Gary Oldman

Gary Leonard Oldman

8,6
108 875 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gary Oldman

Syriusza Blacka, jest fenomenalny. Ogólnie uwielbiam tą postać, nie wyobrażam sobie, jakby miał go zagrać ktoś inny niż Gary

Olusia4898

Nie wiem czy wiesz ale gary odmian szczerze wypowiedział się na ten temat, i powiedział że zagrał w tym Harrym Potterze, bo miał za dużo rachunków do zapłacenia, i potrzebował pieniędzy. Moim zdaniem on tylko się tam zmarnował.grał w takich genialnych filmach jak Dracula, Leon zawodowiec, czy hannibal! Co drugi film Przechodzi do historii!!! A tu jakiś głupi dziecinny Harry Potter, który jest dla ludzi, którzy nie rozumieją nawet wieczornej pogody na następny dzień. On porostu zepsuł tam o sobie opinie, i tyle.

mati1313

Jesteś tak obrzydliwie przyziemnym człowiekiem, że nie mogę patrzeć. Jeśli widzisz w Harrym Potterze jedynie bajkę dla dzieci to jesteś w tak kure*sko głębokiej i czarnej dupie jakiejkolwiek wyobraźni, uczuć i poprostu umiejętności interpretacji, że aż ci współczuję. Zgadzam się, że wszystkie te filmy, w których grał Gary Oldman są fenomenalne, ale poprostu krew się we mnie gotuje jak widzę, że ktoś z taką łatwością wypowiada się o czymkolwiek, będąc jednocześnie w tak ogromnym błędzie i nie mając, jak widać, pojęcia o tym, o czym mówi. Żaden dojrzały, albo mający jakiekolwiek pojęcie o tym, o czym pisze człowiek nie napisały czegoś takiego jak ty w tym komentarzu. Może Ci się Harry Potter, i i inne tego typu filmy, podobać lub nie, ale nie możesz pisać takich bzdur, bo poprostu zachowujesz się jak niewyżyte dziecko. Radzę się zastanowić nad swoją lekkomyślnością i napisać coś mądrego, kiedy będziesz już do tego zdolny.

RavenSherwoodq

Przepraszam jeśli kogoś obraziłem (chociarz nie wydaje mi się żebym kogoś obraził) i jeszcze pare miesięcy temu byłem OGROMNYM fanem harrego pottera (więc wiem doskonale o czym mówie) ale po przeczytaniu książki "harry potter i okultyzm" trochę przejżałem na oczy i nie lubię tego filmu i nie mów mi że nie mam wyobraźni bo mam ale może trochę mniejszą niż ty, i chyba mam prawo oceniać film bez łamania jego wartości nawet jeśli ma on ich bardzo niewiele. I gdy pisałem tamtą opinie wiedziałem że wiele szalonych fanów harrego pottera będą na mnie naskakiwać i opowiadać że nie mam wyobraźni... to chore

mati1313

Nie jestem szalonym fanem Harry'ego Pottera. Po prostu wiem, że ta powieść jest bardzo wartościowa, a to o czym mówisz jest jedynie wymyśloną przez współczesny kościół bzdurą, aby nie dopuścić do tego, żeby owa książka była czytana częściej niż Biblia (ponieważ jedynie Biblia cieszy się większą popularnością niż Harry Potter). Gdyby najpopularniejszą, i jednocześnie zagrażającą Biblii książką były np. "Igrzyska Śmierci", to kościół też na pewno doszukałby się jakichś pseudoantychrześcijańskich elementów, które są tam zawarte. Tak niestety już jest i nie można dać się owinąć wokół palca przez durne instytucje (bo tak tylko można nazwać współczesny kościół). Oczywiście nie obrażam tutaj religii katolickiej, sam jestem katolikiem, ale władze kościelne mają w dużym procencie, coraz mniejszy związek z religią. Jedynym bogiem jakiego większość księży czci są pieniądze.

RavenSherwoodq

Nie no to jest szczyt beszczelności , ty jesteś KATOLIKIEM ?????????!!!! Ty piszesz takie żeczy dotyczące kościoła , dla współczesnego kościoła liczą się tylko pieniądze i ty się nazywasz KATOLIKIEM!!!????? Ty chyba nie rozumiesz niektórych idei współczesnego śwaiata i cofnołeś się do czasów średniiowiecza. W harrym potterze są zawarte satanistyczne wątki a książka nie jest ani trocgę wartościowa. Jeśli ty piszesz takie bzdury , sprzeciwiasz się wspólczesnemu kościołowi i jeszcze dotego nazywasz się katolikiem to kto tu jest lekkomyślny????

mati1313

Naprawdę sądzisz, że J.K. Rowling jest satanistką?

mati1313

mati1313, kotku, nie sądzisz że więcej "satanizmu" ma dziś w sobie sieć,fb,snapchaty,du.pa Nicki Minaj,Gang Albanii i inne zjawiska :) ?

whitestripes_333

No pewnie ze tak :-) chociarz na fb to nwm , ale w harrym potterze jest dużo wątków satanistycznych

mati1313

Na przyklad? nie jestes w stanie udowodnic, ze harry Potter jest powiescia satanistyczna, dlatego na argumenty przywolujesz zryte gadki rodem z kolka rozancowego? Poza tym mowisz, ze ta ksiazka nie jest ani troche wartosciowa? A wiesz, ze kiedys Rowling byla bezrobotna, a teraz spi na forsie? Nawiasem mowiac, gdybys naprawde byl fanem Pottera, nigdy bys nie powiedzial, ze nie niesie ze soba jakis glebszych wartosci.

Sebsi_88

Ja nie mówie że jestem (w czasie teraźniejszym dla jełopów) fanem harrego pottera , bo na przykład Pachnidło : Historia mordercy , nie wynosi pełnych wartości jak np. Gwiazd naszych wina , ale jest to doskonały film , który jest z pewnością dojrzalszy niż taki Harry Potter , A gówno mnie obchodzi to że J.K Rowling była bezrobotna bo to to tym bardziej nie jest argument . A argumentów jest wiele , nie tylko z jak ty to nazwałaś "kółka różańcowego" i Sebsi_88 w tej twojej odpowiedzi nie ma ani jednego przykładu

mati1313

Napisalem BYL a nie jestes. To prawda, jest wiele ,,dojrzalszych" filmow od Harrego Pottera. A w mojej wypowiedzi nie ma przykladow na to ze HP jest satanistyczny, poniewaz ja tak wcale nie uwazam. A z ta Rowling chodzi mi o to, ze caly swiat pokochal HP, dlatego ze niesie on ze soba cos wiecej, niz tylko pusta historie o czrodzieju. Ale niestety zawsze trafi sie ktos, kto bedzie widzial w tej powiesci cos zlego. Zastanow sie mati, zanim cos napiszesz bo naprawde twoje wypowiedzi sa miejscami zalosne. Poza tym, czemu wreszcie nie podasz przynajmniej kilku dowodow na to ze HP jest powiescia satanistyczna? Spytaj mamy albo ksiedza, bo widze, ze sam nie potrafisz. :(

Sebsi_88

Przykładów na to że harry potter to w niektóorych momentach powieść satanistyczna , choćby to że Tę dwuznaczność postrzegamy także w symbolu węża, który jako przebrany szatan kłamliwie obiecuje nieśmiertelność. Takie skojarzenia uwzględnia początkowo Rowling w ideologicznej architektonice swojej powieści. Sprzymierzeńcami Voldemorta-diabła są przecież wąż Bazyliszek - zabity przez Harry'ego Pottera, oraz wąż Nagini - zabity przez Newille'a Longbottoma. Węże okrążające diabła Voldemorta wywołują przede wszystkim negatywne skojarzenia. Ale tak naprawdę jest to przekaz egzoteryczny, czyli dla niewtajemniczonych prostaków rodem z tradycji chrześcijańskiej, gdzie wąż jest "typowym" diabłem. Inaczej w tradycji ezoterycznej, która jest dla Rowling i jej przyjaciół wolnomularzy jedynym poprawnym punktem widzenia. Jest jeszcze wiele dowodów na to że harry potter nieświadomie wpaja prosto mówiąc "złe rzeczy" , a jeśli twierdzisz , że harry potter nie niesie ze sobą pustej historii o czarodzieju , to przedstaw mi chociarz 2 wartości które zostały użyte w harrym potterze , bo myśle że nie ma w nim ŻADNYCH wartości .

mati1313

No dobrze, przedstawię argumenty, ale najpierw chciałem się spytać, czy piszę z Tobą, czy z Wikipedią lub z Natankiem, bo sam chyba tego nie wymyśliłeś, co? "Użyte" wartości w HP? na przykład, że "Nieważne na jaki model latającej miotły cię stać"-postawę tą symbolizowali Dursleyowie i Malfoy. HP niesie ze sobą ważne i mądre przesłanie, potępia konsumpcyjny styl życia i postawę: "jestem od ciebie lepszy, bo jestem czystej krwi". HP jest dla mnie pewnym symbolem walki z rasizmem. I nawet nie próbuj porównywać węże w HP do symbolu szatana, bo mamy wolność religijną i osoby niewierzące, ateiści nie uznaliby takich argumentów. Twierdzenie, że HP jest satanistyczny wywodzi się tylko od religii, która można powiedzieć dominuje w Polsce i niestety ciemnogród ciągle jest w aktualny, realny i obecny w naszym życiu. Równie dobrze możesz mówić o wężach z "Indiany Jonesa" jako wytworach szatana i twiedzić, że za obejrzenie filmu powinno się iść do piekła. I proszę, żebyś nie mieszał religii chrześcijańskiej do literatury fantastycznej, bo te dwie rzeczy nie idą ze sobą w parze. Wiem, że się ze mną nie zgodzisz i szanuję to, bo mamy wolność słowa i każdy ma prawo do własnego zdania. Proszę jednak, abyś i Ty uszanował moje zdanie i rozpatrzył argumenty.

Sebsi_88

Rozmawiałeś ze mną a nie z wikipedią , argumenty wykorzystałem od ks. Aleksandra Sokołowskiego który w moim przekonaniu jest jednym z najmądrzejszych księży w Polsce to raz . A zgadzam się z tym że literatura fantastyczna i religia nie wiążą się ze sobą , ale w HP jest o wiele więcej dowodów na które aż trudno uwierzyć że to "tylko przypadek" , i wystarczyło by sobie kupić chociarz jedną mądrą książkę ks. Aleksandra Sokołowskiego (z tego co piszesz wynika że raczej nie czytałeś takiej książki) żeby zobaczyć ile jest w dzisiejszych czasach zagrożeń duchowych to dwa . Szanuje twoje zdanie na teman HP to trzy. Hej !

mati1313

Nie mam książki ks. Sokołowskiego, ponieważ jestem ateistą i nigdy nie czytałem jego wypowiedzi, więc nie mam wyrobionego zdania na temat jego inteligencji i wiedzy na temat HP. A właściwie to skąd on wie wszystko o HP? Czyżby go czytał? Ojej, oby nie, bo to by strasznie źle o nim świadczyło, no chyba że się wyspowiadał zaraz po lekturze. A i chętnie bym posłuchał o tych "zagrożeniach duchowych". To takie zagrożenia typu - gdy będziesz w kościele, uważaj żeby cegła nie spadła ci na łeb? I naprawdę bawi mnie twoje przekonanie o tym, że ktoś jest bardzo mądry tylko dlatego, że napisał 100 czy 200 stron na temat satanizmu w HP. A czemu ks. Sokołowski nie przeczytał wypowiedzi Rowling na temat wiary? Wie, że ona jest bardzo religijną osobą? I w 7 tomie zamieściła wątek zmartwychwstania, co tylko dowodzi że, autorka raczej nie pochwala satanizmu. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź!

Sebsi_88

Jesteś ateistą!? Nie wiedziałem . Zamknijmy tą rozmowe , bo jak widzę jak mówisz o księżach, to żal mi cb, i nie chcę mieć z tb nic wspólnego . Jedyne czego jestem ciekaw, to to , że jesteś ateistą , a niby skąd wiesz tyle o katolikach ? Czekam na odp.

mati1313

Tak, jestem ateistą i nie widzę powodu do wstydu a tym bardziej do żalu. A tyle wiem o katolikach, bo w przeciwieństwie do ciebie nie jestem nierozgarniętą kupą łajna, której wiedza ogranicza się do dennych książeczek pseudofilozofów i trudnych słów podpowiedzianych przez ciotkę ze strony matki. No ale skoro cię dziwi, że jestem ateistą, a tyle wiem o katolikach, no to tylko źle o tobie świadczy. :( Nie czekam na odpowiedź, bo nie zależy mi bardzo na rozmowie z kimś takim, ale jak odpowiesz, ja na pewno tego nie przemilczę. :{

Sebsi_88

Uwierz mi , wystarczy wejść na mój profil , żeby zobaczyć że nie czytam "płytkich książek" :-)

mati1313

Profil na Filmweb?

mati1313

Z całym szacunkiem, ale akurat to, jakie filmy oglądasz nie ma wiele wspólnego z tym, po co sięgasz w księgarniach. Poza tym, zależy, co nazywasz płytkimi książkami? Kubusia Puchatka? Czy może coś z horroru- Muminki? Pochwal się proszę, śmiało, powiedziałbym WIĘCEJ WIARY, ale ateiście nie wypada :) Aha, przepraszam, że wczoraj nie odpowiadałem, ale zwyczajnie wyczerpał mi się dzienny limit wypowiedzi i sądzę, że i Tobie się to zdarzyło :{ Pozdrawiam :{

Sebsi_88

Od muminków aż po piękny umysł i pachnidło :-)

mati1313

Osobiście wolę kryminały i przygodowe, ale muminkami też nie gardziłem :)

Sebsi_88

Nie mogę pojąć jak ktokolwiek wierzy w połączenie satanizmu+HP (choć bardziej zadziwia mnie szatańska strona Hello Kitty!). Przytoczyłeś argument mówiący, że bazyliszek jako wąż jest symbolem szatana. Nawet jeśli był to celowy zabieg Rowling (w co szczerze wątpię) to chyba dobrze, że te "szatany" są po stronie Voldemorta, co? W końcu HP jest tym, który zabija bazyliszka. Dobro zwycięża zło. Miłość i przyjaciele ponad wszystko. Tych dobry stron oczywiście szanowny ks. Sokołowski nie zauważył.

just_bee

Zgadzam się z Tobą :)

mati1313

Te Twoje pogardliwe typologizowanie ludzi oglądających Harry'ego jako "nierozumiejących wieczornej pogody" jest strasznie zabawne przy Twoim "chociarz", "cofnołeś" i "przejżałem".

Trochę pokory, typie.

miXUE

E tam, nie warto się z nim kłócić, albo troll albo coś co można nazwać katolem, bo na pewno nie katolikiem

karolina_foligowska

Ale czy warto tak się tu spinać?

miXUE

True :)

miXUE

W ogóle trochę za dużo agresji na tym forum

mati1313

Czyli innymi słowy uległeś ILUZJI stworzonej przez ks. Aleksandra Posackiego (Panie Znawco, to ks. Posacki jest autorem książki "Harry Potter i okultyzm", a nie wymieniony przez Ciebie ks. Sokołowski), który w swoim dziele niemalże nieustannie przeinacza i nadinterpretuje treść "Harry'ego Pottera".

Na Twoje nieszczęście nie jestem ateistą (jestem niewierzący choć wychowywano mnie w wierze katolickiej, przez to nie możesz mi zarzucić, że nie rozumiem wiary katolickiej czy też że krytykuję ją z nienawiści) i tak się składa, że czytałem Pismo Święte, a także PRZEJRZAŁEM (patrząc na Twoje liczne błędy w pisowni ciężko jest mi uwierzyć, że przeczytałeś w swoim życiu jakąkolwiek książkę, ale nie będę się na tym skupiał, bo poniżanie Cię nie jest moim celem) w/w publikację ks. Posackiego. Słuchałem również jego kazania na temat szkodliwości "Harry'ego Pottera" i zapoznałem się z tym oto artykułem którego autorzy inspirowali się m.in. książką "Harry Potter i okultyzm".

http://www.petrus.kielce.opoka.org.pl/pliki/pdf/Harry_Potter_bohater_wart_naslad owania_czy_nie.pdf

Tenże artykuł jest idealnym dowodem na to, że każdą książkę i postać można przedstawić w złym świetle jeśli tylko umiejętnie wyciągnie się kilka zdań z ogólnego kontekstu, przeinaczy kilka faktów czy też posunie się do dalekiej nadinterpretacji...

Więc posłużę się orężem samego ks. Posackiego i zarzucę najważniejszej dla Was książce ("Biblii") niekonsekwencję i nieścisłość:
Proszę, odpowiedz mi: Czy według katolików Bóg jest istotą wszechwiedzącą, trwałą i niezmienną ?
Jeśli jest wszechwiedzący to znaczy, że nie musi dążyć do samodoskonalenia, bo już jest doskonały. Jeśli jest trwały i niezmienny to nie zmienia się, nie ewoluuje, bo już jest idealny - jest rozwinięty do tego stopnia, że dalszy Jego rozwój jest niemożliwy. Skoro tak, to może wytłumaczysz mi jakim cudem istota, której rozwój i wszelkie zmiany nie dotyczą tak drastycznie ZMIENIA swoją postawę wobec ludzi na zaledwie kilkuset stronach ?
Dlaczego Bóg z tyrana, który masowo morduje ludzi, którzy w Niego nie wierzą, nie słuchają Go (potop, Sodoma, plagi egipskie) i który wystawia swoich najgorliwszych wyznawców na ciężkie, mordercze próby (Hiob, Abraham) zmienia się nagle, bez większego powodu, w dobrego, miłosiernego Ojca gotowego poświęcić swojego Syna (czyli samego siebie, idąc tropem słów "trzy osoby boskie w jednej osobie") żeby zbawić tych samych ludzi, których wcześniej mordował (czyt. nieposłusznych, niewierzących) ?

Ks. Posacki kieruje swoje dzieło nie do czytelników "Harry'ego Pottera" lecz do ludzi, którzy tejże książki nigdy nawet w rękach nie mieli (głównie do rodziców) i dzięki temu może śmiało zniekształcać treść tej książki i zasiewać w głowach swoich odbiorców paranoję, że J.K.Rowling namawia dzieci (czytelników) do satanizmu i związanych z nim obrzędów... Powiedz mi, czy przed lekturą "Harry Potter i okultyzm" chociaż raz przyszło Ci do głowy wzięcie udziału w jakimś obrzędzie okultystycznym ? Czy chciałeś zgłębiać tajniki wróżbiarstwa, spirytyzmu, krystalomancji ?
Gdyby zadać te pytanie wszystkim czytelnikom "Harry'ego Pottera" znakomita większość (jeśli nie wszyscy) odpowiedziałaby NIE.
Ks. Posacki tworzy problem tam gdzie go nie ma. Twierdz, że dzieci mogą ulec fascynacji okultyzmem, choć wcale się tak nie dzieje. Zasiewa w głowach swoich czytelników PARANOJĘ.

Ponadto sam ks. Posacki obraża swoją własną wiarę. Bo czy wiara katolicka jest silna skoro może jej zagrozić zwykła książka dla dzieci... ?

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na odpowiedź.

TomMarlboroRiddle

Dobra dobra , sorry za pisownię na tym akurat sie nie skupiam nie chce mi sie juz użerać z fanami harrego pottera , bo widzę ze współcześni ludzie sa uparci jak osły . Prosze juz mi nie pisac "rani sam swoja wiarę" "po twojej pisowni wynika " itp itd i nudzi mnie ciagle odpowiadanie na odpowiedzi ze sie mylę , ze Harry Potter jest wspaniały i genialny , bla bla bla, i widzę ze potraficie sie ze mna kłócić do oporu i uprzejmie prosze o nieodpowiadanir mi juz na temat garego oldmana . Dziekuje i dobranoc

mati1313

Nie wiem czym się kierowałeś wszczynając w ogóle taką dyskusję, nie posiadając nawet argumentów popierających Twoje zdanie...

mati1313

Gdy pierwszy raz usłyszałem ze w hp są jakieś satanistczne wątki to myślalem ze to troll. Ale ty typie mnie zniszczyłeś XDD Jak można być takim naiwniakiem

kuba12084

Hej, zakończymy ten temat, proszę, bo aż mi wstyd że dwa lata temu mogłem takie głupoty wypisywać xD sorry!

Olusia4898

A ja nie nawidzem syriusza ani na filmie ani w ksionżce.aktor mnie nie denerwuje a syriusz tak

gosiagosia333

Radzę najpierw poczytać słownik :/

Olusia4898

jest fenomenalny w tej roli, bo jest dobrym aktorem, Racja. Ale ma wiele 100x lepszych ról niż Czarodzieja.

alex_29_filmweb

Dzięki niemu Syriusz jest taki niesamowity. Książki czytałam wcześniej niż oglądałam film i w książkach Syriusz nie robi aż tak dużego wrażenia, ot po prostu postać drugoplanowa. W filmie dzięki Oldmanowi postać Syriusza jest właśnie taka wyrazista.

Olusia4898

Moim zdaniem jego najlepsza rola to Beethoven w Wiecznej miłości. Myślę, że mało ludzi w Polsce zna ten film, a dla mnie )miłośnika muzyki klasycznej) ten film to małe arcydzieło, a Oldman jest w nim genialny.

Olusia4898

Bardzo fajnie zagrał. Btw: Jak zwykle musiała się z lekkiego, przyjemnego tematu zrobić ideologiczna papka. Co za życie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones