Meryl Streep

Mary Louise Streep

8,2
116 016 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Meryl Streep

Współczuję osobie, która ma na tyle denne życie, że jedyne co może osiągnąć, to zaniżyć ocenę Meryl Streep na filmwebie.

izzie23

Śmieszne jest też jeśli ktoś te rankingi Filmwebu bierze na poważnie. No błagam teraz JLaw wyżej niż Meryl?! Albo 1. miejsce dla Maggie Smith, której ocena zawyżona jest tylko i wyłącznie przez 8 ról w 8 częściach Harrego Pottera?! (oczywiście bez obrazy dla Maggie bo aktorką dobrą jest, no ale 8,0 to dla mnie wszystko ma co zasługuje). Już nie wspomnę o rankingu Panów bo tam jeszcze większy kołchoz sie zrobił!

qoobson41

Najlepszy przykład na to, że rankingi filmwebu to konkurs popularności: 8 miejsce Emmy Watson (z całym szacunkiem dla tej sympatycznej pani, ale ja bym jej nawet w top100 nie zmieściła).
A w rankingu aktorów przynajmniej top10 jest przyzwoite, chociaż dalej nie jest już tak kolorowo ;).

Filmomania_filmweb

No niby tak ale:
1. Z całym szacunkiem dla Pana Simmonsa nie jest on wybitnym aktorem, tylko raczej aktorem z wybitną rolą i dzięki tej jednej roli od razu trafił do top10 tych wspaniałych filmwebowtch rankingów. No sorry, ale tak być nie powinno, bo to trochę nie fair w stosunku do np. DiCaprio czy Nicholsona (którzy mają wiele wspaniałych ról)
2. Szanowny Pan Rickman, któremu wbrew pozorom średnia wcale nie podskoczyła tak bardzo po śmierci - on już wcześniej był wysoko tak jak Maggie Smith: 8 kasowych hiciorów na podstawie największego bestsellera ostatnich czasów i też zapewnił sobie miejsce w top5! To było dobre aktorstwo i nie neguję jego talentu, ale żeby tak od razu 2. miejsce??!!
3. Ian McKellen to taki sam przypadek jak Rickman, tylko że nie jest tak popularny wsród młodzieży. Ale też zbił sobie wysoką ocenę "ponadczasowymi" rolami w Hobbitach i Władcy Pierścieni :///

qoobson41

1. Co do Simmonsa zgodzę się bez dyskusji - fenomenalna rola w Whiplash, ale oprócz tego nic specjalnie godnego uwagi.
2. Rickman na pewno jest przykładem z półki "żeby mieć dobrą ocenę trzeba zagrać w Harrym Potterze", ale jego rola tam była świetna i wcale nie banalna, przynajmniej dla mnie. Poza tym uwielbiam go w "Szklanej pułapce" i "To właśnie miłość". Moim zdaniem wszystkie jego występy trzymają poziom, nie na top2 w historii kina, ale biorąc pod uwagę oceny innych aktorów (czasami zaniżane, a w wielu przypadkach zawyżane) na drugim miejscu mógł znaleźć się ktoś o wiele gorszy ;).
3. Dla mnie rola w trylogii "Władca pierścieni" jest ponadczasowa, a Ian zaliczył świetne występy w "Panu Holmesie" i "Uczniu szatana", podobnie jak Rickman nie jest najgorszym wyborem.

Dla mnie Heath Ledger ma trochę za wysokie miejsce, nie podważam tego, iż jego rola w "Mrocznym Rycerzu" była genialna, ale wczesna śmierć na pewno przyczyniła się do wzrostu jego popularności.

A na top10 aktorek nawet nie ma na co patrzeć... Brak Meryl w pierwszej dziesiątce to kpina (podobnie jak 88 miejsce Marlona Brando) a Watson, Kulesza, czy Lena Headey (którą również bardzo lubię) to po prostu niesmaczny żart. Dlatego napisałam, że w przypadku panów nie jest jeszcze najgorzej ;).

Filmomania_filmweb

Brando już 88? Tydzień temu był chyba 30. Proszę jak "fan" Meryl zaniża oceny również innym..
oto przykłady. Marlon Brando, Ryan Gosling, Marcin Dorociński, James McAvoy, Marek Kondrat, Franciszek Pieczka, Burt Lancaster, Joaquin Phoenix - teraz doszedł Hugo Weaving. Widać to najlepiej w "najczęściej oglądane gwiazdy kina". No i w rankingach :P

użytkownik usunięty
qoobson41

Maggie Smith i Ian McKellen to aktorzy wybitni, dla wielu genialni. Być może umknęło Ci, w jakim są wieku i jakie mają doświadczenie. Jako anglofil zapewniam, że zapoznanie się z ich dorobkiem zajęłoby Ci mnóstwo czasu. A w "Harrym" zagrali właśnie dlatego, że są ikonami kultury brytyjskiej. Pozdrawiam.

Wysokie miejsce na Filmwebie nadal dzięki seriom Harry Potter i Władca Pierścieni. Czyli wyznacznikiem oczywiście popularność. Nie podważam żadnych stwierdzeń, że są dobrymi aktorami, ale niestety ich wielkie role są przyćmione przez te z filmów komercyjnych. Na pewno kiedyś zapoznam się z ich twórczością spoza 21-wiecznego mainstreamu i mam nadzieję, że ich role przypadną mi do gustu.

qoobson41

Zwłaszcza te wielkie.

qoobson41

A w czym niby Smith jest gorsza od Streep? I co jest dowodem na to ze Streep jest NAJWYBITNIEJSZĄ aktorką naszych czasów? Ilość Oscarow? Nominacje z ostatnich 12 lat w większości niewiadomo za co! Natomiast pominięcie Smith za „Kwartet” a przede wszystkim „Damę w Vanie” to nieporozumienie. Streep(do czasu prezydentury Trumpa) była pupilka amerykańskich władz. Chociażby niedawno -kampania Clintonowej, sesje z Obamą czy jej żałosna przemowa w trakcie zeszłorocznych Złotych Globów (BTW Trump bardzo trafnie nazwał ja najbardziej przereklamowaną aktorką). Ludzie po prostu mają jej dość. Ona przestaje być autentyczna jako artystka. Za każdym razem jak oglądam z noą film widzę Meryl Streep a nie postać w którą się wciela.

MikeyS

Racja.

MikeyS

Sam M.S już rzygam. Bardzo jej nie lubię. Ale aktorką jest świetną, natomiast na pewno nie największą. Pomijam kwestię, że pojęcia "najwybitniejszy aktor(ka)" są puste. Niezależnie od zalet Streep,ucieszę się, gdy zamiast niej nagrody będą dostawać inni. A może równych jej nie ma? ;-)

Uh_Huh

Meryl to taka trochę Katharine Hepburn naszych czasów. W czymkolwiek by nie zagrała, bach nominacja, bo za bardzo nie ma z kim konkurować na swoim rodzimym podwórku. Wielka Brytania ma o wiele więcej filmowych aktorek, które zjadły zęby na londyńskich scenach teatralnych i ich warsztat być może jest lepszy od Meryl. Nie mniej jednak, nie używałabym absolutnie określenia, że talent Meryl jest przereklamowany, bo to świetna aktorka i należy jej się szacunek.

tolerancja91

Rozumiem, że ostatnie zdanie nie do mnie tylko do MikeyS. Doceniam aktorstwo Streep w wielu filmach, ale trudno mi ją już znosić. W MM była świetna aktorsko, choć nie nadawała się do roli ze względu na wiek. Natomiast w FFJ była taka sobie. Unikam filmów z nią, nad czym boleję, bo niektóre interesujące, ale - być może to moje uprzedzenia - jej osoba przebija rolę, jest mało, IMHO transparentna. Przynajmniej w moim odbiorze.

izzie23

całkiem zgrabnie to ujęłaś :)

izzie23

Ja współczuję ci "moherowego" toku rozumowania. Skąd wiesz, kto jakie ma życie?

izzie23

współczuję osobie, która nie ma nic ciekawszego do roboty w swoim życiu tylko lamentować o pozycji jakiejś aktorki w rankingu! weź dziewczyno idź się lecz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
izzie23

Susan Sarandon #59, Sigourney Weaver #79, Meryl Streep #84, Faye Dunaway #102, Krystyna Janda #119
podczas gdy:
Margot Robbie #5
Lena Headey #11
Lily Collins #12
Jennifer Aniston #14
Emma Watson #15 i tak dalej, i tak dalej... kpiny nie ranking.

izzie23

Moje życie jest tak czerstwe i bezdennie denne, że aby zaniżyć ocenę Meryl Streep specjalnie poświęciłem pół dnia na założenie i weryfikację 8 innych kont na filmwebie. Na wszystkich 9 wystawiłem jej ocenę 1. Namawiałbym do tego znajomych ale nie mam żadnych, bo jestem lołlajfem bez frjendsów. A wszystko po to, żeby Meryl Streep spadła choć o promil oczka w rankingu fw na najlepszą aktorkę.

izzie23

Ja nie daje oceny aktorów. Ale jej nazwisko dopiero poznałem po obejrzeniu Czwartej Władzy i jest okropna, każda scena gdzie się pojawia to minus filmu , taki aż od którego przestaje się mieć chęć na oglądanie filmu do końca. Kojarzę ja z paru innych filmów. Nie przykula nigdy mojej uwagi na tyle aby sprawdzić kim ona jest. Ale ogólnie jej sposób bycia I mimika twarzy jest strasznie wkurzajaca. Bliskie ujęcia na Nią (twarz) to koszmary dla widza.

RFLAK9

Nie jesteś sam, choć ja kojarzę ją od ponad 40 lat.
Kiedyś była rewelacyjna i gdybym miał głosować na najlepszą aktorkę ostatniego ćwierćwiecza XX wieku, to mój głos padłby właśnie na Meryl Streep. W tym wieku miała, moim zdaniem, zaledwie 3 role dobre i 1 rewelacyjną, na ponad 30 produkcji.

izzie23

Skąd wiesz że ktoś zaniża jej ocenę? Takie oskarżenia brzmią trochę jakby jakiś psychofan strzelał na ślepo bo jego idolka nie jest na pierwszym miejscu. I kto tu nie ma życia? Żałosny temat.

Ergath

O to to

izzie23

Uspokój sie. Stare dochodzi, nowe przychodzi. Inaczej plułabys sie gdzie jest Betty Davis . Była, minęła, karawana idzie dalej.

izzie23

Przyłączam się do Twojego komentarza!

izzie23

Czyli muszę wystawiać wysoką ocenę aktorce, bo wszyscy tak robią, a nie kierować się swoim gustem ?

izzie23

a to nie jest tak, ze jak sie ocenia wysoko innych aktorow, tych popularnych / na topie to reszta automatycznie jest ,,spychana'' na dol w rankingu?

izzie23

Co wy macie z tą Maryl Streep. Może i ma kilka bardzo dobrych ról i na swoje czasy była jedną z wyróżniających się aktorek, ale żadna z niej wybitna aktorka.

Nemolaires

„Żadna z niej wybitna aktorka” - jasna cholera, dawno się tak nie uśmiałam. Żart pierwsza klasa.

Amadzia

Ale to jest prawda

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones