Meryl Streep

Mary Louise Streep

8,2
116 278 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryl Streep

Czy Meryl może kiedykolwiek zagrać źle? albo chociaż dobrze? Przecież to jest istny wirtuoz aktorski! Nawet w najgorszym szajsu potrafi zagrać Znakomicie. Naprawdę geniusz!

25januszk25

Widziałem z nią zaledwie 10 tytułów ale uważałbym z rzucaniem słów typu "geniusz" czy "wirtuoz"...

MidoriShogai

ponieważ?

25januszk25

Nie wyróżnia się niczym na tle wielu innych. Zresztą to ty powinieneś powiedzieć dlaczego zasługuje na takie pochwały, skoro nimi ją obdarzasz.

25januszk25

Bez hejtu oczywiście, szanuje kobietę, profesjonalistka.. Nie rozumiem tylko dlaczego robi się z niej bóstwo i legendę...

MidoriShogai

Rozumiem Cię, każdy ma swoję zdanie a ja Ci wytłumaczę dlaczego:
- Od kilkunastu lat trzyma fason, gra cały czas dobre rolę, nie gra, ona nimi jest!
- Jest sympatyczna z poczuciem chumoru który widać w każdych filmach
Nie wiem czy ktoś by zagrał tak rewelacyjnie jak ona w ''Sierpień Hrabstwie Osage'', ''Iron Lady'', ''Wybór Zofii'' czy choćby... i tu uwaga, w ''Mamma mia'' ostati film jest przeciętny taka 6 lub 7 lecz to ona jest gwiazdą całego filmu po za tym nawet sam prezydent Barac Obama uznał ją za najlepszą Aktorkę jaką zna (czy coś w tym stylu).
Nie wiele aktorek jak ona ma aż takie pole do popisy chodzi mi o tak harakterystyczne rolę, każda inna i zawsze bardzo dobra. Jest lubiana równie w gronie krytyków jak i zwykłych oglądających. Nie bez powodu ma 3 oskary i 16 nominacji.
Tutaj jest kilka jej popisów z@jebistości:
https://www.youtube.com/watch?v=KKyh_hupOlU
https://www.youtube.com/watch?v=bNhXwVXguwU
https://www.youtube.com/watch?v=m5kjb8xtdho
http://www.buzzfeed.com/stacylambe/63-reasons-why-meryl-streep-is-the-best
A najlepsza była w ''Wątpliwość''

25januszk25

wybacz, ale Obama to żaden autorytet... żeby nie było, jestem wielką fanką Meryl, złota kobieta, wspaniała aktorka, ARTYSTKA... problem w tym, że współczesne aktorstwo jest tak mierne, że chcąc nie chcąc nominują ją non stop, bo na tle innych przeciętnych aktoreczek ona się po prostu bardzo wyróżnia... ot, tyle filozofii, po prostu czerpie wzorce ze starego aktorstwa... MĘSKIEGO AKTORSTWA, o czym zresztą często wspomina w wywiadach, żeby jej nie zarzucono, że kopiuje koleżanki, parodiując je... ona kocha ludzi, kocha ich obserwować i kocha wcielać ich ruchy, mimikę, głos w grę aktorską... a co tu dużo mówić, kiedyś Hollywood to było coś! teraz jest jednak żałosne, nad czym bardzo ubolewam, na szczęście jednak nakręcono tyle filmów, że do śmierci się ich nie obejrzy, więc jest w czym wybierać :D pozdrawiam serdecznie

tolerancja91

Wyważony głos.

25januszk25

Meryl jest naprawdę genialna w tym co robi, sformułowania "geniusz", "wirtuoz"," perfekcja" jest w Jej przypadku jak najbardziej odpowiednie...postać Mirandy w "Diabeł ubiera się Uprady" wykreowała znakomicie, bez najmniejszego błędu, to było genialne i m.in. ten film z nią mogę oglądać bez końca, nie wspomnę o filmach tj. "Wybór Zofii" czy "Żelazna dama" jest naprawdę genialna i jedyna w swoim rodzaju, a do tego wydaje się być bardzo sympatyczną osobą. Jest WIELKA.

25januszk25

Helen Mirren lepsza. Streep nie potrafi zagrać „lekko”, „na luzie”.

użytkownik usunięty
25januszk25

Teraz to już etatowa stara baba Hollywoodu. Jeśli w filmie jest postać starej baby i nie zagra jej Meryl Streep, to można śmiało mówić, że to kino niezależne.

Wcześniej etatowa w średnim wieku, wcześniej etatowa młoda. Nic się nie zmieniło.

nie wiem naprawdę czy Ciebie ktoś szacunku nauczył chociażby do samego siebie? ''Stara baba'' tak możesz matkę nazywać swoją matkę a nie kobietę która prawdobodobnie jest od Ciebie starsza i za pewne mądrzejsza!

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Nie wiem czy ojciec Cię 2 lata po podwórku w kondomie trzymał, że jesteś takim idiotą bez grosza szacunku? A tak poza tym to Moja mama jest niewidoma więc było bym to nie możliwe i nie mieszkam w Warszawie

użytkownik usunięty
25januszk25

Wiem wiem, od czasu jak ten koleś z peronu drugiego spuścił jej się na oczy, znana historia. A do Wawy to ponoć Pendolino dojeżdża.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
25januszk25

Jestem podobnego zdania. Bardzo mi się podoba MS jako aktorka i jako człowiek.
Mnie zafascynowało to, że Ona nie ma na Fw ŻADNEGO filmu z oceną niższą niż 6. Nie spotkałam tego u nikogo innego (nie mówimy o tym, że ktoś nakręcił jeden film z wysoką oceną), ale też nie wszystkich sprawdziłam...

I jeszcze jedno, Drogi Założycielu Wątku - życzę Ci byś na przyszłość nie dał się wciągnąć w tak ordynarny dialog jaki się pojawił powyżej z Panem "Old....".
Szkoda takiego sympatycznego forum dla waszej naparzanki..
Pozdrawiam

bez przesady, jest sporo "starych bab hollywoodu"... Judi Dench, Helen Mirren, Maggie Smith, Julie Walters, Emma Thompson powoli pretenduje do tego grona... bez urazy dla fanó jej urody, ale Emily Watson wygląda z jakąś 15 lat starszą... tylko że... hmm... same Brytyjki... z czego to wynika? :D

tolerancja91

Wynika to z tego, że w amerykańskim kinie wszystkie bardziej znaczące role "starych bab" przypadają Meryl xd
żartuję oczywiście

Co rozumiesz przez stara baba? Dla mnie stara baba to kobieta po osiemdziesiątce. Pozdrawiam:) Ania

25januszk25

zgadzam się z tobą koleś, w każdym filmie jaki oglądałam, nie ważne czy to dramat czy komedia, umie zagrać to tak by zachęcić do obejrzenia filmu jeszcze raz! Przełomowa babka ;)

25januszk25

Obejrzalam duzo filmow z jej udzialem i z reka na sercu, zadnej roli nie zepsula.

25januszk25

proste pytanie: nie :) obejrzałam kilka godzin temu "Tajemnice lasu" - słabiutki film, ale rola złej czarownicy była genialna. najlepsza z całej obsady. w ogóle Meryl Streep to genialna aktorka, klasa sama w sobie :))

isobel

Właśnie najlepsze jest to że nie ważne w jak złym film będzie, zawsze go ratuję swoją grą aktorksą np. w Tajemnice Lasu, Julie i Julia i inne.

isobel

Miałam tak samo. Same Tajemnice lasu mocno takie sobie, Meryl była bardzo dobra.

25januszk25

W porównaniu z aktorkami z Europy jest ona jedną z wielu zdolnych, ale w Hollywood wyraźnie odstaje. Meryl to ,,wielka osobowość". Jest kimś więcej niż tylko damulką z ładnie ułożoną fryzurą w pięknej sukni od Diora. Ona nie musi być przebrana, perfekcyjnie umalowana, aby robić wrażenie i potrafi być urocza.

Nuno33

to inaczej wygląda z perspektywy polaków, np. ja mam amerykańską telewizję i widzę Meryl w jakiś show np. my mamy Kuba Wojewódzki itpd. i powiem szczerze, że Meryl ma ten urok.

25januszk25

Znakomicie potrafi zagrać szaleństwo (np. Zakochać się, Wybór Zofii itd.) a także ambiwalencję uczuć. Jest znakomita, uwielbiam ją. Ale, z całym szacunkiem: uważam, że w Sierpniu... przeszarżowała. Roberts jest od niej znacznie ciekawsza.

asa9552

A dla mnie w Sierpniu była po prostu znakomita, trochę przypominająca Viven Leigh z Tramwaj zwany porządaniem

asa9552

Też uważam, że jej występ w "Sierpniu..." był rewelacyjny, chociaż fakt, że momentami balansowała na cienkiej granicy. Ale Julia Roberts w niczym jej nie ustępowała. Prawdziwy pojedynek aktorski.

25januszk25

Aktorsko wypada bardzo dobrze, natomiast razić może jej polityczne poddaństwo. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Zgodzę się, Popiera Clintonową i jest feministką :/

25januszk25

W dodatku robi to w wyjątkowo teatralnym, populistycznym wydaniu, pokrzykując naprawdę prymitywne hasła na konwentach. Często dobrzy aktorzy inteligencję lokują wyłącznie w sferze emocjonalnej, a na inne już brakuje im mocy.
Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

zgadzam się w 100% walczy o ''prawa kobiet'' jakbyśmy byli w 10 wieku i nie wykazuję przy tym żadnych powodów, faktów. Po prostu to mówi, i tyle. Pozdrawiam ciepło :)

25januszk25

Teraz czytam jej biografię i wiem że wynika to z tego że wychowala się w czasach kiedy feminizm był w modzie.

Nick_Nina_

Mówisz o tej książce, w której autor opisuje jej życie do momentu bycia u progu wielkiej kariery?

25januszk25

M.S to fenomen aktorski jedyny w swoim rodzaju . Drugiej takiej aktorki nie bylo i nie bedzie czy sie to komus podoba czy nie .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones