Michael Fassbender

8,1
68 997 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Michael Fassbender

Mi osobiście najbardziej w pamięć zapadnie Frank - kwintesencja osobowości artystycznej Fassy'ego. Ten głos, teksty, zachowanie.... nawet głowa mi pasowała. I żółte kalosze!
Drugą i chyba najbardziej wymagającą i wycieńczającą rolę grał u swojego późniejszego przyjaciela, Steve'a McQueena, w filmie Głód jako Bobby Sands. Pamiętna chyba 20-to minutowa rozmowa z Ojcem Moranem i to w jednym ujęciu! dowodzi jego kunsztu aktorskiego.
Trzecia rola - Tom w Things I Notice, Things You See - była chyba jedną z pierwszych jakie zagrał. Nie jest to jakaś duża rola czy produkcja, ale wygląd Mike'a i klimat jaki stworzył na zawsze zostanie w mej pamięci. Był taki uroczo nieporadny, kiedy chciał zagadać do dziewczyny.

Można by wymieniać jeszcze wiele ról, np David w Prometeuszu, młody Magneto w X-Menach oraz wiele czarnych charakterów, w których sprawdził się rewelacyjnie.
A jakie są Wasze typy? :)

Nadienn

Świetny wątek! Już dałam lajka :D trzeba korzystać z dobrodziejstw filmwebu ;-)
Już gdzieś było jakie najlepsze role, to wpisałam 2 role u McQueena (Głód i Wstyd) i teraz dochodzi ta 3, szalony Master Epps i jego ognista broda w 12 YAS, a niezapomniane to Frank, Magneto (bardziej First Class, bo w DOFP to dużo go nie było) i Jane Eyre i też Epps i jego ognista broda. Ostatnio widziałam Slow West, i jako hand hunter też był bardzo fajny, ale bardziej się skupiłam na widokach :-) ech to Śródziemie... znaczy Nowa Zelandia :D

ewej

Ognista broda xD uwielbiam!

użytkownik usunięty
Nadienn

Moje top 3 ról tego wspaniałego aktora.
1.Wstyd-Brandon Sullivan
2.Frank-Frank
3.Głód-Bobby Sands

Nadienn

Chyba najbardziej ujęły mnie jego oczy w Jane Eyre ❤

_Echelon_

TAK! Od tego zaczęła się moja fascynacja Fassym :D Znałam powieść już wcześniej, ale jak zobaczyłam tą twarz, te oczy... ach! Musiałam od razu sprawdzić kto to jest!

Nadienn

Mnie zastanawia czy Fassbender zagrał kiedykolwiek w filmie prawdziwie romantycznym? Jakiejś komedii romantycznej, melodramacie, itd? Bo wydaje mi się, że wręcz stroni od takich ról - woli grać dewiantów, dupków i generalnie dość zwichrowane postacie pod względem erotycznym (Wstyd, Fish tank, Niebezpieczna metoda). Ale może coś mnie ominęło? Do głowy przychodzi mi tylko Jane Eyre, tak to nic. A jako android w Prometeuszu ma tak niesamowity potencjał romantyczny (jego specyficzny stosunek do Elizabeth, którą wyraźnie darzy jakimiś względami), że aż zapragnęło mi się obejrzeć coś z nim w roli zakochanego amanta;p
Ktoś, coś?

nynavee

'Światła między oceanami' wpadł mi tylko do głowy. Jeszcze go niestety nie widziałam, ale bardzo chcę zobaczyć. To bardziej dramat, ale Fassy gra tam główną rolę, więc myślę, że będziesz zadowolona :)

nynavee

Ok, znalazłam jeszcze kilka pozycji ;) Te akurat widziałam, ale ich romantyczność sama musisz ocenić.

Z filmów na uwagę zasługuje na pewno film "Angel" http://www.filmweb.pl/film/Angel-2007-300494 i drobny epizod w "Wedding Belles" http://www.filmweb.pl/film/Wedding+Belles-2007-440812. Choć ten drugi był nudny, to scena tańcącego Fassy'ego na parkiecie była rewelacyjna! Do dziś pamiętam jego ruchy :D
Jest jeszcze "Sherlock Holmes i sprawa jedwabnej pończochy" http://www.filmweb.pl/film/Sherlock+Holmes+i+sprawa+jedwabnej+po%C5%84czochy-200 4-236097. Myślę, że spodoba ci się tutaj pewna rzecz związana z Fassym ;)

Z seriali zdecydowanie polecam "Nałożnicę diabła" http://www.filmweb.pl/serial/Na%C5%82o%C5%BCnica+diab%C5%82a-2008-449896. Sama historia jest bardzo wciągająca, także warto obejrzeć go w całości (to tylko niecałe 4 godziny).

Typowego amanta Fassy chyba nigdy nie zagrał. Jego bohaterowie zawsze są otoczeni jakimś mrokiem lub tajemnicą. Ale czekam, czekam!, na taką rolę i czekam też na rolę musicalową. Kto wie, może dostaniemy to za jednym zamachem? Bardzo bym chciała :)

Nadienn

Haha, dzięki za podpowiedzi! No i też zdecydowanie czekam na coś takiego;p

Nadienn

Jakby robili remake Sound of music to rola Kapitana von Trappa powinna być z automatu zaklepana przez Fassy'ego, bo podobieństwo do młodego Plummera jest uderzające. To przykre, że aktor z takim muzycznym talentem nie ma jeszcze musicalu na koncie, nawet Clint Eastwood zagrał w musicalu.

ewej

Taaaaaak! Zgadzam się na wszystko! Choć Julie Andrews nic nie przebije.

Serio? Clint ma na swoim koncie musical? Wow. Chyba muszę się przemóc i przejrzeć jego filmografię.

Nadienn

No właśnie, na miejsce Julie Andrews nie mam dobrej kandydatki. Ale Fassy na miejsce Plummera idealny.

Sama się zdziwiłam, Paint your wagon się nazywa, 2 czy 3 piosenki śpiewa i to nieźle, miał ładny głos. Ja właśnie skończyłam oglądać jego filmografię i prawie całą obejrzałam, i ten musical to jedna z lepszych rzeczy na jego koncie.

Nadienn

Nawiązując do ostatnich wydarzeń w Gdańsku, przypomniała mi się rola Fassy'ego w Eden Lake, biedny Steve, też doświadczył na sobie gniewu gimbusów :'( Teraz ta młodzież jest straszna.

ewej

Nie przypominaj mi nawet o tym filmie! Nigdy nie byłam tak wściekła jak podczas jego oglądania!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones