Marlon Brando

Marlon Brando Jr.

8,6
34 286 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marlon Brando

Ogromny talent, niesamowitą charyzmę, olbrzymią ekspresję i za młodu powalającą urodę (w "Tramwaju zwanym pożądaniem" wyglądał po prostu obłędnie. I mówię to jako facet Ps. nie jestem gejem)

dejwid_filmweb

Był okropnie nieszczęśliwym człowiekiem już od samego dzieciństwa,więc nie miał tego najważniejszego w życiu.

Patologia546

Nie wiem nie znam jego biografii, chodzi mi tylko i wyłącznie o jego wygląd i aktorstwo : )

dejwid_filmweb

Jeżeli chodzi o zrobienie kariery to faktycznie miał to coś,dla mnie Brando zawsze będzie aktorskim Bogiem.

Patologia546

prawda. z jednej z książek przeczytałam opinię psychologa (parafrazując, przytaczając sens), że jego niesamowite oddanie, identyfikacja z graną postacią dla przeciętnego człowieka byłaby możliwa jedynie przy przejawie początków schizofrenii, tworzył ją bowiem "wewnątrz" siebie a nie na zewnątrz poprzez "robienie minek", niebezpiecznie balansując na granicy zatracenia (wg mnie szczególnie było to widoczne w "Czasie Apokalipsy")

annikhonore

Brando mógł cierpieć na zaburzenia osobowości,być może dlatego był wymiataczem na ekranie.Czytałem,że osoby z zaburzeniami osobowości mają zazwyczaj zdolności aktorskie,balansują na granicy życia i śmierci,a Marlon po prostu identyfikował się z tym.

dejwid_filmweb

Aktorsko mial wszystko.Prywatne życie bylo tragiczne.Corka popelnila samobójstwo,a syn zabil kogos i siedzi w wiezieniu

Patologia546

Dlaczego był od dzieciństwa nieszczęśliwym człowiekiem?

jula86

Bo miał trudne dzieciństwo.Ojca alkoholika,matka też pijaczka,w dodatku nabawił się ponoć w dzieciństwie samych kompleksów.Oglądałem film dokumentalny o Brando,trochę o nim czytałem,dlatego sądzę że był nieszczęśliwym człowiekiem.A jeszcze pod koniec życia,syn trafił do więzienia a córka popełniła samobójstwo.Jak był młody,to był ponoć świadkiem terroru jak jego ojciec bił swoją żonę,a Marlon przystawił mu pistolet do głowy grożąc że go zabiję jeśli jeszcze raz podniesie rękę na matkę.

Patologia546

Marlon ponoć przez całe życie borykał się,że jest bezwartościowy,dlatego też nigdy nie uważał się za wielkiego aktora,brzydził się blichtru.

Patologia546

Ogladalem kiedys starsza gale rozdania oskarow i byla tam indianka ktora reprezentowala na gali Brando i chyba nie przyjela w jego imieniu tego oskara. Dosc dawno to widzialem i nie moge sobie przypomniec o co dokladnie chodzilo, moze wiesz?

Parnassus

Nie przyjął Oskara za dyskryminację Indian.Brando sam wypowiadał się,że nagrody są traktowane zbyt poważnie,a ponoć nawet żałował,że przyjął Oskara za film Na Nabrzeżach,chociaż nie wiem czy to prawda.

Patologia546

Znalazlem material: http://www.youtube.com/watch?v=2QUacU0I4yU
Jakby ktos chcial zobaczyc.

Parnassus

dzięki, wow.

Patologia546

Przypomina mi się "Last tango in Paris" i scena, w której opowiadał o swoim dzieciństwie, tak jakby w jego monologu było dużo prawdy o jego własnym dzieciństwie :) Dzięki za odpowiedź ;) Muszę sięgnąć koniecznie po jakąś jego biografię.

jula86

Jego monolog w Ostatnim Tangu był improwizacją w tym filmie :)

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

Trudno się nie zgodzić. Brando to istny pionier wśród aktorów. To on narzucił wysoko postawioną poprzeczkę dla każdego aktora z jego pokolenia. Poza tym każda rola wspaniała. Nawet w takich cienkich filmach typu "Nowicjusz", gdzie parodiował Vito Corleone wyszedł rewelacyjnie.

dejwid_filmweb

Podobno był ,,Bi" zdziwiłem się trochę.

Ruben_fw

Podobno mial romans z Jamesem Deanem i sir Lawrencem Olivierem.

Ruben_fw

Cytat z Marlona "Miałem doświadczenia homoseksualne jak wielu innych i wcale się tego nie wstydzę"

Ruben_fw

''podobno'' to jest kluczowe słowo :D Natknęłam się na wypowiedź George'a Englunda, przyjaciela Marlona i on powiedział, że Marlon nigdy nie spał z żadnym mężczyzną, tylko lubił sobie jaja robić z ludzi i gadać głupoty. Nieraz Brando sobie żartował z dziennikarzy, którzy przeprowadzali z nim wywiady i śmiał się, że wszystko biorą na serio.

dejwid_filmweb

Zgadzam się jak go zobaczyłam w "Tramwaju zwanym pożądaniem" to nogi mi się ugieły.Poza urodą był niesamowitym aktorem,tego mu nikt nie odbierze.Słyszałam nie wiem czy to prawda,że scena gwaltu z masłem w "Ostatnim tangu w Paryżu"byla autentyczna tzn.reżyser i Brando nie powiedzieli aktorce co zrobią i była zszokowana.Podobno Marlon naprawdę ją zgwałcił,bo reżyser chcial by zareagowala jak dziewczyna,a nie aktorka.

katrinafw

Ona nie wiedziała, że ta scena będzie kręcona, ale on jej nie zgwałcił naprawdę. Czuła upokorzenie, bo scena była upokarzająca i tyle.

katrinafw

Ja też jak go zobaczyłam w Tramwaju, to oniemiałam z wrażenia :D

AnneBoleyn1536

Ja też, jako zupełnie heteroseksualny facet ;)

kosobi

:D :D

AnneBoleyn1536

Również oniemiałam z wrażenia jak go zobaczyłam w Tramwaju;) Hipnotyzująca uroda.

Koczisa

Prawda :D

AnneBoleyn1536

Dlatego warto powracać do tego filmu, który bądź co bądź jest bardzo dobry:)

Koczisa

Dla mnie to arcydzieło :D im więcej razy oglądałam tym bardziej mi się podobał :D ale właśnie mam tak czasami, że włączę sobie tylko po to, żeby się pogapić na Marlona xd

AnneBoleyn1536

;) akurat wczoraj odświeżyłam sobie ten film-właśnie ze względu na Marlona:) zwłaszcza pierwszą scenę, w której się pojawia (kiedy poznaje Blanche) bardzo lubię;)

Koczisa

O tak boska jest ta scena :D kurde chyba zaraz sobie wlacze Tramwaj xd

AnneBoleyn1536

Włącz, nie ma na co czekać;) Twoje zdjęcie profilowe to chyba też z tej sceny;)

Koczisa

tak to z tej sceny :D włączyłam, jakżeby inaczej :D

AnneBoleyn1536

;) dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam słabość do Marlona i "Tramwaju...." ;)

Koczisa

hehehe :D nie może być inaczej xd moja mama i kuzynka zareagowały na niego identycznie jak my :D tzn i na Marlona i na film :D

AnneBoleyn1536

Hehe, no ja za każdym razem oglądałam ten film sama, także mogę sobie tylko wyobrazić jak by zareagowały moje znajome, mama itp:)

Koczisa

aha ale to fakt, można się domyślić ;) ale najlepiej z kimś oglądać xd i te teksty xd np. moja mama w scenie kiedy Stanley poznaje Blanche od razu wypaliła: ooo z takim to można iść do łóżka ...bo nie z każdym można xd) a po jakimś czasie: nie no, on nie ma sobie równych, najlepszy xd a kuzynka to w ogóle zaczęła opisywać jego wygląd: oo twarz piękna, jakie mięśnie, a jaki tyłek! xd

AnneBoleyn1536

Racja, z kimś zawsze lepiej się ogląda , byle nie ze swoim facetem;) a przynajmniej ten akurat film;) Ojca Chrzestnego już można, heh;) Podpisuję się po tym co powiedziała Twoja mama i kuzynka;)

Koczisa

Hehehe dokładnie ::D :)

AnneBoleyn1536

Też włączam niektóre filmy żeby pogapić się. Głównie na Brando, Clifta, Clinta Eastwooda. Pozdrawiam.

felicytas

Jeszcze do tego grona dolaczylabym Paula Newmana :D rowniez podrawiam ;)

AnneBoleyn1536

I Roberta Redforda, kolejny piękny mężczyzna. Newman bardzo mi przypomina Brando. Wszyscy ci Panowie to blondyni o jasnych oczach, a myślałam, że mój typ to mroczni bruneci

Koczisa

A dlaczego nie ze swoim facetem? ;-)

użytkownik usunięty
dejwid_filmweb

był gwałcicielem i bił swoje dzieci, dziwię się że ma taką wysoką ocenę, ale najwidoczniej ludzie nie mają o nim pojęcia

dejwid_filmweb

No faktycznie....niesamowicie przystojny...aż się chce zaśpiewać "Gdzie Ci mężczyźni..." Danuty Rinn :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones