Meryl Streep

Mary Louise Streep

8,2
116 278 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryl Streep
alert_fur_Cobra

pierwszy raz czytam taki temat na jakimkolwiek forum dotyczącym Meryl Streep :D po prostu wymiatasz :D

karolyn17

Dzięki! Po prostu Metyl ma kurcze "to coś":) Pozdrawiam!

alert_fur_Cobra

a pomyśleć, że początkowo nie chcieli jej w "Pożegnaniu z Afryką", bo uznali że jest za mało seksowna ;P co moim zdaniem jest bzdurą - gdy byłą młoda była bardzo piękna. teraz nadal jest - zestarzała się z klasą. bardzo ją lubię i szanuje - fenomenalna aktorka

isobel

Właśnie! Ją jakoś czas bardzo łagodnie traktuje, bardzo mało się zmienia i wciąż jest sexy! Pozdrawiam!

isobel

otóż to! :) jak się starzeć, to z klasą :) bez operacji, bez żadnego naciągania i tych innych dramatycznych rzeczy :D

karolyn17

Te naciągania to kurcze... zobacz taką Meg Ryan, jaka kiedyś była słodka...

alert_fur_Cobra

najlepiej zobaczyć Renee Zellweger :D

kaala95

Podpisuję się pod wszystkimi wypowiedziami powyżej :) Nic dodać nic ująć :D

kaala95

przy Meg i tak niezła...

kaala95

E e. Nicole Kidman. Kiedyś ładna, a dziś (Wg mnie) nie wiem co powiedzieć...

Nick_Nina_

Nie wszystkim niestety wiek służy

isobel

Zauważ, że w tym filmie Meryl Streep grała z niesłychanie magnetyzującym i przystojnym Robertem Redford, któremu najczęściej partnerowały prawdziwe ikony piękna np. Faye Dunaway czy Jane Fonda. Z pewnością producenci obawiali się tego, że widzowie mogą poczuć dezorientację, jeśli nie zawód, kiedy koło Redforda nie zobaczą blond kociaka, do czego byli przyzwyczajeni.

madz20

pewnie masz rację - potrzebowali aktorki która byłaby klasyczną pięknością, na tyle dobrą w swoim fachu że zagra silną i niezależną kobietę jaką była Karen Blixen. na szczęście jednak zdecydowali się na Meryl Streep, która nie jest klasyczną pięknością ale i tak jest piękna - lepiej wybrać nie mogli, moim zdaniem
:)
ach... Robert Redford... muszę przyznać, że w "Pożegnaniu z Afryką" nie mogłam oczu od niego oderwać ;P tak, słowo magnetyzujący idealnie go opisuje ;)

isobel

W sumie to smutne, że aż tak wielką wagę przykłada się do wyglądu aktorów. Pocieszające, że w tym przypadku wygrał warsztat i osobowość Streep, jednak świadomość, że nie są to wartości najważniejsze przy obsadzaniu ról jest przygnębiająca... Kult piękna jest niebezpieczny... Potem stawia się publicznie obłudne pytania, dlaczego ludzie coraz rzadziej się akceptują, skąd brak wiary i kompleksy w młodych ludziach...

isobel

streep w pożegmaniu z afryka jest dla mnie jedyna przeszkodą w ogladaniu filmu, dobrze że wczesniej czytałem książkę, i w mojej wyobraxni bohaterka nie ma twarzy tej ropuszki. Na szczescie w filmie sporo ładnych ujeć afrykanskich pejzaży.

isobel

Jak poszła na casting do King Kong powiedzieli że jest za brzydka.

Nick_Nina_

tak, czytałam kiedyś o tym.

czytałam też taką anegdotkę że kiedyś agent Meryl zabrał ją na casting do filmu jakiegoś włoskiego reżysera czy kogoś tam. facet na nią spojrzał i powiedział po włosku do tego agenta: "czemu przyprowadziłeś mi tu tą brzydulę?" na co Meryl odpowiedziała płynnie po włosku z fałszywym uśmiechem: "wybacz że nie wszyscy są tacy piękni jak ty" czy coś w tym stylu. nie pamiętam do jakiego filmu to był casting. może właśnie do King Konga?

alert_fur_Cobra

ja dałem jej 1 gwiazdkę, to najbardziej przeceniana aktorka świata, jest jej jak dla mnie za dużo, w sumie rzygac sie chce jak film po filmie widze tą średioaktorska maszkarę, wysokie oceny daja jej głównie kobiety u których jej paskudna mordka nie budzi kompleksów odmiennie niz w przypadku atrakcyjnych aktorek.

robertf68

Ta według ciebie "przeceniania aktorka" ma u swoich stóp połowę Hollywoodu. To właśnie ona jako pierwsza dostaje zdecydowaną większość nowych scenariuszy, mając możliwość wyselekcjonowania ról najbardziej odpowiednich i ambitnych. Ponadto swoją ciężką pracą, wszechstronnością i najzwyklejszą w świecie normalnością, zaskarbiła sobie uznanie najbardziej cenionych artystów świata kinematografii. Sama zresztą od bardzo długiego czasu należy do tego grona. Meryl na przestrzeni ostatnich kilku dekad wyznaczyła nowe trendy w aktorstwie, wzmocniła pozycję kobiety jako aktorki oraz przetarła szlaki dla młodszych pokoleń. W tej kwestii jest niekwestionowanym autorytetem i dla wielu młodych stanowi wzór. Stwierdzenie, że zapisała się w historii kina złotymi zgłoskami jest tutaj chyba najbardziej odpowiednim podsumowaniem. Mówienie o niej jako o średniej klasy artystce jest przejawem albo zwykłego trollingu albo czystej głupoty, bo nawet jeżeli założymy iż Streep komuś nie pasuje, to żadna inteligentna osoba nie odmówi jej talentu i nie będzie podważać jej ciężko wypracowanej pozycji.

tomb2525

trafnie napisane, zgadzam się w 100%!

robertf68

Stary, trochę luzu, nie lubisz jej, nie ma sprawy, ale skąd tyle złośliwości? To Twój bliźni, człowiek taki jak my. Ona jest bardzo sexy (przynajmniej była) a to co innego niż "piękna" - nie każda piękna dziewczyna jest sexy, ja nie lubię plastików z łapami w tatuażach, a innych takie kręcą

alert_fur_Cobra

Piękna kobieta. Jest jak wino, z tym że im starsza, tym lepiej wygląda

Stalowy_puch

No to bierz te 70+ a mi zostaw resztę ;D

PositivThink

A czy ja napisałem, że mam ochote na 70-latki? Po prostu fajnie wygląda jak na swój wiek

alert_fur_Cobra

Rzeczywiście! Trzyma się kobitka nieźle! Tak trzymać Meryl!

ale_numery

Trrzyma się trzyma!

alert_fur_Cobra

Wszedłem tu po latach i mogę napisać to samo - wciąż fajnie wygląda!

ale_numery

A to w tym wieku rzadkie

ale_numery

Piękna jest!

alert_fur_Cobra

To dziwne, że zawsze uchodziła za niezbyt urodziwą kobietę - np. w "Łowcy jeleni" wyglądała zjawiskowo.

Evangarden

Bo ona ma to "coś"

alert_fur_Cobra

Zjawiskowa i ma to coś, coś trudne do określenia. I jak mówi moja koleżanka, ma piękne kości policzkowe.

anialek36

OJ tak, cudownie wyraziste kości policzkowe ;) Ja jakoś nie umiem jej sobie wyobrazić, np. z prostym nosem... ten garbek jest dla niej charakterystyczny.

Kitiaa

Uwielbiam ją.
Piękna, utalentowana, z poczuciem humoru.
Wydaje się byc normalną kobietą.
I nie boi się wyzwań :)



http://www.rmf.fm/magazyn/news,2889,meryl-streep-i-malgorzata-szumowska-spiewaja -dla-andrzeja-wajdy.html

_Mika_a

I do tego lubi Polskę, zauroczył ją Daniel Olbrychski, zawsze powtarza też ile nauczyła się od Czyżewskiej. Świetna kobieta

anialek36

Słusznie! Bardzo słusznie napisałeś!!!

alert_fur_Cobra

Meryl jest wybitnie inteligentna. Warto wspomnieć, że Meryl wykupuje prawa do ekranizacji wszystkich znaczących postaci kobiecych. Dlatego ona w przeciwieństwie do innych aktorek, ktore miały do zaoferowania jedynie ładny wygląd i nijaką osobowość nie przepadła.

Nuno33

Na szczęście! ale fakt, większość po 50-ce znika, ona prawie 70 i wciąż na topie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
baron666

Witam "inteligentnego i kulturalnego" użytkownika portalu, podziwiam mądrość wypowiedzi i kulturę osobistą. Niestety nie skorzystam z rady, gdyż nie stosuję twoich widać wypróbowanych metod, którymi najwidoczniej posługujesz się w stosunku do aktorek, których nie uważasz za szkarady. Miłego dnia bardzo inteligentnemu i kulturalnemu koledze życzę

alert_fur_Cobra

Zapraszam na moj kanal


https://www.youtube. com/channel/UCjdaBPCe9VbpULRJAXmLCyA

alert_fur_Cobra

Piękne kobiety zostawmy mężczyznom bez wyobraźni.

AutorAutor

Dobre:)

alert_fur_Cobra

https://www.youtube.com/watch?v=J_77G-qPLiU

alert_fur_Cobra

Ogladalysmy z kumpela ''Co sie wydarzylo w Madison Country'' jakis czas temu (mialysmy po ok. 25 lat) i w pewnym momencie kumpela, zla jak osa siega po kieliszek wodki i oznajmia lamiacym sie glosem:

''Cholera, ona jest w tym filmie 2 razy starsza ode mnie, a wyglada tak zajebiscie, ze sama bym jej nie odpuscila! Do diabla, jak ona to robi ?? ''

:)

Hellyspring

Dobre! I kurde prawdziwe! Pozdrowionka!

alert_fur_Cobra

Zgadzam się.Jest świetna,boska.Gra fenomenalnie,wydaje mi się też,że "sodówka" jej nie uderzyła.Scena z "Pożegnania z Afryką",w której Robert Redford myje włosy Meryl jest najromantyczniejszą sceną w historii kina( to moje zdanie).

katrinafw

Pełna zgoda! Pokazuje, że można być wielką aktorką i fajną kobietą prywatnie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones