Hugh JackmanI

Hugh Michael Jackman

8,6
78 799 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Hugh Jackman

Moim zdaniem byłby idealnym Geraltem z Rivii w powstającej (podobno?) ekranizacji Wiedźmina, trochę tego cynicznego poczucia humoru pokazał już jako Wolverine. Aczkolwiek obawiam się, że nie ma na to wielkich szans...

dado0

Tak, film jest już w produkcji. Mało tego, ponoć jakiś bardzo znany hollywoodzki aktor sam się zgłosił do roli. Może on? ^^ lecz tak jak ktoś to już napisał "Hugh jest za przystojny do tej roli" :D

kamkaa1

W roli Geralta odnalazłby się fantastycznie. Co prawda pewnie zmiana 6 pazurów na 2 brzytwy nie przypadłaby mu do gustu (bo to znowu pewien wzorzec postaci, który zaszufladkuje go na całe lata pośród pięknych, brodatych i do tego cynicznych twardzieli), ale jego umiejętność grania tego typu postaci byłaby nieoceniona. Tak dla Jackmana jako Geralta.

Ale jak znam hollywood, to obawiam się, że mogą próbować ugrzecznić Geralta (bez naszych narodowych słów Geralt będzie połową Geralta) lub rozpieprzyć fabułę. Lepiej będzie dla tej produkcji wymyślić całkiem nowy, osobny story-line niż próbować wykorzystać sagę wraz z opowiadaniami, bo każdy będzie chciał napakować contentu, a wyjdzie koszmar jak ten nasz z 2000 roku. Wtedy nie uratował produkcji Żebrowski, teraz nie uratowałby jej nawet Jackman. Chociaż mokre majtki u pań pewnie dałyby radę uratować chociaż budżet, ale szmira pozostanie szmirą. Geralt musi dostać parę rzeczy: na dobry początek kategorię wiekową 'R', nasz słownik i równie cyniczną partnerkę, która by mu mogła zawtórować jako Yennefer.

Piotrr1996

Dlatego widziałabym w roli Yenn, Evę Green Idealna.Masz rację co do zupełnie nowej historii. Tak jak fajnie to wymyślono w przypadku gier. Akcja po zakończeniu sagi książkowej. Ale jako wielka fanka "Geraltowej kompanii", nie wyobrażam sobie nigdy nie zobaczyć na ekranie Jaskra, Milvy, Regisa czy Cahira i Anguleme. W przypadku angielskojęzycznej wersji hollywoodzkiej nasz polski słownik jest niestety niemożliwy. Jeżeli chcemy dostać porządny film o Geralcie, który zdobędzie rozgłos, a nie ukrywajmy-jest on potrzebny bo to furtka do kolejnych części, to musimy się pogodzić z faktem, że Geralt będzie władał płynnym angielskim.. Dltaego też uważam, że nad produckją powinien stać z batem Sapkowski, by zachować chociaż tę "słowiańskość" albo jacyś hmm.. specjaliści od sagi(nie wiem jak to nazwać, przepraszam). Da się. Nie wiem czy oglądałeś serial Vikings. Tam klimat jest dla mnie typowo nordycki, surowy i mroczny. Naprawdę porządne i precyzyjne wykonanie. Dlaczego by się nie dało w przypadku Wiedźmina? Też się boję, że wyjdzie syf albo Wiedźmin straci klimat, ale no cóż... W końcu ktoś się za to zabierze i mam nadzieję, że będzie wiedział co robi. Niepokoi mnie jedynie fakt, że to co przygotowuje Bagiński będzie filmem. Jednak chciałabym zobaczyć ekranizację sagi w formie serialu. Wątków w sadze jest BARDZO dużo a postacie barwne i żeby to miało ręce i nogi, widziałabym serial chociaż 5 sezonów w tym 10 odc po 60min każdy.

kamkaa1

Zgadzam sie ze wszystkim

Ladyofanarchy

Dodatkowo bardzo ważnym elementem, jak ktoś już gdzieś napisał, jest nie zrobienie z tego gniotu przeładowanego CGI . Trzeba ograniczyc technikę komputerową na rzecz NATURALNEJ scenerii i tutaj pojawia się otwarta brama dla Polski. Nasz kraj ma do zaoferowania naprawdę przepiękne miejsca gdzie można by kręcić serial: Pieniny, Słowiński Park narodowy(jako pustynia Korath), Tatry, Puszcza Białowieska, Roztoczański/Karkonoski/Jurajski/Bieszczadzki i wiele innych Parków Narodowych... Skellige-Norwegia, Toussaint- Prowansja ale nadawałaby by się również Toskania. Myślę, że bardzo nadawały się tez Nowa Zelandia gdzie kręcony był LoTR. I wtedy można kombinować z efektami aby komputerowo usunąć wielkie miasta, i dodać takie stylizowane na średniowiecze. Robili tak przecież z Dubrovnikiem w GoT. Z pomoca CGI "powiększyć" krajobraz, więcej kwiatków, gór drzew itd.

kamkaa1

Biorąc pod uwagę wielkość Stanów i to, że leżą w kilu strefach klimatycznych, wydaje mi się, że Polska nawet w 1/10 nie ma tylu ciekawych plenerów, które można znaleźć w USA.

sb78

Tak, ale są miejsca w PL, które moim zdaniem bardziej pasują w "słowiańsko-celtyckie" klimaty. Wszystkie wymienione wyżej, ale USA w ostateczności też by było ok.

kamkaa1

Z tego co wiadomo to nie będzie filmu a serial wiedźmin i jest ona etapie bardzo bardzo wstępnym także wszystko możliwe, moim zdaniem pasowałby do wiedźmin.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones