Mathieu Amalric

Mathieu Bernard Amalric

7,4
6 579 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Mathieu Amalric

Jego matka jest Polka :)

użytkownik usunięty

Wiedzialam ze facet ma w sobie cos swojskiego :)

A gdzie to wyczytałaś? Nicole Zand pochodzi z Francji. Przynajmniej z moich źródeł tak wynika. Polecam stronę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mathieu_Amalric

użytkownik usunięty
Beza_Cat

Tak? To ciekawe,bo jego matka urodzila sie w Polsce,w zydowskiej rodzinie i pochodzi z tego samego miasteczka co Roman Polanski.
Zobacz w angielskiej wikipedii i na Imdb :)

Co? Jego matka pochodzi z tego samego zadupia co Polański? Co za szczęście że ja nie pochodzę z tego małego, polskiego miasteczka Paryża.

To cytat z Wikipedii.en - "Mathieu Amalric's mother was born in Poland to Jewish parents, and moved to France before World War II; she originates from the same village as director Roman Polanski's family." Teraz co to znaczy? Z mojego tłumaczenia wygląda to tak: "Matka Mathieu Amalric'a urodziła się w Polsce w żydowskiej rodzinie i wyemigrowała do Francji przed 2 Wojną Światową..." Tu się zgadza, ale dalej - "...Pochodzi z tej samej wsi (lub wioski) co RODZINA Romana Polańskiego." Rodzina nie on sam.

Z tego wynika, że masz rację co do miejsca urodzenia matki i tego, że w żydowskiej rodzinie, ale ona nie pochodzi z tego samego miasteczka co Polański tylko z tego co rodzina Polańskiego. I co oznacza w żydowskiej rodzinie? To chyba znaczy, ze jest z pochodzenia żydem nie? Może zna polski, ale korzenie nie są Polskie. U Polańskiego jest napisane "pochodzi z polsko-żydowskiej rodziny" Jest zaznaczone POLSKO-ŻYDOWSKIEJ Co oznacza, że połowie jest żydem a w połowie polakiem. Ale żył w Polsce. Co znaczy, że jest Polakiem, no i zna polski.

Teraz ustalmy co oznacza słowo pochodzić. Mieszkać czy urodzić się? O sobie mówię bez problemu - "Pochodzę z Polski, urodziłem się w Polsce, mieszkam w Polsce" Polański urodził się w Paryżu, potem wrócił do Polski, pojechał do Paryża i wrócił do Polski, następnie pojechał do Stanów, posądzili go o gwałt co sprawiło, że uciekł z powrotem do Francji. =) To skąd pochodzi Polański?! Napisałaś - "pochodzi z tego samego MIASTECZKA co Roman Polanski." - NIEPRAWDA. Polański urodził się w Paryżu. Polański jeździł po świecie przez całe życie i nie wiadomo o które miasteczko może ci chodzić. Ale to nie za bardzo jest ważne bo na Wikipedii chodzi o rodzinę Polańskiego a nic nie ma o rodzinnym miasteczku rodziny Polańskiego.

Reasumując matka urodziła się w Polsce - RACJA. Może i zna język polski, co nie zmienia faktu, że jest żydówką, a nie polką. TU SIĘ POMYLIŁAŚ. Ona pochodzi z jakiegoś małego miasteczka, a nie z Paryża. TU TEŻ NIE MASZ RACJI.

użytkownik usunięty
Beza_Cat

Ale sie czepiasz,czlowieku...
No comments

Ha! ha! Zrobiłem to dla jajec. ;D

i są nawet podobni

Ciekawa gęba z niego:)

za krótki <br/>

Thommy

Polacy są wszędzie... o.O

elfka77

no i dobrze :-) koniec ekspansji amerykanów, co za dużo, to niezdrowo :-)

to zdziwienie życiem???hehheehhee............................................................. .....................

Oczywiscie, ze wiedzialas, ze ma cos "swojskiego"... Boze.

Cerpth-

Jak dla mnie ten gościu to wykapany Zbysio Zamachowski :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones