Joe WrightIV

7,4
2 059 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Joe Wright

Bardzo mi się podoba jak w swoich filmach podkreśla napięcie między bohaterami. Kamera
skupia wtedy na ich dłoniach. Wykorzystał ten chwyt w "Pokucie", "Dumie i uprzedzeniu" i
"Annie Kareninie". Czy ktoś poza mną to zauważył?

zuza_k

Taa... Przemysław Kapela w swoim ostatnim artykule o kinie Wright'a.

FilthyFury

nie czytałam tego artykułu

zuza_k

Ja ogólnie uwielbiam to jak ujmuje detale, zbliżenia na dłonie, oczy, buty, coś niesamowitego. Pejzaże też zawsze przepiękne.
Jeśli chodzi o dłonie to nie chodzi chyba tylko o wzajemne relacje między bohaterami ale ogólnie o emocje. Poddenerwowany Robbie przed kolacją u Tallisów bawi się zapalniczką, zdenerwowany Karenin pyka palcami itd.

DEPPort_to_BURTONland

Rzeczywiście inne emocje też, jakoś wczesniej nie zwróciłam na to uwagi. To jest właśnie świetne, bo ja lubię jak reżyser przywiązuje wagę do szczegółów

zuza_k

też zauważyłam to w "Dumie..." i "Annie..." - coś pięknego! właśnie przeszukuje internet, żeby jeszcze raz zobaczyć tą scenę z "Anny...", kiedy ona idzie za Wrońskim i podaje mu ręce, niestety nie mogę znaleźć i już mi się kończą pomysły, jakie hasła wpisywać ;) a dzisiaj przede mną seans "Pokuty" - już nie mogę się doczekać, tym bardziej przez Twój post!

zuza_k

Moglibyście mi przypomnieć, którym momencie "Dumy..." jest to zbliżenie na dłonie ?

MaMich

Musiałabym obejrzeć jeszcze raz film żeby wskazać dokładny moment w filmie. Wydaje mi się, że była to scena w której Darcy pomaga wysiąść Elizabeth z powozu. Ale pewna nie jestem.

zuza_k

a faktycznie, pamiętam. A potem Pan Darcy zaciska pięść, czy coś w tym stylu.

MaMich

To było w momencie kiedy Darcy pomaga Lizzy wsiąść do powozu po chorobie Jane, a potem jakoś rozprostowuje dłoń, którą jej dotknął. :)

MaMich

i jeszcze w momencie ich spotkania w Pemberley. jak Lizzy schodzi po schodach. :D

zuza_k

I jeszcze pod koniec filmu gdy na polu przed domem Bennetów wczesnym rankiem pan Darcy wyznaje Elizabeth miłość, a ona w odpowiedzi mówi "Dobrze", chwyta go za dłonie, unosi do ust, chucha na nie i mówi "Zmarzły Panu dłonie".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones