Leonardo DiCaprio

Leonardo Wilhelm DiCaprio

9,0
255 817 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Leonardo DiCaprio

Moim zdaniem powinien dostać co najmniej cztery Oscary za " Co gryzie Gilberta Grape'a" "Wyspa Tajemnic" "Wilk z Wall Street" "Wielki Gatsby" może i nawet pięć wliczając film "Incepcja"

Alaric_Saltzman

Moim zdaniem Al Pacino powinien dostać za: "Scarface", "Ojciec chrzestny II", "Adwokat diabła", "Sprawiedliwość dla wszystkich", a Fonda za "12 gniewnych ludzi", "Pewnego razu na dzikim zachodzie", można tak wymieniać bez końca.

RustyRyan

Dokładnie. Więc można podsumować że te Oscary to jeden wielki BUBEL :)

RustyRyan

Popieram :-)

użytkownik usunięty
RustyRyan

Drewniany Al mógłby dostać co najwyżej z grzywki. Oscara to może za Pinokia.

drewniany Al? To pokaż jak twoja japa wygląda mistrzu prawactwa liżący stopy swojego fuhrera.

Alaric_Saltzman

Za 'wyspe tajemnic' absolutnie mu się należało !!!!1!!1

Alaric_Saltzman

cenie di caprio ale za zaden z nich mu sie nie nalezalo

sobol1237

Prawda nie jest zły ale zawsze coś zepsuje

kakakakakak

sam coś psujesz pajacu

kakakakakak

Konkrety?

użytkownik usunięty
sobol1237

DiCaprio a nie di caprio.

Alaric_Saltzman

zdecydowanie...ale nie oszukujmy sie Oscary, to kpina.

Alaric_Saltzman

Incepcja i Wielki Gatsby? Serio? Jestem wielką fanką DiCaprio od dawna, zanim jeszcze zaczęła się ta Oscarowa parodia stworzona przez 'fanów' z nim w roli głównej.
1. Incepcja to dobre, rozrywkowe kino, i taka sama była rola Leo w tym filmie. Wielki Gatsby to szmira wg mnie, nie cierpię Luhrmana i mam nadzieję, że Leoś więcej u niego nie zagra. Z żadną z tych ról nie należał się Oscar
2. Było kilka o wiele lepszych filmów z Leonardo (wyspa i Gilbert to jedno, ale infiltracja, krwawy diament, aviator, zlap mnie jesli potrafisz- czyli wszystkie oprócz dwóch ww.)
3. Kogo w ogóle obchodzi czy będzie miał Oscara czy nie. Mam nadzieję, że go nie będzie mieć. Oscary to polityczna, przereklamowana nagroda, która już dawno temu straciła na wartości. Tylko dodaje to koloru jego osobie.
4. Gorzka prawda jest też taka, że w wielu przypadkach Leo miał pecha do nominacji. Np ostatnia za Wilka razem z Matthew M.. Rola Leosia- ekstra, cud miód i orzechy, ale McConaughey wcale nie był gorszy, a że film był o AIDS i miał wątek gejowski, to wybór dla dziadków z Akademii był prosty. Zwłaszcza, że Leoś ma długą i skomplikowaną relację z tą nagrodą :P
Obejrzyj inne filmy, jeśli jeszcze ich nie widziałes, moim zdaniem są o wiele lepsze

Zamsz_i_Nubuku

od dawna to piszę na różnych forach że Oscar to tandeta dla żydo-komuny Amerykańskiej nic więcej a to, że sobie galę robią i media żydowskie w innych krajach podsycają tę propagandę to oczywiste. Więc lepiej żeby nie dostał zasadniczo to nie wiem po co tam chodzi.

Nie zapominajmy o Chłopięcym świecie i Przetrwać w Nowym Jorku .

Zamsz_i_Nubuku

No to za miesiąc straci kolory, a ty będziesz musiała jakoś znieść ten fakt, że DiCaprio jednak Oscara ma, a ten niby hejt ze strony Akademii to jeden wielki mit. Będzie ciekawie, bo nagle wszyscy zmienią zdanie i stwierdzą, że Oscary jednak są fajne i sprawiedliwe.
O ile pamiętam, to DiCaprio przegrywał z takimi osobami, jak Forest Whitaker ("Ostatni król Szkocji") i Jamie Foxx ("Ray").
Prawda jest taka, że w tym roku po raz pierwszy w swojej karierze jest murowanym faworytem i ma już Oscara w kieszeni.

NickError

Dopóki gra dobrze i w ciekawych filmach to mi to wisi, czy on ma Oscara, czy nie ma, więc określenie 'bede musiała znieść' jest przesadzone :-)

Alaric_Saltzman

I za produkcję "Virunga". Za tę produkcję ma u mnie niezmienny szacunek.

Alaric_Saltzman

Oscary nie mają nic wspólnego z talentem ( wyjątek stanowi tylko Daniel Day Lewis i Meryl Streep), ale z poglądami i polityką. Oscary dostają aktorzy, którzy przez lata grają w byle czym( Hale Berry, Gwyneth Patrow itp.), aż zdarzy im się rola, która przypadnie do gustu Akademii. Leo ma za dużo świetnych ról, filmów, jest kasowym aktorem i podoba się pięknym kobietom.

Nuno33

akurat Meryl Streep nie jest tym wyjątkiem bo to promowana badziewiara

Nuno33

100% Racja. Wystarczy dodać, że Oscary mają takie beztalencia, jak Marlon Brando, Dustin Hoffman, Jack Nicholson, czy też Katharine Hepburn, a taki tuz, jak DiCaprio, nawet jednego. Dodam jeszcze, że zamiast niego w 1994 dali Oscara temu wieśniakowi Tommy Lee Jonesowi, który wziął się tam nie wiadomo skąd.

Alaric_Saltzman

za Titanica jak najbardziej też

markin

Co gryzie Gilberta...powinien być Oscar, ale nie dostanie bo nie jest Żydem...chyba, że za całokształt.

Nuno33

Amen

Nuno33

To De Niro też Żyd?

NickError

Był taki okres w Hollywood gdzie nagradzano za talent, ale to było dawno temu. Teraz uznanie w postaci Oscara za talent trafia się niezwykle rzadko.

Nuno33

Widziałeś może "Największe widowisko świata" albo "Melodię Broadwayu"?

NickError

Nie wiem czy jest czy nie jest Żydem.

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

Moim zdaniem Leo powinien dostać już trzy Oscary: pierwszoplanowa za ,,Wyspe Tajemnic'' drugoplanowe za ,,Co gryzie Gilberta Grape,a'' i ,,Django''

Alaric_Saltzman

Ahah, ale kisnę z internetowych fanbojów DiCaprio, a ten komentarz jest jeszcze bardziej genialny, jeśli weźmie się pod uwagę, że... "Wilk z Wall Street" i "Wielki Gatsby" są z tego samego roku i dodatkowo "Incepcja" i "Wyspa Tajemnic" też z tego samego. Eheh, za wszystko mu dać Oscary, powinien mieć ich 30, najlepszy aktor w historii. Beka. Jedyne co mu się należało, to za "Co gryzie..." and that's it. Sam go lubię i cenię, ale w każdym innym roku była zwyczajnie lepsza konkurencja. Fanboje o dziwo tego nie rozumieją, mam wrażenie, że oglądają tylko filmy z Leo.

Co jeszcze lepsze jest w fanbojach DiCaprio, to to, że nawet film nie miał premiery, a ci już piszą, że "JAK TERAZ NIE DOSTANIE OSCARA, TO TA NAGRODA JEST G. WARTA" - masa takich komentarzy jest np. pod "The Revenant" i była w ostatnich filmach Leo. Całe jego forum jest zaśmiecone postami o Oscarach...

Alaric_Saltzman

Dodałbym jeszcze "Przetrwać w Nowym Jorku". To jak gra uzależnionego od narkotyków młodego pisarza jest genialne. Jeśli ktoś nie oglądał, naprawde polecam.

daniel002pl

Jeden z jego najlepszych j najbardziej przyjmujących filmów. Rola warta Oskara.

Alaric_Saltzman

powinien dostać za 2 filmy , Aviator i Django, jak narazie najlepsze jego role

Alaric_Saltzman

Przede wszystkim za Infiltracje powinien dostać Oskara.Tyle w temacie ;)

Alaric_Saltzman

Nie powinien nic dostać bo nie umie grać. Granie upośledzonej osoby to jego rola życia, poza tym jedyne co mu wychodzi to darcie mordy.

Alaric_Saltzman

Od razu dziesięć.

Alaric_Saltzman

Ta mierna imitacja aktora nie zasługuje na ani jednego Oscara. I mam szczerą nadzieję, że takowego nie dostanie, bo już taki Tommy Wiseau jest bardziej wiarygodny jako reżyser, niż DiCaprio jako aktor.

GarvinSitho

Dobre :D

Alaric_Saltzman

Dostanie za "Zjawę"

Alaric_Saltzman

Za wyspe tajemnic, Wielki Gatsby i Incepcje nawet nie miał nominacji więc jak miał dostać jak
zawsze co najmniej 5 nominowanych było z lepszymi rolami.
Za jego 4 role, kiedy był nominowany zawsze był niżej notowany.
Nabliżej oskara był za Wilka z Wall street - brakło niewiele głosów.

Wymieniłeś ponadto kilka filmów za które mało się go docenia, a ominąłeś role którymi zachwycał.
Najlepsze jego kreacje to:
Co gryzie Gilberta Grape'a 1993 - nominacja do oskara
Aviator 2004 - nominacja do oskara
Inflirtacja 2006
Krwawy diament 2006 - nominacja do oskara
Wyspa tajemnic 2010
Django 2013
Wilk z Wall Street 2013- nominacja do oskara
Zjawa 2015 (na 90% oskar)

Nie sądzę, by był poszkodowany. Było już kilku lepszych aktorów, którzy nigdy nie dostali statuetki np:
Peter O'Toole 8 nominacji i tylko oskar honorowy, ale to nie to samo oraz Richard Burton 7 nominacji.
Póki co Di Caprio nie idzie stawiać na równi z takimi aktiorami jak Marlon Brando, Paul Newman, Jack Nicholson,
Dustin Hoffman, A.Hopkins, De Niro, Al Pacino czy Daniel Day-Lewis.
Oni w czasach swej świetności stworzyli lepsze kreakcje. Charakteryzowała ich naturalność, wszechstronność i charyzma.
Leo idzie w dobrym kierunku, aczkolwiek wybierał role zbyt ostrożnie i skrupultnie jakby obawiał się większych wyzwań i
zbyt wielu to widziało.

returner

Al. Pacino ma Oscara za Zapach kobiety, De Niro ma 2 Oscary.

majkalipcowa

Potrafisz czytać ze zrozumieniem ? Porównanie było tylko z P.O'Toolem i R.Burtonem o to kto jest najbardziej poszkodowany jeśli chodzi o brak statuetki. Skala talentu dość porównywalna z Leo.

Niżej wymienieni aktorzy Marlon Brando, Paul Newman, Jack Nicholson,
Dustin Hoffman, A.Hopkins, De Niro, Al Pacino czy Daniel Day-Lewis to był kontrast,
że na ich tle Di Caprio nie jest aż tak wybitnym aktorem. Wymieni mają oskary od dawna.
Brando (2), Newman (1), Nicholson (3), Hoffman (2), Hopkins (1), De Niro (2), Al Pacino (1), Day-Lewis (3)
Newman dostał oskara dopiero przy swojej 8 nominacji, a miał ich razem 10. Też długo czekał.

Alaric_Saltzman

Plus jeszcze za Critters 3 i Niebiańską plażę.

Alaric_Saltzman

Nie przesadzaj z tymi Oscarami dla DiCaprio.

'Incepcja" i "Wyspa tajemnic" są z tego samego roku, więc miał dostać dwa? poza tym Oscara w tym roku zdobył Colin Firth z genialną role w "Jak zostać królem"

"Wilk z Wall Street" - Tutaj zagrał naprawdę świetnie, ale nie można zarzucać błędu Akademii ponieważ Matthew McConaughey (Witaj w klubie) zagrał równie świetnie jak nie nie lepiej.

Powinien dostać statuetkę Oscara za role w " Co gryzie Gilberta Grape'a"

Jest wielu dobrych aktorów, którzy nie dostali Oscara. Jak dla mnie zdobycie Oscara nie zmienia zbyt wiele.

Alaric_Saltzman

Za incepcję powinien dostać już dawno oskara.

Alaric_Saltzman

Mam mieszane uczucia co do nadchodzących Oscarów. Z jednej strony chciałbym żeby Leo dostał w końcu Oscara. Z drugiej jednak strony nie uważam, że rola w Zjawie aż tak na to zasługuje. Oczywiście spośród wszystkich nominowanych jak najbardziej, ale ogólnie ta rola jakąś szczególną nie była. Znacznie bardziej zasługuje chociażby za Wilka z Wall Street czy Gilberta. To były prawdziwe role Oscarowe. Więc cieszyć się będę gdy wygra ale dostanie ją tylko dlatego, że miał słabych konkurentów, a nie dlatego, że rola była zjawiskowa.

Alaric_Saltzman

Wielki Gatsby i Wilk z Wall Street to ten sam rok podobnie jak Incepcja i Wyspa tajemnic.


Ja osobiście dałbym mu dwie statuetki. Za drugi plan "Co gryzie GG" i na rolę wiodącą w "Wilku..."

Zawsze trzeba patrzeć na konkurencję jaka była w danych latach. Ludzie często to ignorują.

Alaric_Saltzman

NO i jeszcze należy wliczyć "Przetrwać w Nowym Jorku".

Alaric_Saltzman

Pany oni za te filmy nawet globów nie mają a co dopiero oskary :p

użytkownik usunięty
Alaric_Saltzman

Kto nie ryzykuje, nie zyskuje. Ten cytat dobitnie uczepił się Dicaprio.
Chociaż... On zyskał kupę szmalu.

Alaric_Saltzman

I jeszcze ,,Złap mnie jeśli potrafisz"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones