Joe WrightIV

7,4
2 048 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Joe Wright

Niemal wszystkim filmom kostiumowym, których nie zrobił Wright, czegoś brakuje. I nie narzekam
na "wszędobylskość " Keiry. Może to właśnie jej tam brakuje. Powinien zrobić swoją wersję
Przeminęło z wiatrem. Teraz kamera ma większe możliwości, a Joe na pewno zachowałby dawny
klimat. Skoro porwał się na literaturę rosyjską, amerykańska tym bardziej nie powinna mu
sprawić trudności.

chicquita

Uważam, że świetnie by mu wyszło "Przeminęło z wiatrem", ale tylko gdyby głównych bohaterów grali ci sami aktorzy. Bez Vivien Leigh i Clark'a Gable'a to nie byłby już ten sam film. Oni stworzi kultowe postaci, a same efekty bez legendarnych Scarlett O'Hary i Rhett'a Butlera nie przyniosłyby według mnie takiej popularności. Nawet ja bym do tego podeszła z dystansem. Chociaż tym, którzy nie widzieli filmu z 1939 roku, z pewnością spodobałaby się nowa wersja :) takie jest moje skromne zdanie ;)

Idka_393

Nie sądzę - owszem - że zrobiłby coś lepszego niż mamy, a jedynie, że dałby radę i ta wspaniała historia znów byłaby w kinach. Tyle kultowych powieści było ekranizowanych po kilka (a może i kilkanaście) razy. A "Przeminęło z wiatrem" każdy boi się tknąć, bo sukcesie jaki odniosła pierwsza adaptacja. Aż mnie to śmieszy, jak bardzo brakuje im odwagi.
Zgodzę się z Tobą, że bohaterowie stworzeni przez Vivien i Clark'a są nie do podrobienia. Ale dzięki nim ten film jest historią oddzielną, jest filmem "Przeminęło z wiatrem", a nie ekranową wersją powieści - sam w sobie jest legendą - tak to czuję. Joe nie podrabiałby filmu, tylko pokazał swoją wizję tego skarbu literatury ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones