Emir Kusturica

7,9
1 195 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Emir Kusturica

Zacna, zachodnia cywilizacja nagle zapomniała o tym, że ten genialny reżyser istnieje. Od 1981r wraz z filmem 'Czy pamiętasz Dolly Bell?' jego filmy gościły przede wszystkim w Cannes, ale też na Berlinale, w Wenecji, na Cezarach, Oscarach i Złotych Globach. W 2007r według mnie, nawet niezbyt udany 'Obiecaj mi' brał udział w głównym konkursie w Cannes. Przerwa 9 letnia. Powrót z 'Na mlecznej drodze'. Jeden z lepszych filmów które zrobił Kusturica (dla mnie w jego TOP3, ale to kwestia gustu oczywiście), i co? Tylko udział w konkursie w Wenecji. Jeśli takie filmy jak ten nie mają nawet nominacji w Cannes, to przyszłość tego festiwalu pod względem artystycznym stoi pod znakiem zapytania. Czas idzie do przodu, a to co prezentuje Kusturica już przestaje być tolerowane przez 'wielkiego brata'. Filmy Emira są mądre, dojrzałe i prawdziwe. Podobno w fazie pre-produkcji jest 10-ty film Kusturicy 'If Not Now, When?'. Oby przyszło nam czekać mniej, niż 9 lat. Chociaż dla takich filmów, mogę się poświęcić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones