy ludzi umarłych. Wg mnie to mistrzowska rola. Scena jak załatwiali pogrzeb Apostołowi mrozi krew i stawia na sztorc włosy nie tylko na głowie

kox69m

To był tekst Brunnera zdaje się z Wołlejką - Wołlejko - "gdybym był niedyskretny zapytałbym skąd pan ma na 5-markowe cygara...tak się to jakoś zaczynało. Genialny tekst, też jeden z moich ulubionych

500movies

Tak, to scena z Wołejką jako bodajże Geibel, dokładnie o dyskrecje czy niedyskrecje tam chodziło

kox69m

I ten to Wołlejki "Dobrze, że obaj jesteśmy dyskretni", niezapomniane...:)

misiek1548

Nie no nie mogę patrzeć na bitego człowieka nie mogę... jeżeli bije ktoś inny :)

marcin121985

To już tekst kultowy...:)

misiek1548

Rozwaliłeś mnie szczególnie tym drugim cytatem:)))

misiek1548

Brunner alkohol i kobiety wyczuwa na kilometr. Ręce, ręce, ręce, Kloss! Karewicz to jeden z moich ukochanych polskich aktorów, nawet z najmniejszej rólki potrafi zrobić perełkę!

anialek36

bo to mistrz, bez dwóch zdań. Coraz mniej takich

misiek1548

"Witaj Hans, stary przyjacielu..."

misiek1548

-Pij Brunner!
-Sieg Heilll !!!!!!!

"Wielka wsypa"

marcin121985

...Nie ma gorszego widoku, niż oficer SS w gaciach:)

500movies

Niestety zmarł
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-03-18/nie-zyje-emil-karewicz/

misiek1548

Mało kto pamięta, iż postać Brunnera pojawia się zaledwie w pięciu odcinkach serialu "Stawka większa niż życie" (na ogólną liczbę osiemnastu odcinków). A mimo to wkrótce po pierwszej emisji zaczęto dość powszechnie postrzegać tę postać jako niemal dorównującą Hansowi Klossowi pod względem znaczenia.

Czemu to przypisać? Czy temu, że rola była wyjątkowo dobrze napisana i często wypowiadała pamiętne kwestie cytowane powyżej? Być może.
Ale być może po prostu aktor Emil Karewicz dysponował czymś trudno uchwytnym - takim rodzajem ekranowej charyzmy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones